PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.lt2010 m. naujienų archyvas
2010 m. naujienų archyvas

2010-12-29
Sulaukus aštuoniolikos – į ligonių kasą

Ligonių kasos vis gauna klausimų dėl moksleivių, kuriems sukako 18 metų, privalomojo sveikatos draudimo. Kartais už gydymo įstaigoje suteiktas paslaugas sunegalavusio moksleivio paprašoma sumokėti, kadangi Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informacinėje duomenų bazėje nėra duomenų apie moksleivio draustumą.

2010-12-23
Sveikatos priežiūros įstaigoms – papildomos lėšos

Asmens sveikatos priežiūros, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios bei sveikatos programas vykdančios įstaigos prieš Kalėdas sulaukė geros naujienos. Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) visoms šias paslaugas teikiančioms ir sveikatos programas vykdančioms įstaigoms, su kuriomis yra sudariusi sutartis, išdalijo virš 20 mln. Lt.

2010-12-16
Jei nebūtų privalomojo sveikatos draudimo

Kaip būtų, jeigu Lietuvoje nebūtų privalomojo sveikatos draudimo? Pirmiausia reikia pabrėžti, kad privalomasis sveikatos draudimas – tai valstybinis draudimas, kuris yra ir mūsų sveikatos apsaugos sistemos finansavimo pagrindas.

2010-12-14
Konferencijoje – apie metų rezultatus ir naujoves sveikatos priežiūros srityje

Gruodžio dešimtąją Panevėžio teritorinė ligonių kasa surengė konferenciją, skirtą apžvelgti įstaigos veiklai, apsvarstyti privalomojo sveikatos draudimo, sveikatos sistemos aktualijas. Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip šimtas Panevėžio ir Utenos regionų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, savivaldybių vadovų, ligonių kasos specialistų.

2010-12-14
Valstybinės ligonių kasos nupirkti endoprotezai keliaus į ligonines

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2010 m. nupirko daugiau nei planuota endoprotezų: iš viso – 9673 klubo ir kelio sąnarių komplektus (planuota – 9100). Pasibaigus viešojo pirkimo konkursui paaiškėjo, kad dėl tiekėjų konkurencijos endoprotezų kaina sumažėjo.

2010-12-07
Teigiamai įvertinta Lietuvos nacionalinė pacientų saugos platforma

Jagiellonian Universitete, Krokuvoje (Lenkija) vykusiame Europos sveikatos vadybos asociacijos Pereinamojo laikotarpio valstybių tinklo (Transitional countries network) susitikime – seminare Valstybinė medicininio audito inspekcija prie Sveikatos apsaugos ministerijos pristatė Lietuvos nacionalinę pacientų saugos platformą 2010–2014 m. Ji įvertinta kaip geros praktikos pavyzdys.

2010-12-07
Ūkininkai privalomuoju sveikatos draudimu turi pasirūpinti patys

Panevėžio teritorinė ligonių kasa informuoja, kad vis dar yra asmenų, pamirštančių laiku pasirūpinti savarankiškai mokamomis privalomojo sveikatos draudimo įmokomis. Vieni iš jų – kaimuose gyvenantys žemės ūkių valdytojai. Kadangi ūkininkai į draudžiamųjų valstybės lėšomis kategoriją nepatenka, jie patys turi pasirūpinti kas mėnesį sumokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

2010-12-03
Svečiai iš Latvijos domėjosi gydymo paslaugų apmokėjimo naujovėmis

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos lankėsi delegacija iš Latvijos sveikatos apsaugos ministerijos bei sveikatos ekonomikos centro. Svečiai domėjosi, kaip Lietuvai sekasi diegti iš Australijos 2009 m. įsigytą asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimo pagal giminingas diagnozių grupes sistemą.

2010-12-02
Studentų draustumui patvirtinti – pažymos lietuvių kalba

Užsienyje besimokantiems studentams pastaruoju metu kyla klausimų dėl privalomojo sveikatos draudimo. Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad prieš išvykdami mokytis šie studentai privalo patvirtinti savo draustumą.

2010-12-01
Su Europos sveikatos draudimo kortele – saugiau

Vykstančiam į Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną (Ekonominės erdvės šalys) bei Šveicariją privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam ar apsidraudusiam Lietuvos piliečiui svarbu turėti Europos sveikatos draudimo kortelę. Kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos šią kortelę reikia pateikti gydymo įstaigai. Tokiu atveju būtinoji pagalba bus visiškai arba iš dalies apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

2010-11-26
Stebėtojų tarybai pristatytos 2011 m. asmens sveikatos priežiūros paslaugų apimtys

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybai vakar pristatyti TLK 2011 metais planuojami asmens sveikatos priežiūros paslaugų mastai. Kol nėra žinomas 2011 m. Panevėžio TLK biudžetas, šie paskaičiavimai yra tik preliminarūs. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms pagal sutartis pervedamos sumos visoms paslaugoms priklausys nuo skirto biudžeto ir balo vertės.

2010-11-26
Išrinkta Panevėžio teritorinės ligonių kasos taikinimo komisija

Vakar vykusiame Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos susirinkime buvo svarstomi itin aktualūs klausimai. Taryba, į kurios sudėtį įeina po vieną Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos ir TLK veiklos zonos savivaldybių tarybų deleguotą atstovą – tarybos narį, rinko pirmininko pavaduotoją, taikinimo komisiją, tarėsi dėl medicininio audito komisijos rinkimų.

2010-11-24
Su pacientų organizacijų atstovais susitikta Utenoje

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) rengiamus susitikimus su pacientų organizacijų atstovais nuo šiol numatyta organizuoti ne tik Panevėžyje, bet ir Utenoje. Taip nuspręsta po pirmąkart Utenoje surengto TLK ir pacientų atstovų susitikimo, kuriame paaiškėjo, kad kaimiškųjų rajonų gyventojams trūksta informacijos apie savo, kaip paciento teises, galimybę dalyvauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo finansuojamose prevencinėse programose.

2010-11-23
Daugeliui panevėžiečių informacija apie vaistų kainas reikalinga

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė pacientų apklausą, per kurią paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė apklaustųjų, besilankančių Panevėžio miesto gydymo įstaigose, mano, jog vaistinių kompiuterių monitoriuose jiems pateikiama informacija apie vaistus yra labai naudinga. Tokios informacijos pateikimo naudos neįžvelgia tik penktadalis apklaustųjų. Dar mažesnė jų dalis abejoja informacijos nauda.

2010-11-18
Panevėžio teritorinės ligonių kasos darbuotojams – mokymai apie korupcijos prevenciją

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) administracija tęsia tradiciją organizuoti savo darbuotojams mokymus, susijusius su korupcijos prevencija bei antikorupciniu švietimu. Tokie mokymai šiais metais surengti jau antrą kartą. Metų pradžioje juose dalyvavo 34, šį mėnesį – 24 Panevėžio TLK specialistai, dirbantys ne tik Panevėžyje, bet ir kituose įstaigos veiklos zonos rajonuose.

2010-11-18
Su pacientų organizacijų atstovais diskutuota pacientams aktualiais klausimais

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vyko šios įstaigos ir Panevėžio apskrities pacientų organizacijų atstovų susitikimas. Jame dalyvavo regiono neįgaliųjų, aklųjų ir silpnaregių, sutrikusios psichikos, sergančiųjų astma ir artritu organizacijų atstovai iš Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Biržų rajonų. Renginyje kalbėta apie ligonių kasų bendradarbiavimo su pacientų organizacijomis svarbą ir naudą, pateikta informacija, susijusi su dantų protezavimu, prevencinių programų vykdymu šalyje ir Panevėžio TLK veiklos zonoje, tų programų finansavimu, paslaugomis ir jų bazinėmis kainomis. Pacientų atstovai paraginti aktyviau dalyvauti šiuo metu vykdomose prevencinėse programose.

2010-11-17
Gydymo įstaigoms – per 150 milijonų litų

Lapkričio 17-ąją įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje priimtas ir gydymo įstaigoms, ir pacientams palankus sprendimas: taryba pritarė sveikatos apsaugos ministro įsakymo projektui, kuriame numatyta nuo 2010 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d. (imtinai) suteiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokėtų pagal tuo laikotarpiu kitusią ir buvusią mažesnę nei 0,89 Lt bazinių kainų balo vertę, išlaidas kompensuoti perskaičiuojant balo vertę, t. y. pritarta, kad gydymo įstaigoms būtų kompensuojamas susidaręs kainų skirtumas.

2010-11-12
Kas žinotina apie kompensuojamuosius vaistus

Apdraustieji arba apsidraudusieji privalomuoju sveikatos draudimu jau senokai įprato prie kompensuojamųjų vaistų, jų pasų, prie to, jog didelė dalis (ar net visa vaisto kaina) kompensuojama, t. y., žmogui primokėti tereikia palyginti nedaug, o kartais ir visai nereikia. Vis dėlto gyventojams kyla klausimų, neaiškumų, todėl dar kartą apie tai – išsamiau.

2010-11-10
Patvirtinta Panevėžio TLK korupcijos prevencijos programa

Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktoriaus įsakymu patvirtinta atnaujinta šios įstaigos Korupcijos prevencijos programa. Jos tikslas – galimų korupcijos priežasčių, sąlygų atskleidimas ir šalinimas, siekiant, kad PSDF biudžeto lėšos būtų naudojamos pagal paskirtį ir racionaliai.

2010-11-03
Vakcinos – nacionalinei imunoprofilaktikos programai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) centralizuotai nupirko imunobiologinių preparatų Nacionalinei imunoprofilaktikos programai įgyvendinti: vakcinų vaikams nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, B tipo Haemophilus influenza infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės.

2010-10-28
Įsibėgėjusi prevencinė programa prieš gimdos kaklelio vėžį

Lietuvoje jau septintus metus įgyvendinama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto finansuojama Gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa. Per visus programos įgyvendinimo metus 25–60 metų amžiaus moterims buvo nustatyti 323 gimdos kaklelio vėžio atvejai ir 7818 ikivėžinių pakitimų bei neinvazinio vėžio carcinoma in situ atvejų. Pradėjus programą, mūsų šalyje vis dažniau diagnozuojamas neinvazinis (neišplitęs)vėžys bei nustatomos pirmosios šios ligos stadijos.

2010-10-26
Ar mokėti už tyrimus iš savo kišenės?
Pastaruoju metu padaugėjo gyventojų klausimų dėl tyrimų poliklinikose. Dažnai pacientai, kuriems gydytojas specialistas paskiria planinę operaciją ligoninėje, būtinų tyrimų atlikti siunčiami atgal pas šeimos gydytoją, kur paaiškėja, kad kartais ir draustam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui už paskirtą tyrimą reikia susimokėti.

2010-10-22
Pajudėjo laukiančiųjų dantų protezavimo eilė

Geros žinios iš Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) šį mėnesį sulaukė 1590 Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojų, laukiančių eilėje dėl dantų protezavimo. Spalį kvietimus protezuoti dantis TLK išsiuntė 890 Panevėžio ir 700 Utenos apskričių gyventojų. Tai yra maždaug 600 kvietimų daugiau nei praėjusių metų paskutinį ketvirtį.

2010-10-19
Kupiškio ligoninės problemos aptartos Panevėžyje

Panevėžio teritorinė ligonių kasa pagal galimybes padeda spręsti sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrusios VšĮ Kupiškio ligoninės problemas. Jas TLK direktorius Jonas Narbutas aptarė su Kupiškio rajono meru Jonu Jaručiu bei Kupiškio ligoninės direktoriumi Povilu Rimkumi, atvykusiais į TLK.

2010-10-18
Dantį gali išrauti ir nedraustam, bet geriau draustis

Žiniasklaidoje pateikta informacija apie Biržų rajono gyventoją, kuris pats bandė išsirauti nesveiką dantį ir dėl to patyrė sveikatos ir gydymo komplikacijų. Šis įvykis – paskatinimas dar kartą informuoti gyventojus apie PSD ir tai, kad ne ši sistema kalta dėl biržiečio bėdų.

2010-10-12
Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje lankėsi Gruzijos medikai

2010-10-08
Ligonių kasos kviečia naudotis elektroninėmis paslaugomis

2010-10-07
Pervestos lėšos visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms

2010-10-05
Koks bus kitų metų sveikatos biudžetas

2010-10-01
Dienos stacionaro gydymo paslaugų – vis daugiau

2010-09-17
Ateinančią savaitę sezoninė gripo vakcina pasieks Lietuvą

2010-09-10
Ligonių kasos nekaltos dėl Kupiškio ligoninės bėdų

2010-09-09
Nuo spalio ligonių kasos už gydymo paslaugas mokės daugiau

2010-09-09
R.Šukys: „Už pacientų gydymą sveikatos priežiūros įstaigoms dar šiemet bus mokama daugiau“

2010-09-09
R.Šukys: „Aplinkybės diktuoja siūlymą didinti sveikatos priežiūros įstaigų finansavimą ir sugrąžinti jį į 2009 m. lygį“

2010-09-07
Aptarta korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sistemoje

2010-09-01
Papildomos lėšos pacientų klausai atstatyti

2010-08-25
Sveikatos draudimo įmokos Lietuvoje ir Europoje

2010-08-10
Panevėžio tlk 2010 m. I pusmečio kontrolės procedūrų ataskaita

2010-08-05
R.Šukys: „Naujasis vaistų kainynas taupys ne tik valstybės, bet ir gyventojų pinigus“

2010-08-04
Tobulinama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa

2010-07-28
Suteiktų 2009 metais ambulatorinių specializuotų paslaugų analizė

2010-07-27
Daugiau pacientų bus gydomi centralizuotai perkamais vaistais

2010-07-23
Per 2009-2010 m. Sveikatos apsaugos sistemoje dirbančiųjų darbo užmokestis sumažėjo daugiau nei 10 proc.

2010-07-14
Gero darbo rodiklis – vaikų sveikatos tikrinimas

2010-07-06
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje

2010-06-28
Atsirado galimybė internetu sužinoti apie laisvas vietas sanatorijose

2010-06-18
Vasara – tinkamiausias laikas pasirūpinti vaikų dantų silantavimu

2010-06-11
Ligų užkardai – prevencinės programos

2010-06-04
Keliaudami nepamirškite europos sveikatos draudimo kortelės

2010-06-02
Dar apie moksleivių ir studentų sveikatos draudimą

2010-05-25
Ir aštuoniolikai suėjus moksleiviai lieka apdrausti sveikatos draudimu

2010-05-05
Lietuvos studentų privalomasis sveikatos draudimas šalyje ir užsienyje

2010-05-03
ES paramos lėšos - ligonių kasų darbuotojų gebėjimams stiprinti

2010-04-27
VLK strategijos skyriuje maždaug 2 metams reikalingas pakaitinis darbuotojas darbui su sveikatos priežiūros poreikiais

2010-04-13
Be sveikatos draudimo neįmanomos gydymo garantijos

2010-04-12
2009 M. PSDF biudžeto vykdymo pagal išlaidų straipsnius apyskaita (suvestinė)

2010-04-09
Sveikatos draudimo fondas atlaikė pernykštį krizės išbandymą

2010-04-02
Pacientų organizacijų ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos atstovų susitikime

2010-04-01
Apie privalomąjį sveikatos draudimą dieninių skyrių moksleiviams ir studentams

2010-03-26
Kompiuterinė tomografija – tik gydytojui rekomendavus

2010-03-19
Vaistinės privalo turėti pigiausių kompensuojamųjų vaistų

2010-02-26
Nauja atsiskaitymo už kraują ir jo komponentus tvarka

2010-02-24
Sulankstomųjų akių lęšiukų nupirkta užtektinai

2010-02-10
Vaikų dantų silantavimas – užkarda ėduoniui

2010-01-27
Endoprotezavimo operacijų daugėja, eilės – mažėja

2010-01-14
Ligonių kasų e. paslaugos internete

2010-01-13
Prioritetas – prevencinėms sveikatos programoms

2010-01-05
Ligonių kasų naujoji vizija ir vertybės

Jūsų nuomonė
Jei dėl COVID-19 pandemijos ir įvairių suvaržymų, nuotolinio mokymosi namuose ar kitų priežasčių jaustumėte didelę emocinę įtampą, ar žinote, kur galite kreiptis emocinės pagalbos?
Taip, į gyvenamojoje savivaldybėje esantį Psichikos sveikatos centrą, savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pagalbos galiu prašyti telefonu, internetu, parsisiųsti programėlę „Pagalba sau“ ir kt.
Ne
Tokia pagalba man neaktuali
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: