PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Diabeto organizacijos mokymuose – ligonių kasos informacija

  Į Lietuvos diabeto asociacijos organizuotus mokymus Anykščiuose atvyko šio rajono meras K. Tubis, ligoninės vadovas D. Vaiginas (abu – pirmoje eilėje).

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai dalyvavo birželio 7-ąją Anykščiuose vykusiuose mokymuose „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Sergantiesiems diabetu pateikta informacija apie tokiems ligoniams skiriamus vaistus, medicinos pagalbos, ortopedijos technines priemones ir jų kompensavimo sąlygas, sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Taip pat kalbėta apie ligos rizikos veiksnius, šeimos gydytojo kompetenciją, pateikti Panevėžio TLK cukrinio diabeto stebėsenos rodikliai, šiai ligai gydyti išleidžiamos lėšos, informacija apie medicininę reabilitaciją ir kt.  Renginį organizavo Lietuvos diabeto asociacija kartu su Anykščių rajono cukralige sergančiųjų klubu „Ateitis“. Mokymuose dalyvavo ne tik šio, bet ir kitų Aukštaitijos klubų nariai.
 
      Pranešimą juose skaitė Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė. Ligonių kasos atstovė informavo, koks procentas asmenų serga diabetu, kas šiai ligai būdinga ir kas ją gali sukelti.
 
      R. Venckienė pastebėjo, kad sergančiųjų diabetu daugėja, taip pat daugėja tokiems ligoniams suteikiamų slaugos paslaugų, ambulatorinių specializuotų paslaugų kiekis beveik nesikeičia. Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. iš PSDF biudžeto kompensuojama sergančiųjų diabetu ilgalaikio stebėjimo paslauga, mažėja aktyvaus gydymo paslaugų stacionare skaičius.
 
     
 
      Iš pacientų Panevėžio TLK atstovė sulaukė klausimų dėl insulino išrašymo ilgesniam laikui vykstant į užsienį, diabetikams atliekamų tyrimų dažnumo, ortopedijos techninių priemonių skyrimo ir kt.
 
      Renginyje dalyvavęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis džiaugėsi, kad diabetikų mokymai vyko Anykščiuose ir kad Savivaldybė nesulaukia daug skundų dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.
 
      Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas linkėjo klubui „Ateitis“ mokymuose įgyti geros patirties, palaikyti artimą ryšį su gydytojais specialistais.
 
      Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė nuogąstavo dėl pasaulyje sparčiai augančio diabetikų skaičiaus. Anot jos, jei 2009 m. diabetu sirgo 285 mln. žmonių, tai 2015 m. šis skaičius išaugo iki 415 mln. Daugėja II tipo diabeto atvejų. Europoje šia liga serga apie 140 tūkst. vaikų.
 
      Mokymuose taip pat kalbėta apie diabeto kontrolę, jo sąsajas su akių ligomis, pacientų teises, informacijos šaltinius, ugdančius gebėjimą valdyti ligą ir kt.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​
 
Kviečiame apsilankyti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos „Facebook“ profilyje https://www.facebook.com/vlk.lt.
2017-06-08
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: