PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sveikatos draudimo aktualijos – Pasvalio veiklioms mamoms ir senjorams

J. Prakapienė (antra dešinėje) pasidalijo patirtimi, su kokiomis problemomis dėl PSD susiduria pasvaliečiai.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai lankėsi Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (VSB) ir susitiko su VšĮ Veiklių mamų klubo atstovėmis pasvalietėmis, taip pat Pasvalio senjorais, Pasvalio rajono savivaldybės VSB darbuotojais. Ligonių kasos specialistų prašyta suteikti informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), pasidalyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) aktualijomis, skirtomis tėvams, plačiau paaiškinti dantų protezavimo, kompensuojamo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, medicininės reabilitacijos skyrimo tvarką ir kt. 
 
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir šio skyriaus atstovė Pasvalyje, vyresnioji specialistė Jurgita Prakapienė pirmiausia išdėstė susirinkusiesiems PSD sistemos visuotinumo ir solidarumo principus, paaiškino, kaip surenkami pinigai į PSDF biudžetą ir kodėl taip svarbu kiekvienam Lietuvos gyventojui būti apsidraudusiam sveikatą.
Plačiau kalbėta apie PSD teikiamas galimybes tėvams ir į ką jiems reikėtų atkreipti dėmesį, kokias garantijas suteikia ESDK ir kaip ja naudotis, ką daryti grįžus iš užsienio ar išvykstant į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį.
 
      J. Prakapienė pasidalijo patirtimi, su kokiomis problemomis dėl PSD susiduria pasvaliečiai, išdėstė, kokia yra nėščiųjų, vaikus auginančių tėvų, studentų draudimo valstybės lėšomis tvarka, taip pat paragino į užsienį dirbti išvykstančius ir seneliams ar giminaičiams laikinai vaikus paliekančius tėvelius teisiškai įforminti vaikų globą, kad susirgę vaikai būtų visateisiai PSD sistemos dalyviai ir galėtų nemokamai gydytis Lietuvoje.
 
      Jauniems susitikimo dalyviams ypač aktualus buvo PSD skolų ir jų išieškojimo klausimas, visiems – ESDK įsigijimo ir panaudojimo galimybės, kadangi Pasvalys įsikūręs Latvijos pasienyje ir dažnas prie jūros vyksta į kaimyninę šalį.   
 
      Veiklių mamų klubo Pasvalio koordinatorė Justina Nemeikšienė domėjosi, ar bus išieškomos tos PSD skolos, kurios susidariusios iki 2016 m. sausio 1 d. tiems, kurie laiku nemokėjo PSD įmokų, ar PSD įsiskolinimas gali būti išskaičiuojamas iš įsiskolinusio asmens šeimos narių ir kt.
Pasvaliečiai klausė, kokias sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai gali gauti tie, kurie niekur nedirba ir nėra registruoti Darbo biržoje, kokios yra būtinosios medicinos pagalbos apimtys, ar gali Lietuvoje būti apdrausti PSD Baltarusijos ar Rusijos piliečiai, kaip žinoti, ar bankų ir draudimo bendrovių siūlomas sveikatos draudimas yra naudingas besidraudžiančiajam ir kt.
 
      Panevėžio TLK atstovės atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus, prisiminė įvairias situacijas, į kurias yra patekę mūsų šalies piliečiai kitose ES šalyse, neturėdami ESDK.
 
      S. Paulauskienė (nuotr. pirma kairėje, apačioje) akcentavo ne tik tai, kas susiję su ESDK ir būtinąja medicinos pagalba, bet kalbėjo ir apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, suteikiančią galimybių lietuviams gydytis bet kurioje ES šalyje planuotai. 
 

 
      Skyriaus vedėja taip pat išsakė problemas, kurių kyla gyventojams dėl reabilitacijos PSDF biudžeto lėšomis mūsų šalyje, supažindino su dantų protezavimo tvarkos pasikeitimais ir paaiškino ilgų eilių šiai paslaugai gauti susidarymo priežastis.
 
      Dėl susitikimo dalyvių aktyvumo nebeužtekus laiko plačiau pakalbėti apie visų  sveikatos priežiūros paslaugų gavimo, siuntimų į konsultacijas ir tyrimų skyrimo tvarką, trumpai pristatyta informacija apie mokėjimų gydymo įstaigose teisėtumą, kaip elgtis, kai pacientui liepiama pačiam pirkti vaistų ar įsigyti medicinos pagalbos priemonių prieš operacijas. Kad būtų dar labiau informuoti, Pasvalio gyventojai pakviesti arba atvykti į ligonių kasą pasiimti duomenų suvestinių apie PSDF biudžeto lėšomis suteiktas paslaugas ir jų kainas, arba šią informaciją pasitikrinti per elektroninę bankininkystę.
 
   Pasvalio rajono savivaldybės VSB direktorė Vilma Jankevičienė dėkojo ligonių kasos specialistams už naudingą informaciją ir žadėjo ateityje suorganizuoti dar vieną panašų susitikimą, kad pasvaliečiai plačiau išgirstų apie tai, apie ką nespėta padiskutuoti šiame.   

 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa 
 
2017-05-26
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: