PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Reabilitacija – ne poilsiui, ją skiria – ne ligonių kasa
 
      Artėjant vasarai, vienais iš pagrindinių Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus klientų tampa tėvai, siekiantys išsiųsti savo vaikus į medicininės reabilitacijos įstaigas. Dažnas jų tvirtina jau užsakęs vietą sanatorijoje, o į ligonių kasą atvyksta „tik smulkmenos“ – pažymos apie teisę gauti med. reabilitaciją Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
      Panevėžio TLK akcentuoja, kad ne ligonių kasa, ne patys pacientai ar jų tėvai, o gydantis gydytojas kartu su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju sprendžia, ar pacientui reikalingas reabilitacinis gydymas. Be to, sanatorijos – tik reabilitaciniam gydymui (jei jis apmokamas PSDF biudžeto lėšomis), bet ne poilsiui skirtos įstaigos, į kurias ir vaikai, ir suaugusieji, esant rimtoms ligoms, siunčiami ištisus metus. Siunčiančios įstaigos – pirminės asmens sveikatos priežiūros centrai, šeimos klinikos ar ligoninės – šiam reikalui numatytas lėšas paskirsto ketvirčiais. Tik per vasarą išnaudoti visų lėšų jos negali, nes pacientų, kuriems po traumų ar sunkių ligų būtinas reabilitacinis gydymas, yra ištisus metus.
 
       Dar praėjusių metų gruodį Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyrius (GAS) atliko klientų žodinių skundų analizę, kuri parodė, jog gydymo įstaigose gyventojai apie reabilitaciją informuojami netiksliai arba atsakomybę dėl besibaigiančių lėšų bandoma suversti ligonių kasai: gydytojai siunčia gyventojus į ligonių kasą, kad šie paprašytų lėšų reabilitacijai, įduoda jiems į rankas prašymus skirti lėšų išimties tvarka, siunčia susižinoti, ar patvirtintas reabilitacijos kompensavimas, o kartais net išsiunčia pacientą į reabilitaciją, elektroninėje sistemoje nepatikrinę, ar yra teigiamas ligonių kasos atsakymas dėl jo reabilitacinio gydymo kompensavimo.  
 
      GAS vedėja Sigita Paulauskienė teigia, kad tos pačios problemos kartojasi ir šiais metais. Kai kurie gydytojai, užuot dokumentus dėl reabilitacijos sutvarkę elektroniniu būdu, kaip numatyta teisės aktuose, be reikalo siunčia pacientus į ligonių kasą, kiti – neinformuoja apie reabilitacijos pradžios datą, galimybę patiems pacientams pasirinkti reabilitacijos įstaigą, bet nurodo vykti į konkrečią. Pavyzdžiui, gulint Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, ne vienam ligoniui įteigta, jog galima vykti tik į Likėnus ir niekur kitur. Arba, norint gydytis kitur, neva reikalingas atskiras ligonių kasų leidimas.
 
      Panevėžio TLK primena gyventojams:

• Ligonių kasos pacientams siuntimų į reabilitaciją neišduoda ir, jų prašymu, neskiria papildomų lėšų. Lėšos skiriamos gydymo įstaigoms pagal sutartis.

• Dokumentai, garantuojantys pacientams apmokėjimą už reabilitacijos paslaugas iš PSDF biudžeto, tvirtinami tik elektroniniu būdu. Atvykti į ligonių kasą dėl reabilitacijos gyventojams nereikia. Ligonių kasos specialistai, patikrinę, ar įstaiga dar turi lėšų, ar informacija specialioje pažymoje, kurią pateikia siunčiantys į reabilitaciją gydytojai (diagnozė, reabilitacijos rūšis, paskirtas dienų skaičius ir kt.), atitinka sveikatos apsaugos ministro įsakyme reabilitaciniam gydymui nustatytus reikalavimus, sutikimą kompensuoti siunčiamo asmens reabilitacijos išlaidas pateikia gydymo įstaigai elektroniniu būdu. 

•  Gydantis gydytojas, gavęs atsakymą iš ligonių kasos, ne vėliau kaip kitą darbo dieną pats privalo informuoti pacientą apie TLK sprendimą dėl asmens reabilitacinio gydymo kompensavimo. Į reabilitacijos įstaigą vykstama tik tada, kai sužinoma, kad šis sprendimas teigiamas.

•   Pacientas turi teisę pats pasirinkti norimą reabilitacijos įstaigą pagal reikiamą profilį iš tų, su kuriomis sutartis sudariusi teritorinė ligonių kasa.

• Įstaigų sąrašą galima rasti kiekvienos teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje, bendras visų reabilitacijos įstaigų sąrašas pagal ligų profilius skelbiamas Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „Gyventojams“ (Sveikatos priežiūros paslaugos / Medicininė reabilitacija).

Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 700 88888, el. paštu info@vlk.lt
              
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

      
2017-05-24
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: