PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Vizitas Panevėžio TLK patiko ne tik projekto dalyviams, bet ir tikrintojams

 A. Levickienė projekto dalyviams pasakojo apie PSD sistemą ir jos principus.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) gegužės mėnesį tęsia glaudų bendradarbiavimą su Panevėžio teritorine darbo birža (TDB). Šį mėnesį Panevėžio TLK apsilankė dvi Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) projekte „Atrask save“ dalyvaujančios jaunuolių grupės, mėnesio pabaigoje planuojama priimti trečią. Dar dvi grupės tuo pačiu tikslu ligonių kasoje lankėsi balandžio mėnesį ir praėjusių metų lapkritį.
 
      Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė projekto dalyviams papasakojo apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt., kuri kaip tik šiuo metu ieško teisininko.
 
      Svečiams taip pat pristatyta ligonių kasų misija ir vizija, vertybės, kokybės vadybos sistema, kalbėta apie PSDF biudžetui padarytos žalos išieškojimą, akcentuota, kad PSD garantuoja draudžiamiems asmenims sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą. Tam, kad gautų šią garantiją, visi Lietuvos gyventojai privalo mokėti arba už juos yra mokamos nustatyto dydžio PSD įmokos. Teisė gauti ligonių kasų kompensuojamas gydymo paslaugas garantuojama tik laiku mokantiesiems PSD įmokas.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė  aiškino, kuriais atvejais asmuo nėra draudžiamas PSD Lietuvoje, kokias administracines paslaugas teikia Gyventojų aptarnavimo skyrius, pristatė elektronines ligonių kasų paslaugas, kalbėjo apie bedarbių, studentų, nėščiųjų, tėvų, auginančių vaikus, PSD. Skyriaus vedėja pabrėžė, kad prasidedant atostogų metui, Panevėžio TLK kasdien apsilanko apie pusantro šimto gyventojų, kitais laikotarpiais klientų skaičius būna apie 100.
 
      Paaiškėjo, kad dalis projekto dalyvių šiek tiek žino apie ligonių kasos veiklą arba yra lankęsi joje dėl Europos sveikatos draudimo kortelės. Jaunuoliai domėjosi: kaip tapti draustam, kai PSD nutrūksta; teiravosi apie PSD grįžus iš užsienio; „Sodros“ nuskaitomas skolas; PSD įmokas dirbant papildomai; kaip administruojamos už dantų protezavimą pateiktos sąskaitos; kaip elgtis gydymo įstaigoje, kai pirma nusiunčiama tirti, o paskui už tai paprašoma mokėti; ar yra paslaugų kvotos gydymo įstaigoje ir kt.
 
      Atsakymus į savo klausimus svečiai išgirdo ne tik per pristatymą, bet ir lankydamiesi Gyventojų aptarnavimo, Kontrolės skyriuose.
 
 
 Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras jaunuoliams aiškino, ką jie turėtų žinoti lankydamiesi gydymo įstaigoje.
     
      Kontrolės skyriaus specialistai papasakojo apie skyriaus veiklą, pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai. Jaunuoliai supažindinti su prevencijos programomis, galimybėmis gauti reabilitacinį gydymą, tyrimų ir siuntimų skyrimo tvarka ir kt.
 
      Svečiams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių, o vienai grupei paprašius kuo nors nustebinti, surengta viktorina ir už teisingus atsakymus išdalyti prizai.
 
      Pastarąjį jaunuolių apsilankymų Panevėžio TLK stebėjusios Europos socialinio fondo agentūros atstovės pagyrė atsakingą Panevėžio TLK pasiruošimą pristatyti įstaigą ir priimti projekto dalyvius, taip pat pasidžiaugė, kad pristatymas buvo įdomus ir naudingas ne tik dalyviams, bet ir tikrintojams.
 
 
Europos socialinio fondo agentūros atstovės (stovi) pagyrė atsakingą Panevėžio TLK pasiruošimą pristatyti įstaigą ir priimti projekto dalyvius. 
 
      Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save“, organizuoja UAB „Inlinen“ kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Į projektą įsijungė visos ligonių kasos.
 
             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2017-05-18
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: