PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dėl paslaugų struktūros pertvarkymo lėšos ligoninėms nesumažintos

 

      Į pirmąjį šių metų Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos posėdį jos nariai, kaip kasmet, susirinko susipažinti su einamųjų metų sutarčių, pasirašytų tarp Panevėžio TLK ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ), sudarymo aktualijomis, Panevėžio TLK 2016 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ir finansinėmis ataskaitomis, įstaigos išlaidų sąmata ir pareigybėmis, ASPĮ finansinės veiklos analizės rezultatais.
 
      Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė Stebėtojų tarybos narius informavo, kad Panevėžio TLK jau pasirašiusi šių metų sutartis su visomis įstaigomis. Iš viso pasirašytos 239 sutartys, iš jų: su pirminės asmens sveikatos priežiūros ASPĮ – 48 sutartys, ligoninėmis – 68, ambulatorines specializuotas paslaugas (konsultacijas) teikiančiomis ASPĮ – 100. Su dantų protezavimo paslaugas teikiančiomis įstaigomis pasirašytos 43, medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiomis įstaigomis – 15 sutarčių ir kt. Sutartys pasirašytos su 27 vaistinėmis ir 155 jų filialais, 4 optikomis ir 21 jų filialu.
 
 
      2017 m. biudžetas, skirtas sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, yra 176 mln. eurų, t. y. 7,2 proc. didesnis už pradinį 2016 m. biudžetą. Šių metų biudžeto augimas skirtas bazinių kainų didėjimui nuo 2016 m. liepos 1 d. užtikrinti ir centralizuotai perkamiems vaistams, nuo 2017 m. įtrauktiems į stacionarines paslaugas.
 
      Pasak direktoriaus pavaduotojos, pasirašant sutartis atsižvelgiama į prioritetines paslaugas. 2017 m., kaip teigia A. Čiplienė, pasirašyta 12 sutarčių su naujais paslaugų teikėjais, daugiausia – dėl konsultacijų. Panevėžio TLK netenkino tų prašymų, kuriais pavėluotai kreiptasi dėl paslaugų įtraukimo į sutartį ir kt. priežasčių.
 
      Pasak Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto, nors gyventojų mažėja, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų daugėja. Be to, nepaisant mažėjančio gyventojų skaičiaus, nė vienai restruktūrizuotai ligoninei lėšos nemažėjo, nes vietoje nebeteikiamų paslaugų buvo apmokėtos kitos – prioritetinės paslaugos.
 
      Panevėžio TLK vadovai pasidžiaugė, jog 2016 m. kai kuriose ligoninėse padaugėjo stebėjimo paslaugų, matyti tendencija augančių klasterinių paslaugų, susijusių su infarktų ir insultų diagnozavimu bei gydymu, daugėja lėšų širdies ir kraujagyslių ligų ir kitoms prevencijos programoms ir kt.  J. Narbutas pristatė Stebėtojų tarybai 2016 metų asmens sveikatos priežiūros paslaugų analizės rezultatus.
 
      Stebėtojų tarybos pirmininkė pasvalietė Regina Mitrienė domėjosi, kiek didėjo visų ASPĮ biudžetai, taip pat kilo diskusija dėl tuščių ligoninių patalpų naudojimo kitoms reikmėms, medikų trūkumo rajonuose ir jų amžiaus problemos, diskutuota apie konsultacijų apmokėjimą ir jų kokybę, kai kurių medikų perdėtą dėmesį prevencijos programoms, atidedant į šoną pacientų nusiskundimų priežasčių išaiškinimą.
 
 
      Ligonių kasos vadovų Biržų rajono savivaldybės tarybos narys Dalius Jakubėnas ir kiti Stebėtojų tarybos nariai teiravosi, kodėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimą zarasiškiai, molėtiškiai ir visaginiečiai atidavė į vilniečių, bet ne į Utenos pirminės ASPĮ rankas. Atsakyta, jog toks buvo šių savivaldybių tarybų sprendimas.
 
      Panevėžio TLK Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjas-vyr. buhalteris Visvaldas Vilkas pristatė Panevėžio TLK 2016 metų finansinių ir biudžeto vykdymo metinių ataskaitų rinkinius, pateikė informaciją apie PSDF biudžeto vykdymo finansinių ataskaitų rengimo tvarką, Panevėžio TLK 2013–2016 m. skirtas lėšas, 2016 m. biudžeto pokytį, vykdymą ir struktūrą, detalizavo įstaigos išlaikymo išlaidas, pareigybių sąrašą. Stebėtojų taryba pritarė šioms ataskaitoms, jos paskelbtos www.paneveziotlk.lt.
 
      Sutarčių skyriaus vyriausioji specialistė Kamilė Kakariekienė pateikė Stebėtojų tarybai 2016 m. ASPĮ finansinės veiklos ataskaitų analizę, informavo apie viešųjų ASPĮ PSDF biudžeto finansinius rodiklius įvairiais pjūviais, pajamų ir sąnaudų pokyčius. Specialistės teigimu, analizė rodo, jog bendra viešųjų ASPĮ finansinė situacija nėra bloga, nors kai kurių ASPĮ finansiniai rezultatai yra neigiami. Neigiamą finansinį rezultatą 2016 m. turėjo Rokiškio, Ignalinos rajonų, Visagino miesto ir kt. ligoninės. Su didžiausiu teigiamu rezultatu finansinius metus baigė Respublikinė Panevėžio ir Utenos ligoninės.
 
      K. Kakariekienė pastebėjo, kad yra įstaigų, kurių finansiniai rezultatai ir neigiami, ir blogėjantys dvejus metus iš eilės. Tai Ignalinos, Biržų, Anykščių rajonų ligoninės ir Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras.
 
      Stebėtojų tarybos nariams paklausus ligonių kasos atstovų, ką reikėtų daryti, kad finansinė situacija tose įstaigose pagerėtų, pastebėta, kad ASPĮ, rodančios metų gale nuostolingą veiklą PSDF biudžeto lėšomis, bendrą finansinį rezultatą, įskaičius kitas pajamas, dažniausiai turi teigiamą. Tad, galima numanyti, kad nuostolinga veikla PSDF biudžeto lėšomis rodoma siekiant gauti daugiau lėšų iš PSDF biudžeto.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2017-05-09
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: