PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Susitikime su ligonių kasos atstovais – daugiau kaip pusšimtis kupiškėnų

 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai dvi dienas iš eilės susitiko su Trečiojo amžiaus universitetų (TAU) bendruomenėmis: balandžio 18-ąją susitiko su Panevėžio miesto TAU, balandžio 19-ąją – Kupiškio rajono TAU klausytojais. Nors panevėžiečių į susitikimą susirinko nedaug, užtat kupiškėnai į renginį plaukte plaukė. Jų susirinko apie 70.
 
      Abi bendruomenės pasirodė neblogai informuotos apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt. su ligonių kasos veikla susijusiais klausimais, tačiau daugiausia kupiškėnams atsirado ir tokių klausimų, į kuriuos atsakymų jie nebuvo girdėję arba girdėję ne visai teisingus.
 
 
Panevėžio miesto TAU klausytojai.
 
      Panevėžio miesto TAU klausytojus, tarp kurių nemažai buvo pedagogų, Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė išsamiai supažindino su pacientų teisėmis, jas ginančiomis institucijomis, PSD draudiminių įvykių kompensavimo tvarka, vaistų kompensavimo mechanizmu, kalbėjo apie paslaugų struktūrą, priemokas gydymo įstaigose, šeimos gydytojo institucijos svarbą, prevencines programas ir kt. Kupiškėnams tais pačiais klausimais kalbėjo Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras, labiau akcentuodamas, už ką gali būti prašoma gydymo įstaigose mokėti teisėtai, nes visa kita, anot jo, apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. 
 
      Kupiškio rajono TAU bendruomenę domino medicininės reabilitacijos, brangiųjų ir kitų tyrimų skyrimo tvarka,  kitos operacijos onkologines operacijas patyrusiems ligoniams.
 
 
Kupiškio rajono TAU klausytojai.    
 
      Klausimų kupiškėnai turėjo ir Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sigitai Paulauskienei, kuri pristatė PSD svarbą ir pagrindinius principus – visuotinumo ir solidarumo, kalbėjo apie PSD nenutrūkstamumo svarbą ir šio draudimo teikiamas galimybes, vardijo, kurias draudžiamųjų grupes draudžia valstybė, o kurie turi draustis patys. Taip pat atkreipė dėmesį į asmenų, turinčių 30 metų darbo stažą, dirbančių pagal verslo liudijimus sveikatos draudimą, ESDK įsigijimo tvarką, tarpvalstybinę sveikatos priežiūros ir būtinąją medicinos pagalbą, plačiau išdėstė dantų protezavimo, kompensuojamo PSDF biudžeto lėšomis, tvarkos pasikeitimus, įsigaliojusius nuo 2016 m. lapkričio 1 d. ir kt.
 
     
Kupiškyje S. Paulauskienei daug teko pasakoti apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ES šalyse.
 
      Paaiškėjo, kad tarp susirinkusiųjų buvo žinomas ne vienas atvejis, kaip pažįstami ar giminaičiai nukentėjo finansiškai nežinodami būtinosios medicinos pagalbos teikimo tvarkos kitose Europos Sąjungos šalyse. S. Paulauskienė atsakė į kupiškėnų klausimus ta tema, taip pat – dėl sąnarių endoprotezavimo PSDF biudžeto lėšomis, dantų protezavimo kompensacijų grąžinimo, konsultantų galimai tyrimams švaistomų lėšų ir kt.
 
      Renginių šeimininkams pasiūlyta ligonių kasų išleistos literatūros, surengta trumpa viktorina, kurioje dalyti simboliniai Panevėžio TLK prizai.
 
      Ir panevėžiečiai, ir kupiškėnai dėkojo Panevėžio TLK atstovams už, jų tvirtinimu,  labai profesionalią, informatyvią ir švietėjišką paskaitą. 2016–2017 metais Panevėžio TLK į susitikimus jau yra pakvietusios didžioji dauguma Panevėžio ir Utenos apskričių TAU bendruomenių. Dar nesilankyta Biržuose, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose, Ignalinoje.
  
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2017-04-21
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: