PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Laikinai stabdoma galimybė ESDK gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sulankstomųjų akių lęšiukų pakanka


Kadangi pastaruoju metu ligonių kasos sulaukia telefono skambučių, laiškų dėl akių lęšiukų įsigijimo ir jų kompensavimo, informuojame, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) minėtų priemonių yra nupirkusi užtektinai ir jų poreikis visiškai patenkinamas. Gydymo įstaigos centralizuotai perkamus lęšiukus gauna tiesiogiai iš tiekėjo ir jie privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams implantuojami nemokamai.

Pasak VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėjo Evaldo Stropaus, bėda ta, kad kai kurios gydymo įstaigos netinkamai informuoja apie galimybę gauti nemokamą sulankstomą akių lęšiuką, būna atvejų, kai gydytojai juos be pagrindo peikia. Dažnai pacientui siūloma pačiam įsigyti kitų firmų lęšiukų, kurie daug brangesni nei Valstybinės ligonių kasos nupirktieji. Suprantama, technologijoms tobulėjant sukuriama vis naujų lęšiukų, kuriuos implantavus žmogus be akinių gerai mato ir į tolį, ir iš arti. Yra spalvotų, sulaikančių ir ultravioletinius, ir matomos šviesos spektro mėlynuosius spindulius, taip pat – pagamintų iš vandenį atstumiančių (hidrofobinių) medžiagų bei kitokių. E. Stropaus nuomone, sunkmečiu, kai dažnas garbaus amžiaus pilietis vos išsigali susimokėti už butą, nusipirkti maisto, pinigų kitokiems akių lęšiukams švaistyti tikrai neverta. Tuo labiau, kad Valstybinės ligonių kasos nupirkti sulankstomi akių lęšiukai yra kokybiški, atitinkantys Europos Sąjungos standartus.

„Štai Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės, Panevėžio ligoninių specialistai mielai implantuoja Valstybinės ligonių kasos perkamus lęšiukus“, – teigė E. Stropus. Pasak jo, santykinai mažu VLK nupirktų lęšiukų panaudojimu išsiskiria Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos. Tad norintys, kad šioje gydymo įstaigoje būtų atlikta operacija, neretai skambina į Valstybinę ligonių kasą ir guodžiasi, jog siūloma patiems pirkti brangiai kainuojantį sulankstomą lęšiuką, kurio išlaidų niekas nekompensuoja. Tokiais atvejais ligonių kasų darbuotojams belieka paaiškinti pacientams, kad jiems turėtų būti implantuotas nemokamas akies lęšiukas.

Akių operacijos, kai drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, neretai būna neišvengiamos vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems diagnozuota katarakta. Tokios akių operacijos atliekamos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje, Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje, Šiaulių ir Panevėžio, Alytaus S.Kudirkos ligoninėse, UAB „Lirema“ Akių ligų klinikoje (Vilniuje), UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ (Vilniuje) ir UAB „Akių lazerinės chirurgijos centras“ (Vilnius).

Išrašydami ligoniui siuntimą operuoti akių gydytojai (oftalmologai) dažniausiai rekomenduoja kreiptis į artimiausią iš minėtų gydymo įstaigų, bet žmonės gali rinktis ir jiems priimtiną kitą įstaigą. Svarbu žinoti, jog privačiose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su ligonių kasa, už teikiamas paslaugas pacientams dažnai tenka primokėti. Tad pravartu pirmiausia pasidomėti, kokia paslaugos išlaidų dalis yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ir kokią priemoką tektų sumokėti.

Valstybinė ligonių kasa
prie Sveikatos apsaugos ministerijos

2011-03-21
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: