PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dėl naujos ligų klasifikacijos – mokymai medikams


Lietuvoje jau kuris laikas žingsnis po žingsnio diegiamas giminingų diagnozių grupių (DRG) metodas stacionarinių paslaugų išlaidoms apmokėti.

Nuo šių metų balandžio 1 d. visose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose vietoj Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos 10-tos redakcijos (TLK-10) bus pradėta taikyti šios klasifikacijos Australijos modifikacija (TLK-10-AM). Tai reiškia, kad nuo balandžio 1-osios visose gydymo įstaigose pildant medicinos dokumentus (popierinius ir elektroninius) ar pacientui išrašant kompensuojamuosius vaistus vietoj ligos kodo pagal TLK-10 bus nurodomas ligos kodas pagal TLK-10-AM klasifikaciją.

Siekdama kuo geriau supažindinti sveikatos priežiūros įstaigas su naujovėmis Valstybinė ligonių kasa jau nuo praėjusių metų pabaigos rengia susitikimus su gydymo įstaigų vadovais, medikais. Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) su naujove savo veiklos zonos gydymo įstaigų atstovus taip pat supažindino pernai, o vakar surengė seminarą dėl ligų klasifikavimo, kodavimo standartų praktinio naudojimo. Tai, kad jame dalyvavo beveik 200 medikų bei statistinius gydymo įstaigų duomenis tvarkančių specialistų, rodo, jog naujovė sveikatos priežiūros įstaigoms labai aktuali.

Pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos medicinai Reginos Venckienės, ligonių kasos tikslas – kad perėjimas prie naujos ligų klasifikacijos vyktų kuo sklandžiau, todėl Panevėžio TLK pasiruošusi nuolat teikti informaciją, atsakyti į gydymo įstaigų specialistų klausimus. Suprantama, kaip teigia gydytoja, kiekviena naujovė yra šiek tiek bauginanti, tačiau drąsos turėtų suteikti laukiamas rezultatas ir suvokimas, kad permainos bus didelis žingsnis į priekį.

Naujoji klasifikacija leis gerokai tiksliau nurodyti pacientų klinikines diagnozes ir sugrupuoti juos pagal panašumą ekonominiu aspektu. Tikslesnė, išsamesnė turėtų tapti ligų statistika. Ši klasifikacija būtina ir stacionarinių bei dienos chirurgijos paslaugų grupavimui pagal giminingų diagnozių grupes, kad būtų galima tiksliau apmokėti tų paslaugų išlaidas.

Pagal DRG metodą iš PSDF biudžeto kompensuojama paciento gydymo ligoninėje ar dienos chirurgijos skyriuje kaina priklausys ne tik nuo pagrindinės, bet ir nuo gretutinių paciento ligų, komplikacijų bei kt. Vadinasi, už sunkesnius ligonius stacionarinėms gydymo įstaigoms bus mokama daugiau. DRG metodas jau pradėtas taikyti dviejose bandomosiose Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigose, o vėliau pagal valstybinį projektą, kuriame dalyvauja Valstybinė ligonių kasa, Sveikatos apsaugos ministerija ir gydymo įstaigos, jis bus taikomas ir kitose ligoninėse bei dienos chirurgijos skyriuose.

Kaip teigia Valstybinės ligonių kasos (VLK) Draudimo plėtros departamento apmokėjimo metodų ir kainodaros skyriaus vedėjo pavaduotoja Tatjana Golubajeva, nauja tarptautinė ligų klasifikacija, diegiant pažangias naujoves sveikatos priežiūroje, būtina dėl poreikio visoms gydymo įstaigoms ir su jomis bendradarbiaujančioms institucijoms „kalbėti viena kalba“. Pasaulinė sveikatos organizacija vis atnaujindavo tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją, o Lietuvoje daug metų buvo naudojama ta pati, neatnaujinta klasifikacija. Priėmus sprendimą ją atnaujinti, buvo pasirinktas australiškasis variantas. Pagal šią modifikaciją ligų klasifikacija bus detalesnė, nes išplėsti kai kurių ligų kodai, taip pat įvesti nauji. Naują klasifikaciją naudos visos mūsų šalies sveikatos priežiūros įstaigos.

Su TLK-10-AM, taip pat su Kodavimo standartais bei Medicininių intervencijų klasifikacija galima susipažinti Valstybinės ligonių kasos parengtame elektroniniame vadove adresu http://ebook.vlk.lt, visos gydymo įstaigos šį elektroninį vadovą jau gali atsisiųsti. Be to, TLK-10- AM knygą jau yra išleidusios leidyklos UAB „Vaistų žinios“ bei UAB „Eugrimas“.

Dėl stacionarinių paslaugų apmokėjimo pagal DRG metodą diegimo šiandien, kovo 31 d., į Valstybinę ligonių kasą (Europos a. 1, Vilnius) kviečiami pasitarti stacionarinių ir dienos
chirurgijos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų vadovai.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos ir
Valstybinės ligonių kasos
prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

2011-03-31
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: