PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Balandžio 7-ąją minime Pasaulinę sveikatos dieną
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Būtinoji medicinos pagalba užsienyje

 

      Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, laikinai nuvykę į bet kurią Europos Sąjungos šalį narę, taip pat Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją bei Šveicariją, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas nemokamai. Vadovaujantis teisės aktais, šių paslaugų išlaidas kompensuoja valstybinis sveikatos draudimas. Norint pasinaudoti šia teise, reikia turėti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinančią Europos sveikatos draudimo kortelę. Tačiau vis dar pasitaiko daug atvejų, kai žmonės pamiršta apie šios kortelės teikiamas garantijas.

      Maltoje viešėjusi moteris vieną dieną pasijuto itin blogai, skundėsi stipriu krūtinės skausmu. Iškviesta greitoji pagalba ją nugabeno į vietos ligoninę. Čia moteriai buvo suteikta skubi medicinos pagalba, atlikti reikalingi tyrimai. Dėl sveikatos būklės valstybinėje ligoninėje pacientė praleido daugiau nei savaitę. Kadangi neturėjo Europos sveikatos draudimo kortelės, už tai jai teko sumokėti daugiau nei 2 000 eurų.

      Grįžusi iš Viduržemio jūros salos pacientė kreipėsi į Vilniaus teritorinę ligonių kasą (Vilniaus TLK) norėdama išsiaiškinti, ar galėtų atgauti bent dalį patirtų išlaidų. Vilniaus TLK specialistai jai paaiškino, kad apdraustieji turi galimybę gauti kompensaciją už patirtas išlaidas dėl būtinosios medicinos pagalbos paslaugų. Moteris, sužinojusi tvarką, pateikė iš užsienio gydymo įstaigos gautus dokumentus ir apmokėjimo patvirtinimą. Kitą dieną po dokumentų pateikimo Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai kreipėsi į Maltos kompetentingą įstaigą, atsakingą už sveikatos apsaugą, su prašymu nurodyti, kokią išlaidų dalį sudaro būtinoji medicinos pagalba.

      Maltos įstaiga, išnagrinėjusi jiems pateiktus dokumentus, atsakė, kad už visą pacientės sumokėtą pinigų sumą jai buvo suteikta būtinoji medicinos pagalba. Informacija apie tai, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos kompensuos visas patirtas išlaidas, buvo perduota į Vilniaus TLK besikreipusiai moteriai. Ji labai džiaugėsi, kad atgaus išleistus pinigus.

      „Jei esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, turėtumėte nepamiršti į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės. Ši kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo Europos ekonominės erdvės šalyse ir Šveicarijos Konfederacijoje metu. Teisės aktai suteikia teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamą būtinąją medicinos pagalbą tik tose gydymo įstaigose, kurios dalyvauja tos šalies valstybinėje sveikatos sistemoje, t. y. turi sutartį dėl tokių paslaugų teikimo su tos šalies ligonių kasa ar kita atitinkama įstaiga. Valstybinėje sistemoje veikia tiek viešosios, tiek privačios gydymo įstaigos, todėl atvykus pravartu pasiklausti, ar gydymo įstaiga priklauso nacionalinei sveikatos sistemai", – gyventojų dėmesį atkreipia Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji specialistė Fatima Dzarajeva.

      Primename, kad norintieji įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą (pagal gyvenamąją vietą) ir pateikti užpildytą prašymą kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Ši kortelė galioja nuo 1 mėnesio iki 6 metų, atsižvelgiant į tai, kokiai apdraustųjų grupei priklauso asmuo (pvz., pensininkams išduodama 6 metų laikotarpiui, dirbantiesiems išduota kortelė galioja iki 2 metų, moksleiviams ir studentams – vienerius mokslo metus). Tačiau nurodytą laiką kortelė galioja tik apdraustam asmeniui. Jei privalomasis sveikatos draudimas nutrūksta, kortelė laikoma negaliojančia, ir asmuo ja naudotis nebegali.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija ​ 

2016-12-15
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: