PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kalbėta apie planuojamas paslaugas ir vaistų išrašymą
 
      Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vykusiame paskutiniame šių metų Stebėtojų tarybos posėdyje kalbėta apie rimtus ir šventinius dalykus. Tarybos nariams pristatytos 2017 m. planuojamos sveikatos priežiūros paslaugų apimtys, pateikta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidų kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms (MPP) analizė ir informacija apie elektroninių receptų išrašymą, taip pat parodyta Panevėžio TLK veiklos dvidešimtmečiui sukurta vaizdo medžiaga, kiekvienam Stebėtojų tarybos nariui įteikta po Panevėžio TLK metraštį.

      Svarstant pagrindinę posėdžio medžiagą apie kitąmet planuojamas paslaugas, Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pažymėjo, kad PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų paslaugų apimtys kasmet skaičiuojamos norint įvertinti Panevėžio TLK veiklos zonos savivaldybių (Panevėžio ir Utenos apskrityse) gyventojų paslaugų vartojimą ir mažinti vartojimo netolygumus tarp atskirų savivaldybių.

       Tarybai pateikta informacijos apie atskirų paslaugų vartojimą pagal savivaldybes nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2016 m. birželio 30 d., informuota, kiek naujų paslaugų teikėjų pageidauja su Panevėžio TLK sudaryti sutartis, kokias paslaugas jie norėtų teikti ir kiek papildomai reikėtų lėšų norint patenkinti visų prašymus. A. Čiplienė pabrėžė, jog bendra ASPĮ naujoms paslaugoms teikti prašoma suma viršija 9 mln. Eur, o suskaičiavus pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą paslaugų masto skaičiavimo tvarką, galima skirti tik 166 tūkst. Eur. (tai sudarytų 1,8 proc. gydymo įstaigų prašomos sumos). Neproporcingai didelės sumos naujoms antrinio lygio konsultacijoms ir kitoms paslaugoms prašo viena Kauno įstaiga, dėl kurios susidarė tokia įspūdinga bendra prašoma suma.
 
 
      Direktoriaus pavaduotoja pasidžiaugė, kad pagaliau Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigos, anksčiau guldydavusios į ligoninę gerokai daugiau pacientų nei kitų šalies rajonų gydymo įstaigos, jau beveik pasiekė šalies standartizuotą hospitalizacijos rodiklį, kuris yra 20,15 hospitalizacijų šimtui gyventojų. Tiksliau, šis rodiklis jau lygus šalies vidurkiui Panevėžio apskrities savivaldybėse, o Utenos apskrities savivaldybėms iki vidurkio dar šiek tiek trūksta.
Stebėtojų tarybos nariai uždavė nemažai klausimų įvairiomis temomis. Ignalinos rajono savivaldybei atstovaujantis Manfredas Žymantas teiravosi, kodėl Ignalinos ligoninei neleidžiama teikti stacionarinės reabilitacijos paslaugų, klausė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovės, ar numatoma pertvarkyti gydymo įstaigų pavaldumą taip, kad jų steigėjos būtų savivaldybės ir ministerija, taip pat ragino siekti antrinio lygio konsultacijų kokybės, o ne kiekybės.
 
      Tarybos pirmininkė Regina Mitrienė stebėjosi, kad šalies gyventojai gauna tikrai daug gydytojų specialistų konsultacijų (vidutiniškai po 3 konsultacijas kiekvienam gyventojui), apgailestavo, kad didinamos prioritetinės paslaugos, tačiau kai kurios gydymo įstaigos šioms paslaugoms skiriamomis lėšomis negali pasinaudoti, trūksta gydytojų, o ir esami dažnai renkasi privačią praktiką.
 
      Visagino savivaldybės tarybos narė, mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja klausė, ar vienoje srityje nepanaudotos lėšos gali būti naudojamos kitoms paslaugoms teikti. Rokiškio rajono savivaldybės atstovė Ramunė Markevičienė siūlė peržiūrėti konsultacijų įkainius, nes, anot jos, išlaidos kai kurioms konsultacijoms gerokai viršija jų apmokėjimą.
 
      Stebėtojų taryboje vyko diskusijos, paklausėjams atsakyta į klausimus. SAM atstovė Jolanta Iždonienė pažymėjo, kad norint padidinti visų konsultacijų įkainius bent 1 euru, biudžete reikėtų papildomai numatyti net 8 mln. Eur. Akivaizdu, kad finansinių galimybių tai padaryti nebūtų, būtų galima tik svarstyti pasiūlymus dėl kelių konkrečių įkainių.
 
      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pastebėjo, jog skirstant lėšas už sveikatos priežiūros paslaugas ateinantiems metams, apskritai atsižvelgiama į tai, kaip lėšos buvo panaudotos einamaisiais ir ankstesniais metais. Pasitaiko, kad įstaigos net ir nedidelių sumų nepanaudoja, tad dar didesnių joms skirti nėra prasmės.
 
 
      Pažymėta, kad vienoms paslaugoms nepanaudotos lėšos gali būti naudojamos kitoms, išskyrus prevencijos programoms skirtas lėšas.
 
      Posėdyje pateikus 2015–2016 m. sausio–rugsėjo mėn. PSDF biudžeto išlaidų kompensuojamiesiems vaistams ir MPP analizę ir informaciją apie elektroninių receptų išrašymą, kalbėta apie vidutinę išrašytų vaistų ir MPP recepto kainą, kompensuojamą sumą pagal savivaldybes, inovacinių vaistų išrašymą ir elektroninius receptus.
 
      Pastebėta, kad Panevėžio ir Utenos apskričių įstaigose elektroniniai receptai išrašomi vangiai: iš viso iki 2016 m. spalio 1 d. Panevėžio TLK veiklos zonoje esančiose vaistinėse pagal elektroninius receptus išduoti 1169 vaistai ir MPP, o juos rašė praktiškai tik dvi įstaigos – UAB Kniaudiškių šeimos klinika ir UAB R. Burnicko BPG kabinetas. Panevėžio TLK pasidomėjus, kokios yra nerašymo priežastys, sulaukta atsakymų „nerašėme ir nerašysime“, „nedalyvavome projekte, negavome lėšų“, „tokiems receptams sugaištume daugiau laiko“, „pacientai nenori elektroninių receptų“.
   
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2016-12-09
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: