PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dantų protezavimo tvarkos pakeitimai aptarti su gydymo įstaigų atstovais

     Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) į pasitarimą sukvietė pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) ir kitų gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su Panevėžio TLK dėl dantų protezavimo, apmokamo privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, darbuotojus, atsakingus už dantų protezavimo administravimą.

     Į pasitarimą susirinkusiems daugiau kaip šešiasdešimčiai gydymo įstaigų atstovų ligonių kasos specialistai pristatė nuo 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusius Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkos aprašo pakeitimus.

     Patobulintą dantų protezavimo tvarką komentavusi Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pažymėjo, kad koreguoti šį dokumentą buvo būtina, nes ilgametė praktika parodė, kad jame tikrai trūko kai kurių svarbių kriterijų.

     Pakoreguotame apraše įvardytos ligos ir sveikatos sutrikimai, kuriems esant PSDF biudžeto lėšomis gali būti dantys protezuojami vaikams, bei nustatytos protezavimo sumos, atsižvelgiant į kramtymo sistemos išsivystymo laipsnį, ko anksčiau nebuvo. Nuo lapkričio 1 d. maksimali 1222,20 Eur suma galės būti skiriama tik tiems vaikams, kurių kramtymo sistema jau susiformavusi. Esant besivystančiai kramtymo sistemai, maksimali protezavimo suma negalės viršyti 202,73 Eur.

     S. Paulauskienė atkreipė dėmesį, kad pretenduojant į didesnį dantų protezavimo kompensavimą, ne tik vaikai, bet ir pensininkai, neįgalieji, turintys labai išplonėjusį apatinį bedantį žandikaulį, turės vykti į antrinio arba tretinio lygio odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą, kad gydytojų odontologų konsiliumas nustatytų, ar jiems dantys gali būti protezuojami už didesnę sumą. Anksčiau tik suaugusieji privalėjo vykti ir tik į tretinio lygio įstaigas. Siuntimą į antrinio ar tretinio lygio odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą ir šių įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasa, sąrašą pacientams išduos pirminio lygio odontologas, nustatęs, kad pacientui reikalinga odontologų konsiliumo išvada.

     „Gera žinia yra ta, kad antrinio lygio odontologijos įstaigų yra ir Panevėžio mieste, ir kituose Panevėžio TLK veiklos zonos miestuose, tad pacientams nebereikės būtinai važiuoti į Vilnių ar Kauną. Taip pat tikimasi, kad ims mažėti laukiančiųjų dantų protezavimo eilės, nes pakartotinai įsirašyti į šias eiles bus galima ne anksčiau kaip praėjus 3 metams nuo paslaugos ar kompensacijos gavimo dienos. Be to, protezavimą pradėję asmenys nebegalės jo tęsti neribotą laiką – susiprotezuoti jie privalės per 3 metus (arba per 4 metus, jei metams bus sustabdytas dantų protezavimo paslaugų teikimas)nuo TLK pažymos (kvietimo protezuoti) išrašymo dienos“, – sako skyriaus vedėja.

     Pastebėta, jog gydymo įstaigų darbuotojai dažnai netiksliai aiškina naują tvarką, kad nuo šiol dantų protezavimo eilės jiems reikės laukti ne ilgiau kaip 3 metus. Pasitarimo dalyviams paaiškinta, kad toks terminas nenumatytas. Taip pat teigta, jog nereikia klaidinti gyventojų ir sakyti, kad laišką apie įtraukimą į laukiančiųjų eilę iš ligonių kasos jie gaus po savaitės ar dviejų, nes šis laikotarpistrunka iki dviejų mėnesių.

     Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, Kontrolės ir Gyventojų aptarnavimo skyrių specialistai. Pasitarimo dalyviai domėjosi, ar vaikams dantys gali būti protezuojami savo lėšomis, aiškinosi prašymų PASPĮ pildymo ir asmenų, protezavusių dantis savo lėšomis, apmokėjimą patvirtinančių dokumentų pateikimo tvarką, atstovavimo asmeniui, norinčiam gauti dantų protezavimą, galimybes, klausė, kur galima rasti informacijos apie antrinio lygio odontologijos paslaugas teikiančias įstaigas, sudariusias sutartis su Panevėžio TLK ir kt.

     Už dantų protezavimo paslaugos administravimą atsakingi gydymo įstaigų darbuotojai pastebėjo: tėvai kartais nepastebi, kad pranešimas apie vaiko įtraukimą į dantų protezavimo eilę atsiunčiamas kartu su kvietimu protezuoti dantis. Dėl to jie pražiopso terminą, per kurį privalo kreiptis į gydymo įstaigą.

     Daugiau informacijos apie dantų protezavimo tvarką galima rasti Panevėžio TLK interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt arba teirautis bendruoju ligonių kasų telefonu 8 700 88888 ar el. paštu info@vlk.lt.
 
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 

2016-11-21
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: