PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Gyventojai kviečiami nemokamai profilaktiškai tikrintis sveikatą


Atėjus balandžiui, kuris paskelbtas sveikatos sąmoningumo mėnesiu, Panevėžio teritorinė ligonių kasa primena Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams apie galimybę profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dalyvaujant prevencinėse programose ir ragina jose aktyviai dalyvauti. Šiais metais TLK veiklos zonoje vykdomos tos pačios 5 prevencinės programos, finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Regina Venckienė tvirtina: Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai, nepaisant to, kad prevencinės programos vykdomos jau ne vienerius metus, jose dalyvauja vis dar nelabai aktyviai. Daugiausia lėšų buvo įsisavinta įgyvendinant Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių bei Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programas. Reikia pastebėti, kad ne visos gydymo įstaigos pakankamai informuoja gyventojus dėl galimybės nemokamai tikrintis sveikatą, o taip pat ir patiems gyventojams trūksta sąmoningumo. Juk kuo anksčiau bus diagnozuotos sunkios ligos, tuo didesnė tikimybė jas išgydyti.

Sunkiausiai gydymo įstaigoms sekėsi įgyvendinti Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programą. Pernai apskritai visoms sveikatos programoms (ne tik prevencinėms, bet ir per savivaldybes vykdomoms) skirtos lėšos buvo įsisavintos 85 proc. Prevencinėms programoms įgyvendinti buvo skirta virš 4 mln. Lt, o gydymo įstaigos įsisavino tik kiek daugiau nei pustrečio milijono litų. Atskiras programas skirtingoms įstaigoms sekėsi vykdyti skirtingai, tačiau matyti, kad bendrai mažiausiai lėšų įsisavino Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Utenos savivaldybėse įsikūrusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Dar kartą primename, kokios iš PSDF biudžeto finansuojamos programos šiais metais vykdomos.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programoje gali dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų. Kiekviena tokio amžiaus moteris nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio gali vieną kartą per dvejus metus.

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių finansavimo programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per trejus metus.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų amžiaus ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, susirgimų prevencijai. Programoje nurodyto amžiaus vyrai gali dalyvauti vieną kartą per dvejus metus.

Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programoje gali dalyvauti vyrai nuo 40 iki 55 metų ir moterys nuo 50 iki 65 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per metus.

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėn., vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, procedūra kartojama.

Dėl dalyvavimo pirmose keturiose programose reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Dantų dengimas silantais atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl odontologijos pagalbos paslaugų teikimo arba dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Silantavimą – dantų padengimą skysta plombine medžiaga, skirta hermetizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles –atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai po gydytojo odontologo apžiūros. Atliekamos procedūros yra neskausmingos ir užtrunka labai neilgai.

Už visose programose numatytas paslaugas mokėti nereikia. Už jas moka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis. Šiais metais prevencinėms programoms įgyvendinti skirta 3 mln. 757 tūkst. Lt.

Išsamesnė informacija apie kiekvieną Panevėžio TLK veiklos zonoje vykdomą prevencinę programą http://www.paneveziotlk.lt

Daugiau informacijos teirautis tel. 8 45 59 62 63 (Kontrolės ir ekspertizės skyriaus vyr. specialistė gydytoja Lina Trokaj).

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-04-07
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: