PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Baltijos šalių ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikime – sveikatos draudimo aktualijos

 

      Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikimas. Jo metu aptartos šalių sveikatos apsaugos sistemos, jų skirtumai ir problemos. Delegacijų atstovai pristatė ir aptarė svarbius sveikatos priežiūros finansavimo pokyčius, sutarčių sudarymo su gydymo įstaigomis, sutarčių vykdymo priežiūros ir kontrolės bei kitus klausimus.

      Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross pabrėžė, kad šalies sveikatos draudimo sistema pasižymi visuotinai pripažintų valstybinio sveikatos draudimo principų taikymu – ji grįsta solidarumu ir privalomumu, apdraustųjų dalis siekia 95 proc. visų draudžiamųjų. Tačiau, pasak T. Ross, šiuo metu ieškoma geriausių sprendimų ateities iššūkiams ir reformoms, atsižvelgiant į augantį paslaugų poreikį ir augantį neinfekcinių susirgimų skaičių. Svarbiausi sprendimai artimiausiu metu yra siejami su sveikatos draudimo sistemos tvarumo užtikrinimu bei strateginio paslaugų pirkimo modelio tobulinimu. Estijos sveikatos priežiūros paslaugų pirkimo modelis remiasi paciento interesų tenkinimu, integruojant įvairias sveikaos priežiūros paslaugas bei skatinant sveikatos ir socialinių paslaugų suderinimą.

Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross pristato Estijos sveikatos apsaugos sistemą. VLK nuotr.

      Latvijos ligonių kasų direktorė Daina Mūrmane-Umbraško pristatė Pasaulio banko lėšomis finansuojamos studijos pažangą planuojant sveikatos draudimo reformą. Pasak pranešėjos, daugiausiai dėmesio skiriama paslaugų pirkimo pokyčiams, siekiant įdiegti strateginių pirkimų modelį atsižvelgiant į paslaugų vartotojų poreikius ir nustatant infrastruktūros bei reikalavimų medicinos personalui standartus. Netrukus turi būti paskelbtas „generalinis planas" (angl. Master Plan), kuriame bus nustatyta ir ligoninių tinklo (pagal jų lygius ir tipus, geografinį išdėstymą) struktūra. Latvijos ligonių kasos atstovai supažindino su šalyje vykstančia diskusija dėl būtinų sveikatos priežiūros finansavimo modelio pokyčių bei pristatė pradedamas teikti e-recepto ir elektroninių ligos pašalpos dokumentų tvarkymo naujoves.


   
Iš kairės – VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Audimas Baliukevičius, Latvijos ligonių kasų direktorė Daina Mūrmane-Umbraško, Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross. VLK nuotr.

            VLK pranešėjai pateikė informacijos apie naujoves Lietuvos sveikatos draudimo sistemoje. Svečius ypač domino asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių, sudariusių sutartis su ligonių kasomis, veiklos priežiūros organizavimo tvarka ir rezultatai bei klinikinio kodavimo kokybės šalies ligoninėse priežiūros ir kontrolės sprendimai.

      Pasak VLK Informacinių technologijų separtamento direktoriaus, laikinai vykdančio direktoriaus funkcijas Aurimo Baliukevičiaus, pirmasis darbinis susitikimas viršijo dalyvių lūkesčius.  

      „Šiuo metu visos trys šalys sprendžia tas pačias problemas, bet iš tiesų gyvena ne tik šia diena – kiekvienoje šalyje vyksta diskusija apie ateities problematiką, kad būtų galima tinkamai pasiruošti būsiemiems iššūkiams. Šioje srityje įdomi Estijos, kuri jau turi 30 metų trukmės sveikatos priežiūros pokyčių ir finansavimo modelį patirtis. Tai reiškia, kad kuriant vidutinės trukmės strateginius pokyčių planus, būtina matyti ir tolimesnę perspektyvą", - teigia A. Baliukevičius.

     Estijos, Latvijos ir Lietuvos ligonių kasų atstovai sutarė, kad ekspertų susitikimai reikalingi ne tik siekiant pasikeisti ir pasinaudoti patirtimi, kaip išspręstos einamojo laikotarpio problemos. Tokie susitikimai naudingi aptarti strategines įžvalgas, pavyzdžiui, kaip reikėtų tobulinti sveikatos priežiūros finansavimą atsižvelgiant į kintančius visuomenės poreikius, tobulėjant sveikatos priežiūros technologijoms, dėl kurių didėja sveikatos draudimo fondų išlaidos, bei kintant gyventojų poreikiams dėl sergamumo struktūros ir kitų pokyčių. Susitarta, kad kitas ekspertų susitikimas vyks Rygoje, 2017 metais.

Susitikimo pranešimus rasite čia.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
 
Ryšių su visuomene skyrius

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

2016-09-19
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: