PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. O kai kurie, pasitikrinę savo sveikatos duomenis, randa ne tik įdomios informacijos, bet ir neatitikimų.

Kasmet tokius duomenis pasitikrina vis daugiau gyventojų, tačiau šis augimas nėra labai didelis. Pavyzdžiui, 2015 m. el. paslaugomis pasinaudojo apie 10 tūkst. žmonių. Kiek didesnis susidomėjimas pastebimas šiais metais – per 7 mėnesius savo sveikatos istoriją ir draustumo duomenis pasitikrino jau apie 9 tūkst. žmonių.

 Labiausiai jie domėjosi jiems suteiktomis gydymo paslaugomis ir jų kainomis, t. y., kiek už juos sumokėta gydymo įstaigai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir kiek paties paciento lėšomis. Lankęsi pas gydytojus specialistus ar gydyti ligoninėse žmonės galėjo įsitikinti, kad už jų gydymą buvo sumokėta dešimtys ar šimtai tūkstančių eurų.

 Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjo Sauliaus Štarolio teigimu, šios el. paslaugos ateityje turėtų sudominti dar daugiau žmonių dėl to, kad vienoje vietoje, vieną kartą prisijungus prie sistemos, galima nemokamai gauti vis daugiau informacijos, kuri pateikiama paprastai ir aiškiai.

 „Dabar galima peržiūrėti pasirinkto laikotarpio apsilankymų pas gydytojus istoriją, sužinoti, kokios ligos diagnozuotos ir gydytos, kiek sumokėta už kompensuojamuosius vaistus bei ortopedijos technines priemones, kokios paslaugos suteiktos, kiek jos kainavo", – teigia S. Štarolis.

 Iš pasidomėjusių gydymo kainomis pacientų sulaukta ir klausimų. Pavyzdžiui, į ligonių kasas kreipėsi moteris, aptikusi įrašą, kad už jai atliktą gydytojo paskirtą tyrimą gydymo įstaigai sumokėta PSDF lėšomis. Tačiau, kaip ji teigė, už tyrimą ji sumokėjo iš savo kišenės, ir netgi gerokai daugiau nei įrašyta sistemoje. Taip pat ligonių kasos sulaukė laiško žmogaus, kuris negalėjo patikėti, kiek daug ligonių kasos sumokėjo už visai nedidelę akies gydymo procedūrą. Kitas pacientas kreipėsi po to, kai pastebėjo, jog į jo sveikatos istoriją įrašyta paslauga, kuri jam iš viso nebuvo atlikta.

 Anot S. Štarolio, didžioji šios informacijos dalis į sistemą patenka iš gydymo įstaigų, vaistinių ir įmonių, kurios duomenis apie PSDF lėšomis kompensuojamą gydymą, kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones į sistemą įrašo nustatyta forma. Tad randantys duomenų neatitikimų pacientai gali juos išsiaiškinti patys – pirmiausia gydymo įstaigoje, o jei nepavyksta – kreipdamiesi į TLK.

 Norint sužinoti, kiek kainavo gydymas, reikia Elektroninės valdžios vartų portale www.epaslaugos.lt grupėje „Gyventojams" pasirinkti kategoriją „Sveikatos apsauga" bei užsisakyti nemokamai teikiamus VLK duomenis.

 VLK primena, kad apdraustajam privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) nereikia mokėti už tai, ką apmoka ligonių kasos. Pavyzdžiui, už gydytojo už endokrinologo konsultaciją, kai atliekamas skydliaukės tyrimas, kainuoja apie 21 eurą, gydytojo genetiko konsultacijos kaina svyruoja nuo 15 iki 233 eurų.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5)2364 105
El. paštas lina.sriubene@vlk.lt

2016-08-08
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: