PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pristatyti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo rezultatai

    

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai vakar susitiko su Panevėžio ir Utenos apskričių pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PSPC) vadovais. Jiems buvo pristatyti įvairių apskrities įstaigų darbo rezultatai. Pristatymo įžvalgos vėliau buvo aptartos diskusijos metu.
Šiame susitikime buvo pristatytos pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros ir stacionarinių paslaugų teikimo 2015 m. aktualijos. Akcentuota, kad vidutiniškai pirminės sveikatos priežiūros įstaigose per metus apsilanko 87 proc. prirašytų prie PSPC gyventojų. Į ligonines dažniausiai pacientai patenka dėl kraujotakos sistemos ligų, kvėpavimo, virškinimo sistemos sutrikimų ir kt.
Pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos Almos Čiplienės, tų PSPC vadovams, kurių pacientų siuntimo į stacionarą rodikliai gerokai viršija vidurkius, yra apie ką pagalvoti ir paanalizuoti, ar tikrai šeimos gydytojai visada gerai sprendžia pirminės sveikatos priežiūros grandžiai priskirtas žmonių sveikatos problemas.
Gydymo įstaigų, su kuriomis TLK yra sudariusi sutartis, veikla stebima nuolat. Per metus, kartais ir per trumpesnį įstaigų rodiklių stebėjimo laiką ligonių kasų specialistai sukaupia nemažai duomenų, kuriuos analizuoja, o vėliau pristato gydymo įstaigų administracijai.
Pasak Panevėžio TLK direktoriaus Jono Narbuto, ryškūs veiklos skirtumai tarp įstaigų matomi ne tik Panevėžio regione, bet ir pats regionas, lyginant su kitomis Lietuvos apskritimis, kai kuriais rodikliais išsiskiria.
PSPC vadovams taip pat buvo pristatyta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidų kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms analizė, atkreiptas dėmesys į racionalų vaistų vartojimą.
Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė, kalbėdama apie gydymo įstaigų priežiūros aktualijas, pabrėžė, kad kontrolės tikslas – ne bausti gydymo įstaigas, o visų pirma jas konsultuoti, stebėti. Akcentavo nuolat vykdomos stebėsenos naudą ir svarbą, nes, pasak specialistės, stebint ir pamatomi nukrypimai. B. Kavaliauskienė pateikė „geros“ ir „blogos“ praktikos pavyzdžių, kvietė PSPC vadovus, atsižvelgti į TLK pateiktą medžiagą, patiems analizuoti gydymo įstaigos veiklos rezultatus ir ieškoti rezervų efektyvesniam darbui, aktyvesnei prevencinei sveikatos priežiūrai, racionalesniam medikamentų skyrimui, ypač vaikus gydant antibiotikais, ir kt.
Susitikimo metu įstaigų vadovai nevengė diskutuoti. Jie kėlė klausimą dėl apmokėjimo už prirašytiems prie PSPC, tačiau nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, pacientams suteiktą būtinąją medicinos pagalbą, skundėsi ne visada atsakingu antrinio lygio specialistų darbu, kai, pasak jų, pacientai iš gydytojų konsultantų grįžta ne su nustatytos formos atsakymu šeimos gydytojui, o tiesiog su „rašteliais“. Siūlė TLK griežčiau kontroliuoti konsultantų darbą.
Tokie susitikimai turi teigiamos įtakos įstaigų veiklos efektyvumui didinti. TLK direktorius J. Narbutas teigia, kad po tokių diskusijų įstaigų rezultatai sparčiai keičiasi, tad jų palyginimas ir paviešinimas yra naudingas bei duoda savotiškos motyvacijos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.
Mes pateikiame esamą situaciją ir nesakome, kurios PSPC yra geresnės, o kurios blogesnės, tik tikimės, kad kalbėjimas padės pasiekti bendrą tikslą – užtikrinti pacientams kokybiškesnes ir prieinamesnes paslaugas“, – sako J. Narbutas.
Susitikimą su Panevėžio ir Utenos apskričių PSPC vadovais Panevėžio TLK planuoja surengti ir kitąmet.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

2016-06-16
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: