PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Biržų „Artrito“ klubo narius domino reabilitacijos paslaugų teikimas

 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai šią savaitę lankėsi Biržuose ir susitiko su Biržų „Artrito“ klubo nariais. Į susitikimą susirinkusį gausų būrį šio klubo narių domino daugelis dalykų, tačiau labiausiai jiems buvo aktualu išgirsti medicininės reabilitacijos skyrimo tvarką ir informaciją apie galimybes gauti ambulatorinę reabilitaciją Likėnų sanatorijoje, taip pat išsiaiškinti, kada reikia mokėti gydymo įstaigose, kokia yra dantų ir sąnarių protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tvarka, kas atsako už protezavimo kokybę.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras aiškino susirinkusiesiems, kad medicininė reabilitacija skiriama po ligoninės ar ambulatorinio gydymo. Dėl kurių susirgimų ir kokioms sąlygoms esant ji gali būti skiriama, nurodyta teisės aktuose. Tačiau ne visais atvejais, pasak E. Voro, pacientai gali gauti norimą gydymą, nes būna aplinkybių, dėl kurių yra kenksminga arba negalima taikyti reabilitacinio gydymo.
 
      „Artrito“ nariams ėmus domėtis, kodėl po vienokių ar kitokių ligų jiems nebuvo skirta reabilitacija, E. Voras pažymėjo, kad reabilitaciją skiria gydantis gydytojas, įvertinęs gydytojo reabilitologo rekomendacijas. Pirmenybė teikiama vaikams, darbingo amžiaus pacientams, po sąnarių endoprotezavimo ar kitų operacijų. Taip pat paminėjo, kad pagal nustatytą tvarką, nedarbingiems pacientams ir pacientams, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kai yra pripažinti dideli specialieji poreikiai, numatyta pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija.
 
      Kadangi biržiečius domino, kokie tyrimai yra skiriami nemokamai, Kontrolės skyriaus vedėjas paaiškino apie šeimos gydytojo normai ir gydytojams specialistams (konsultantams) priskiriamus tyrimus, besidomėjusiuosius sąnarių keitimo (endoprotezavimo) operacijomis informavo, kad endoprotezavimo operaciją galima atidėti tik kartą, apsisprendus operuoti, galima pasirinkti įstaigas, kuriose klubo, kelio ar kt. sąnarių keitimo operacijų laukimo eilės yra trumpesnės. Susirinkusieji paskatinti aktyviau naudotis informacija, skelbiama Valstybinės ligonių kasos ir Panevėžio TLK interneto svetainėse.
 
      Didelį susidomėjimą sukėlė mokamų paslaugų teikimas. Klubo „Artritas“ nariams buvo priminta, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugos apdraustiesiems apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų, tačiau pasirinkus brangesnę paslaugą ar vaistą, pacientai  įstaigoje turi sumokėti skirtumą. Brangesnės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, vaisto ar medicinos pagalbos priemonės (MPP) pasirinkimas bei paciento supažindinimas su galimybe nemokamai gauti paslaugą, vaistą ar MPP turi būti patvirtintas paciento parašu. Susirinkusieji paskatinti, prieš atveriant pinigines, aktyviai klausti gydančių gydytojų ar įstaigos administracijos darbuotojų apie mokėjimų pagrįstumą.
 
      „Artrito“ nariai, iš pradžių tvirtinę „Kaip nepirksi, kai liepia gydytojas“, „Iš kur mums žinoti – liepia mokėt, ir mokam“, vėliau sutiko, kad domėtis mokėjimų pagrįstumu reikia. Dalis susirinkusiųjų skundėsi, kad pasitaiko atvejų, kai Biržuose prašo mokėti kreipiantis į privatų kabinetą su šeimos gydytojo siuntimu.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė aiškino, į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsirašius į dantų protezavimo eilę. Anot S. Paulauskienės, neretai senjorai nurodo ne savo, bet vaikų ar anūkų banko sąskaitas, adresus, gavę kvietimus protezuoti dantis, laiku nenueina į gydymo įstaigą ir dėl to išbraukiami iš eilės. Nepatenkintiesiems dėl protezavimo kokybės patarta kreiptis į paslaugą suteikusį gydytoją arba, jei nepavyksta išsiaiškinti su gydytoju, į Odontologų rūmų atstovą.
 
      Tris valandas trukęs susitikimas parodė, kad „Artrito“ nariams pokalbis su ligonių kasos atstovais buvo labai naudingas – klubo nariai turėjo klausimų visomis kalbėtomis temomis, įskaitant ir privalomąjį sveikatos draudimą įvairioms asmenų grupėms, Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimą, elektronines paslaugas, o po susitikimo ne vienas dalyvis konsultavosi asmeniškai.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2016-04-22
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: