PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aktualu pildantiesiems pajamų ir turto deklaracijas

 

      Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemoje pateikus preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, į Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) kreipiasi nemažai gyventojų, kuriems kyla neaiškumų pildant pajamų ir turto deklaracijas.
Kai kurie gyventojai piktinasi, kad visus metus dirbo, bet deklaracijoje pažymėta, kad jie neapdrausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Ligonių kasoje gyventojai prašo paaiškinti, kodėl taip yra. Panevėžio TLK sulaukia ir kitų su deklaravimu susijusių klausimų.
 
      Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu, apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomi: asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją; teritorinėse darbo biržose užsiregistravę bedarbiai; nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, turintys įstatymų nustatytą būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti; asmenys iki 18 metų; valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą; asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais; Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys moksleiviai; nuolatinių studijų studentai; vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės ir kt.
 
      Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, kurie dirba ir moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, jas darbdaviui išskaitant iš atlyginimo ir pervedant „Sodrai“, yra apdrausti PSD, bet ne valstybės lėšomis.
 
      Nemažai į Panevėžio TLK besikreipiančių gyventojų teiraujasi, kodėl jie, gyvendami užsienyje ir Lietuvoje negavę sveikatos priežiūros paslaugų, nors nedeklaravę išvykimo iš Lietuvos,  vis tiek privalo grąžinti PSD įmokų skolą.
 
      Dėmesio! Visais 2015 metų įmokų dydžio ir skolų klausimais gyventojai turėtų kreiptis ne į teritorinę ligonių kasą, o į VMI  (daugiau informacijos tel. 1882), nes neatitikimus deklaracijose taiso VMI. Ligonių kasa pagal VMI suformuotą ir pateiktą sąrašą teikia Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro informaciją apie draudimą valstybės lėšomis VMI, todėl dėl šių laikotarpių jokių papildomų pažymų iš ligonių kasos teikti VMI nereikia.
 
      Į teritorinę ligonių kasą turėtų kreiptis tik šie asmenys, kurie norėtų būti apdrausti valstybės lėšomis: vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės, studijuoti į kitas ES šalis išvykę studentai, nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo ir kiti asmenys, kurie turi teisę būti apdrausti valstybės lėšomis (daugiau informacijos ligonių kasų bendruoju tel. 8 700 88 888).
     
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2016-04-04
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: