PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
VLK: sutarčių su gydymo įstaigomis pasirašymas vyksta sklandžiai

 

      Ligonių kasų duomenimis, sutarčių sudarymas su gydymo įstaigomis šiais metais vyksta sklandžiai, tad tikimasi laiku, iki kovo 24 d., užbaigti sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pasirašymą.  

      Kovo 16 d. Seimo Sveikatos reikalų komitete aptarta šių metų sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymo eiga. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) duomenimis, 1419 gydymo įstaigų laiku (iki 2015 m. lapkričio 1 d.) pateikė prašymus sudaryti sutartis su TLK dėl paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis (į šį skaičių neįskaičiuoti prašymai dėl reabilitacijos ir paslaugų tik pagal prevencines programas); 610 iš jų yra valstybės ir savivaldybių, o 809 – privačios gydymo įstaigos.
 
      „Gavome ir naujų prašymų iš įstaigų, kurios iki šių metų neturėjo sutarčių su ligonių kasomis. Tokių iš viso gauta 61, net 54 iš jų – privačios gydymo įstaigos. Pagal galiojančią tvarką TLK jau išsiuntė pasiūlymus sudaryti sutartis 1380 gydymo įstaigų ir daugiau nei pusė (710) sutarčių jau pasirašyta“, – teigia laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas Gintaras Kacevičius.
 
Pasirašytų sutarčių skaičius pagal TLK (iki 2016 03 15)
TLK
Pasirašytų sutarčių skaičius
Vilniaus TLK
63
Kauno TLK
165
Klaipėdos TLK
86
Šiaulių TLK
216
Panevėžio TLK
180
Iš viso
710
 
      2016 m. PSDF biudžetas siekia beveik 1,44 milijardo eurų ir yra beveik 4 proc. (56 mln. eurų) didesnis nei 2015 m. Didžiausia jo dalis (per 1 mlrd. eurų, o tai 38 mln. eurų daugiau nei pernai) numatyta gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti: apie 479 mln. eurų skirta ligoninių paslaugoms, 196 mln. eurų – ambulatorinei asmens sveikatos priežiūrai, 180 mln. eurų – pirminei ambulatorinei priežiūrai.
 
      Planuojant išlaidas atsižvelgta į prioritetus ir naujoves. Pavyzdžiui, augant slaugos poreikiui, šioms paslaugoms apmokėti iš viso planuojama išleisti ne mažiau kaip 55 mln. eurų – 15,5 proc. daugiau nei pernai (2015 m. išleista 47,9 mln. eurų).
 
      2016 m. įsigaliojo keletas naujovių: pradėta mokėti už naują – sporto medicinos gydytojo – konsultaciją, įvestos naujos pirminės priežiūros skatinamosios paslaugos (streptokoko antigeno nustatymo tyrimas vaikams, rizikos grupėms priskirtinių suaugusiųjų skiepijimas nuo gripo), mokama už naujus šeimos gydytojo gerų darbo rezultatų rodiklius (storosios žarnos vėžio programos vykdymą). Šiais metais daugiau lėšų numatyta dienos stacionaro plėtrai – visų pirma oftalmologijos dienos stacionarui, taip pat bus mokama už naujas ambulatoriškai teikiamas gydytojų specialistų išplėstines konsultacijas,  pavyzdžiui, už radiologo konsultaciją su scintigrafija, vaikų odontologo išplėstinę konsultaciją.
 
      Pasak G. Kacevičiaus, nauja ir ypač svarbi žinia mažesnėms rajono lygmens ligoninėms yra ta, kad jose mažėjant stacionarinių paslaugų skaičiui jos galės teikti daugiau slaugos paslaugų, o nepanaudotos stacionarui numatytos lėšos galės būti nukreipiamos slaugos paslaugoms. Taigi, šios ligoninės turi galimybę tenkinti augančius slaugos poreikius ir gauti tam reikalingas lėšas.
 
      Ligonių kasos primena, kad už gyventojams teikiamas paslaugas per laikotarpį iki sutarčių pasirašymo gydymo įstaigoms sumokama vadovaujantis pratęstomis praėjusių metų sutartimis, tad apdraustiesiems garantuojama įprastinė sveikatos priežiūra.
 
VLK Ryšių su visuomene skyrius
 
Informacija apie sutarčių pasirašymo eigą 2016 m. skelbiama VLK interneto svetainės www.vlk.ltskyrelyje Ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas 2016 m.
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt.
2016-03-17
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: