PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Senjorų neatsakingumas ilgina dantų protezavimo eiles
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) šiais metais jau išsiuntė pirmuosius kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje ligonių kasų lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Pirmojo ketvirčio kvietimai išsiųsti kiek anksčiau nei pernai, o lyginant 2015 ir 2016 metų pirmąjį ketvirtį, šį vasarį kvietimų sulaukė maždaug trečdaliu daugiau asmenų.  
 
      Nors ši žinia gera, Panevėžio TLK neprognozuoja greitesnio eilių judėjimo, kadangi nemaža dalis laukiančiųjų dantų protezavimo, ligonių kasai išsiuntus jiems kvietimus, per nustatytą 3 mėnesių laikotarpį dėl įvairių priežasčių vis tiek nesikreipia į odontologus dėl paslaugos suteikimo, o tai  gerokai stabdo eilių judėjimą.
 
      Pasak Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės, pavyzdžiui, pernai iš 3542 per dvi apskritis (Panevėžio ir Utenos) protezuoti dantis pakviestų asmenų į kvietimą neatsiliepė net 1267. Iš jų 408 – Panevėžio miesto gyventojai, sudarę beveik pusę to miesto pakviestųjų skaičiaus. Apmaudu ne tik dėl to, kad nenuvykusiuosius protezuoti dantų tenka išbraukti iš eilės, bet ir dėl to, kad jie trukdo greičiau gauti paslaugą arba kompensaciją už savo lėšomis protezuotus dantis tiems, kuriems ši paslauga tikrai labai reikalinga. Be to, dalis asmenų, gavusių kvietimus, nebūna laiku susigydę dantų, todėl paslaugos suteikimas ir jos išlaidų kompensavimas užtrunka.
 
      S. Paulauskienė ragina gyventojus, laukiančius eilėje dantų protezavimo (įrašytus į laukiančiųjų sąrašą) ar jų šeimų narius, būti atsakingais ir informuoti ligonių kasą, jei dantų protezavimo paslauga tampa nebereikalinga. Tuomet vietoje šių asmenų protezuoti dantų būtų galima kviesti kitus. Taip pat gyventojai raginami pasitikrinti savo pašto dėžutes. Kvietimai siunčiami registruotais laiškais, todėl pašto dėžutėje reikia ieškoti pašto pranešimo. Jei pašto darbuotojas asmens, kuriam adresuotas laiškas, neranda, dėžutėje paliekamas informacinis lapelis su nurodymu atvykti į paštą. Neatsiimti kvietimai grįžta atgal į ligonių kasą ir pakartotinai nebesiunčiami.
 
      Per 3 mėn. nuo pranešimo išsiuntimo dienos gyventojui nesikreipus į gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugos suteikimo arba nesikreipus į ligonių kasą dėl šios paslaugos atidėjimo, kviečiamasis išbraukiamas iš sąrašo bei informuojamas apie tai paštu. Iš sąrašo išbraukiami ir tie, kuriems siųsti kvietimai, nepasiekę adresato, grįžta dėl pasikeitusių gyventojų adresų, jei asmenys apie tai neinformuoja ligonių kasos.
 
      Šių metų vasario mėnesį kvietimai išsiųsti 702 Panevėžio ir 445 Utenos apskričių gyventojams, t. y. 382 kvietimais daugiau nei tokiu pat metu jų  išsiųsta pernai.
 
      Daugiausia kvietimų išsiųsta laukiantiesiems eilės Panevėžio mieste – 290. Utenos rajono gyventojams išsiųsti 135, Rokiškio rajono – 100, Panevėžio rajono – 95 kvietimai. Jų taip pat sulaukė 82 Pasvalio, po 80 Biržų ir Anykščių, 70 Visagino miesto, 60 Molėtų, 55 Kupiškio, po 50 Ignalinos ir Zarasų rajonų gyventojų.
 
      Nuo 2016 m. sausio 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti savivaldybėms skirstomos nebe pagal statistinį, o pagal prirašytų prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų gyventojų skaičių. Dėl šios priežasties lėšos šiek tiek persiskirstė. Pavyzdžiui, Panevėžio miesto gyventojams jų teko daugiau nei anksčiau. Taip pat, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, nuo 2016 m. sausio 1d. šiek tiek padidėjo vienam asmeniui suteiktoms dantų protezavimo paslaugoms apmokėti skirta suma. Ji dabar yra 376,51Eur. Vaikų dantims protezuoti skirta maksimali suma padidėjo nuo 1146,90 iki 1158,48 Eur.
 
      Iš viso 2016 m. Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojų dantims protezuoti skirta beveik 1,5 mln. Eur.
 
      Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. 8 700 88888, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“).
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2016-02-29
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: