PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Šeimos gydytojas padės išvengti sunkių ligų

      Branginantiems gerą savijautą ligonių kasos primena, kad į šeimos gydytoją reikia kreiptis ne tik susirgus, bet ir sveikatą tikrintis prevenciškai, naudojantis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamomis patikros programomis.
 
      „Šeimos gydytojas konsultacijos metu privalo informuoti apie apdraustiesiems nemokamas prevencines programas, kurios priklauso pacientui pagal jo amžiaus grupę, ir pasiūlyti atlikti reikiamus tyrimus“, – pabrėžia Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika.
Šiuo metu šeimos gydytojai gali pasiūlyti gyventojams naudotis širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa bei keturiomis apsaugos nuo vėžio programomis – gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Vaikams skirta krūminių dantų dengimo silantais programa.  
 
      Šeimos gydytojas kartą per metus vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų privalo pasiūlyti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos priemones. Pacientams nemokamai atliekama elektrokardiograma, gliukozės, cholesterolio ir kiti reikalingi tyrimai. Šeimos gydytojas įvertina, ar pacientui yra pavojus susirgti širdies kraujagyslių ligomis, ar ne. Nustačius cukrinį diabetą arba metabolinį sindromą, pacientas siunčiamas į specializuotą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinį (KPP) atlikti išsamesnių tyrimų.
 
      Vėžys išlieka viena dažniausių ligų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų duomenimis, įgyvendinant prevencines programas galima sumažinti sergamumą onkologinėmis ligomis 30‒70 procentų, o mirtingumą nuo jų ‒ apie 30 procentų, todėl, siekiant laiku užkirsti vėžiui kelią, šeimos gydytojui tenka ypač svarbus vaidmuo.
 
      Šeimos gydytojas kartą per trejus metus privalo pasiūlyti 25–59 metų moterims atlikti onkocitologinį gimdos kaklelio tyrimą, skirtą gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijai. O kartą per dvejus metus 50–69 metų moteris pakviesti atlikti mamografinį tyrimą dėl krūties vėžio. Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika kartą per dvejus metus turi būti pasiūloma pacientams nuo 50 iki 75 metų – atliekamas slapto kraujavimo išmatose nustatymo testas, o esant teigiamam rezultatui – kolonoskopija.
 
      Vyrams nuo 50 iki 75 metų ar nuo 45 metų, jeigu tėvai ar broliai sirgo prostatos vėžiu, šeimos gydytojas rekomenduoja kartą per dvejus metus atlikti kraujo tyrimą, parodantį prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje.
 
      Šiaulių teritorinės ligonių kasos duomenimis, gyventojų dalyvavimas nemokamose ligų prevencijos programose auga: 2015 metais prevencijos nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio programomis pasinaudojo beveik 122 tūkst. Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojų, kai tuo tarpu 2014  metais – arti 118 tūkst.
 
      Į šeimos gydytoją turėtų suskubti kreiptis ir sveikata pasirūpinti pirmiausia tie žmonės, kurie jaučia nuovargį, galvos skausmą, svaigimą, troškulį, skausmą širdies plote, ypač fizinio krūvio metu, jeigu tinsta kojos, vargina pilvo pūtimas, skausmai. Šeimos gydytojas skiria papildomų tyrimų, o juos atlikęs ir įvertinęs apžiūros duomenis, išklauso paciento nusiskundimų ir radęs pakitimų, visada ieško jų priežasčių, skiria specialistų konsultacijas.
 
      „Reguliarūs tyrimai ir ankstyva diagnostika gali užkirsti kelią daugumai ligų, todėl pajautus nerimą keliančius simptomus reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris minėtas paslaugas suteiks nemokamai“, – tvirtina Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika.
Siekdamos atkreipti dėmesį į šeimos gydytojo institucijos svarbą, ligonių kasos šiuo metu vykdo socialinę akciją „Sveika šeima“ ir ragina gyventojus aktyviau naudotis iš PSDF biudžeto apmokamomis prevencinėmis programomis, rūpintis sveikatos profilaktika, šeimos sveikata.
Ligonių kasos kviečia pradinių klasių mokinius dalyvauti socialinės akcijos piešinių konkurse „Mano šeimos gydytojas“. Kviečiame vaikus piešti, kaip šeimos gydytojas gydo mamą ar tėtį, brolį ar sesę, močiutę ar senelį, tetą ar dėdę, pusseserę ar pusbrolį, ir laimėti vertingų prizų!
Vaikų piešinių konkursas tęsis iki kovo 31 dienos! Konkurso taisyklės skelbiamos čia.
 
Kontaktai konkurso dalyviams – pradinių klasių moksleiviams, jų tėveliams ir pradinių klasių mokytojams:
 
Vilniaus TLK: Eglė Matikiūnaitė, tel. (8 5) 201 0056, el. p. egle.matikiunaite@vlk.lt
 
Kauno TLK: Virginija Juciuvienė, tel. (8 37) 323 305, el. p. virginija.juciuviene@vlk.lt
 
Klaipėdos TLK: Virginija Gaubienė, tel. (8 46) 380 738, el. p. virginija.gaubiene@vlk.lt ir Virginija Žemaitienė, el. p. virginija.zemaitiene@vlk.lt
 
Šiaulių TLK: Irena Budrienė, tel. (8 41) 596 135, el. p. irena.budrienė@vlk.lt
 
Panevėžio TLK: Angelė Valentinavičienė, tel. (8 45) 526 911, el. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt
 
Šiaulių TLK informacija
 
2016-02-22
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: