PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Apie PSD ir sveikatos priežiūrą – Utenos kolegijos studentams ir neįgaliesiems
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) gruodžio 9 d. surengė susitikimą su Utenos kolegijos Medicinos fakulteto studentais ir vadovybe bei Utenos rajono pacientų organizacijų atstovais. Iš ryto Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė ir įstaigos Gyventojų aptarnavimo, Kontrolės skyrių specialistai supažindino akademinę bendruomenę su bendraisiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) aspektais, pacientų teisėmis į sveikatos priežiūrą, studentų PSD aktualijomis, o po pietų įvairiais pacientams rūpimais klausimais diskutuota su Utenos rajono neįgaliųjų draugijos, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos viltis“ nariais.
 
      Pasak A. Čiplienės, Utenoje apsilankyta neatsitiktinai. Šių metų gegužę apie PSD pasakota Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentams ir dėstytojams, birželį organizuotas susitikimas su Panevėžio apskrities pacientų organizacijų atstovais. Abiejuose susitikimuose aktyviai diskutuota apie PSD svarbą, mokėjimus gydymo įstaigose, tad nesinorėta nuskriausti ir kitos Panevėžio TLK veiklos zonos – Utenos krašto.
 
      Utenos aukštosios mokyklos bendruomenei kalbėta, kodėl kiekvienam gyventojui svarbu turėti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), kokią naudą jis suteikia, kokie yra jo principai, į ką atkreipti dėmesį studentams, baigusiems studijas, taip pat studentai supažindinti su pacientų teisėmis į ligonių kasų apmokamą sveikatos priežiūrą ir PSD garantijomis, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) paskirtimi ir kt. Susirinkusiesiems į susitikimą parodytas filmas, pristatantis Panevėžio TLK ir jos veiklą.
 
      Apie pacientų teises ir PSD kalbėjusi Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė auditoriją informavo, kokios yra pacientų teises ginančios institucijos, išvardijo įstatyme apibrėžtas pacientų teises, paaiškino draudiminių įvykių išlaidų kompensavimo tvarką, kalbėjo apie mokamas paslaugas ir priemokų už PSDF kompensuojamas paslaugas teisėtumą, pristatė žalos PSDF biudžetui atlyginimo aspektus.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Bernotienė, dirbanti Utenoje, papasakojo, kuriam laikotarpiui studentai draudžiami valstybės lėšomis, iš kur ligonių kasos gauna duomenis apie studentus, kuo reikia pasirūpinti baigus studijas ir kt., atsakė į studentų klausimus.
 
      Aktyviau apie sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, diskutuota su pacientų organizacijų atstovais.  
 
      B. Kavaliauskienė teigė, jog būtent pacientų organizacijos yra svarbus ginklas sprendžiant su sveikatos priežiūra susijusias problemas, o ligonių kasos yra tarpininkas tarp pacientų, vaistinių ir gydymo įstaigų, padedantis visiems susikalbėti.
 
      Kontrolės skyriaus atstovė pasakojo susirinkusiesiems apie besiplečiantį sveikatos priežiūros paslaugų spektrą, aiškino siuntimų išrašymo, tyrimų skyrimo, vaistų įsigijimo tvarką, kvietė dalyvauti prevencijos programose.              
 
      Neįgalieji skundėsi, kad ne visi Utenos šeimos gydytojai pasiūlo šiose programose dalyvauti – reikia prašyti patiems, nors gydymo įstaigose galėtų kvietimai būti pakabinti bent jau skelbimų lentoje. Taip pat teirautasi, ar tyrimai dėl vėžio yra mokami, kokios yra medicininės reabilitacijos neįgaliesiems galimybės, domėtasi galimybėmis nemokamai įsigyti šiuolaikiškus kojos protezus ir gauti sutrikusio intelekto asmenims su nejautra atliekamas odontologijos paslaugas, klausta, kam grąžinamos kompensacijos už dantų protezavimą savo lėšomis, kai asmuo miršta, skųstasi, jog kai kurie gydytojai, protezavus dantis savo lėšomis, neišrašo sąskaitų.
 
      Panevėžio TLK specialistai atsakė į klausimus, patarė, kaip konkrečias problemas galima būtų spręsti.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-12-11
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: