PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasos konferencijoje – apie e. sveikatą, finansus ir mankštą

 

      Praėjusią savaitę Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo metinę konferenciją, į kurią pakvietė savo veiklos zonos asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) vadovus, savivaldybių, visuomenės sveikatos biurų, centrų, pacientų organizacijų atstovus ir kt.
 
      Septintą kartą organizuotoje konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM)  atstovė pasidalijo svarbiausiomis įžvalgomis, ko reikės sėkmingai e. sveikatos sistemos veiklos pradžiai, Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovas pristatė prognozuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamas, išlaidas ir kt. finansinius dalykus, taip pat pristatyta Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) veikla, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vykdytas nepageidaujamų įvykių registravimo, stebėsenos ir prevencijos modelio ir jo pritaikymo ligoninėje projektas. Konferencijoje būta ir praktinių užsiėmimų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sporto instituto atstovas Vidmantas Zaveckas ne tik kalbėjo apie sėdimo darbo sukeliamus skausmus ir pasekmes, bet ir davė renginio dalyviams praktinių užduočių – pravedė trumpą mankštą sėdint.
 
      Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė tvirtina, jog kasmetis ligonių kasos renginys – puiki proga apibendrinti praėjusių metų darbus, supažindinti gydymo įstaigų vadovus ir kitus renginio svečius su ateinančių metų sveikatos priežiūros naujovėmis ir prognozėmis. Konferencijos dalyvius pasveikinusi A. Čiplienė pranešėjams įteikė tradicinius Panevėžio TLK stiklo suvenyrus ir palinkėjo, kad stiklinė žuvelė išpildytų jų norus.
 
      SAM Sveikatos priežiūros išteklių ir inovacijų valdymo departamento direktorė Justina Januševičienė, kalbėdama apie iššūkius, laukiančius startavus e. sveikatos sistemai, pažymėjo, kad e. sveikata neišvengiamai palies visus sveikatos priežiūros sektoriaus dalyvius – gydymo įstaigas, vaistines, pacientus ir kt. Kad ji sėkmingai veiktų, reikės ne tik finansinių, laiko sąnaudų, bet ir  gebėjimo įsiklausyti, tarpusavio supratimo, bendradarbiavimo, geranoriškumo. J. Januševičienė pagyrė Panevėžio TLK zonos gydymo įstaigas, sėkmingai dalyvavusias e. sveikatos sistemos plėtros nacionaliniuose, regioniniuose projektuose ir pridūrė, kad šios sistemos veikimas nesustos, juolab kad nemažai Lietuvos gyventojų naudojasi e. paslaugomis – vien tik e. bankininkyste naudojasi daugiau kaip 50 proc. šalies gyventojų.
 
      E. sveikatos sistemos tikslas, pasak SAM atstovės, – sudaryti sąlygas teikti sveikatinimo paslaugas efektyviau, kokybiškiau, saugiau, užtikrinant duomenų mainus tarp sveikatos priežiūros įstaigų, tad nauja veiklos kokybė neabejotinai reikš pokyčius, o pokyčius reikės valdyti. Ir svarbiausia visiems nepamiršti, kad ši sistema kuriama siekiant ugdyti sąmoningą, žinantį, suprantantį pacientą.
 
      Viešnia atkreipė dėmesį, kad naujose sutartyse su ligonių kasų partneriais bus nuostata, kad e.  sveikatos sistema naudotis reikia, numatytas pereinamasis šios sistemos funkcionalumo įgyvendinimo laikotarpis, taip pat teks kalbėti apie pacientų neatvykimo vizitų, žalingų įpročių apmokestinimą.
 
      VLK Kainų ir klasifikacijų departamento direktorius, laikinai vykdantis VLK direktoriaus funkcijas Gintaras Kacevičius pristatė 2016 metų PSDF biudžeto projektą, prognozavo saikingą jo augimą, informavo apie numatomas valstybės biudžeto įmokas už draudžiamųjų valstybės lėšomis sveikatos draudimą, teigė, kad daugiau vaistų kompanijų į biudžetą grąžinamų lėšų planuojama panaudoti inovaciniams vaistams įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. VLK vadovas taip pat kalbėjo apie PSDF biudžeto rezervo pokyčius 2016 m., planuojamą sveikatos priežiūros paslaugų plėtrą ir lėšų kai kurioms paslaugoms bei vaistams augimą, atsakė į įstaigų vadovų klausimus, o pirmines ASPĮ skatino organizuoti nenutrūkstamą paslaugų teikimą visą parą.
 
      Panevėžio TLK GAS vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo apie gyventojų aptarnavimo modernizavimą skyriuje ir klientų lūkesčius, supažindino su gyventojų pateikiamais klausimais ir jų keliamomis problemomis, skyriaus suteiktų paslaugų statistika, informavo, kokie pasikeitimai privalomojo sveikatos draudimo srityje laukia 2016 m.
 
      S. Paulauskienė pastebėjo, kad ligonių kasos klientai tampa vis reiklesni, tačiau informacijos ir sąmoningumo nemažai daliai jų trūksta. Vedėja pateikė pavyzdžių apie gyventojų reakciją sužinojus, kiek ligonių kasos sumokėjo už jų gydymą ir supažindino su pačiais netikėčiausiai gyventojų prašymais bei paklausimais. Pasak jos, vieni asmenys, gavę sveikatos priežiūros paslaugų suvestinę, stebisi, kad gydymas ligoninėje brangesnis net už gydymą sanatorijoje, tvirtina, jog už jų gydymą sumokėta daug, patys nebūtų galėję tiek sumokėti, kiti, atvirkščiai, teigia, kad sumokėta nedaug, palyginti su tuo, kiek patys mokėjo. Tarp labiausiai neįtikėtinų prašymų, kurių sulaukia Panevėžio TLK specialistai, S. Paulauskienė paminėjo prašymą paskaičiuoti, kiek kainuoja sveikatos draudimas už 3 lūžusius šonkaulius arba gydymas ligoninėje „be daktarų ir be seselių“, kada bus akcija sveikatos draudimo kainai ir kt. Konferencijos dalyviai stebėjosi ne tik šiais paklausimais – juos stebino ir žinia, kad, pavyzdžiui, Europos sveikatos draudimo kortelę gyventojai kartais tapatina su žaliąja korta ar  sanitarine knygele.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-12-07
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: