PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje – sprendimai gydymo įstaigoms ir pacientams

 

      Lapkričio 13-ąją Sveikatos apsaugos ministerijoje posėdžiavusi Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė sprendimams, kuriuos patvirtinus gerėtų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas ir kokybė. PSDT yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui priimant sprendimus, įgyvendinant naujoves ir tobulinant sveikatos priežiūros sistemą.

Mažės psichologų darbo krūvis

      Siekiant gyventojams užtikrinti psichologo paslaugų kokybę ir prieinamumą, nuo 2016 m. sausio 1 d. mažės psichologams nustatytas maksimalus aptarnaujamų gyventojų skaičius nuo 40 tūkst. iki 20 tūkst. Šiam tikslui pasiekti reikėtų sveikatos priežiūros įstaigose įsteigti papildomus 45,5 psichologo etatus, todėl PSDT pritarė padidinti vieno gyventojo pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų metinę bazinę kainą. 

Sergantiems širdies nepakankamu – mokymai

      PSDT taip pat pritarė Specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, sąrašą papildyti nauja paslauga – gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacija, į kurią įtraukiamas ir pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, mokymas. Tokiu būdu siekiama pagerinti pacientų, sergančių šia liga, priežiūrą bei suteikti jiems specialiųjų žinių apie širdies nepakankamumo ligą, jos eigą, priežiūros metodus, gyvensenos rekomendacijas pacientui ir jo šeimos nariams, formuoti savirūpos įgūdžius. Nuo naujųjų metų šios konsultacijos (iki 4 kartų per metus) būtų apmokamos PSDF lėšomis.

Gydymas metadonu nenutrūks

      Nuo kitų metų bus naikinama priklausomybės ligų programa. Todėl siekiant, kad ir toliau pacientams, sergantiems priklausomybe nuo opioidų, būtų taikomos pakaitinio gydymo metadonu paslaugos, buvo apskaičiuotos bazinės šių paslaugų kainos, kurioms pritarė PSDT.

      Taryba taip pat pritarė, kad atsirastų nauja skatinamoji – metadonu gydomų pacientų priežiūros – paslauga. Ji turėtų būti teikiama pirminės psichikos sveikatos priežiūros centruose pacientams, kuriems taikomas pakaitinis gydymas metadonu ir esant poreikiui, atliekamas narkotinių medžiagų nustatymo testas.

Skatins antibiotikus skirti racionaliau

      Taryboje priimtas labai svarbus sprendimas dėl pagrįsto antibiotikų skyrimo. SAM patvirtinus atitinkamą teisės aktą, nuo 2016 sausio 1 d. šeimos gydytojai bus skatinami atlikti greitąjį streptokoko antigeno nustatymo testą visiems 2–7 metų vaikams, susirgusiems ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Tokia praktika padėtų gydytojams nuspręsti, ar gydymas antibiotikais vaikui yra tikrai reikalingas, ir neskirti šių vaistų be reikalo. Už tokio testo atlikimą gydymo įstaigoms bus sumokama PSDF lėšomis.

Pokyčiai centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų sąraše

      Taryba svarstė numatomus centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) kompensavimo sąrašo pakeitimus. Tarp jų – intraveninį žmogaus imunoglobuliną skirti esant papildomai indikacijai – daugiažidininei motorinei neuropatijai gydyti, taip pat įtraukti į sąrašą naują vaistą Bevacizumab plaučių vėžiui gydyti (kai patvirtinta adenokarcinoma).

Į kompensuojamųjų vaistų sąrašą – du nauji vaistai

      Taryboje buvo nuspręsta siūlyti, kad Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas būtų papildytas nauja liga – Preiderio-Vilio sindromu, kuris yra gydomas šiuo metu kompensuojamu augimo hormonu. Taip pat pritarta, kad į šį sąrašą būtų įrašyti du nauji vaistai: hepatitui B gydyti Entacavirum (kai pacientas yra atsparus vaistui Lamivudinum) bei Acidum Zoledronicum, kuris yra skiriamas onkologiniams pacientams, turintiems metastazes kauluose, siekiant išvengti jų lūžių ir skausmo. Abu šiuos vaistus siūlyta kompensuoti 100 proc. bazinės kainos.

      Taip pat 100 proc., vietoje anksčiau buvusių 80 proc., siūlyta kompensuoti vaistinius preparatus lėtiniam virusiniam B hepatitui bei kitam cukriniam (patikslintam, nepatikslintam, hipoinsulinemijai) diabetui gydyti. Be to, PSDT nutarė pritarti minėtų tipų cukriniam diabetui gydyti reikalingų MPP kompensavimui, numatant tas pačias sąlygas, kaip ir 2-jo tipo cukrinio diabeto vaikų bei suaugusiųjų gydymui.

Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2015 m. lapkričio 13 d. nutarimai

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.


 

2015-11-19
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: