PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai Ėriškiuose buvo aktyvūs
 
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovų ir tik šių metų spalio mėnesį duris atvėrusio Panevėžio rajono Trečiojo amžiaus universiteto studentų susitikimas Ėriškiuose parodė, kad studijuoti pasiryžę senjorai pasiruošę ne šiaip sau trinti universiteto suolus, bet būti aktyviais studentais ir įgyti kuo daugiau žinių: į diskusiją apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimą susirinko praktiškai visi universiteto Ėriškių skyriui priklausantys šios kaimo bendruomenės nariai. Jie taip aktyviai diskutavo, kad Panevėžio TLK atstovams daugiau kaip dvi valandas teko atsakinėti į įvairius studentų klausimus.
 
      Susitikimas itin pradžiugino Panevėžio TLK specialistus.
 
      Pasak jame dalyvavusios Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėjos Sigitos Paulauskienės, situacijos, kai žmonės ateina į susitikimą neįsivaizduodami, kokių žinių gyventojams gali suteikti ligonių kasos darbuotojai, o išeina stebėdamiesi, kad sužinojo tiek svarbaus, kiek nesitikėjo, visada džiugina. Ir dvigubai maloniau kalbėti auditorijai, kuri ne tik klauso, bet aktyviai užduoda klausimus, diskutuoja, ginčijasi, siūlo, kaip reikėtų spręsti problemas.
 
      Ėriškių kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Grabauskienė po susitikimo juokavo, kad dabar Trečiojo amžiaus universiteto nariai žinos per daug, tad gydymo įstaigose gali būti nelabai mėgstami. Universiteto studentai neabejojo, kad susitikimas su Panevėžio TLK atstovais jiems buvo naudingas. Toks pat susitikimas numatytas ir su šio universiteto Uliūnų skyriaus nariais.
 
      Ėriškiečiai ligonių kasos atstovams uždavė daugybę klausimų: buvo domimasi, kodėl kompensuojama nevienoda pinigų suma dantims protezuoti, ką daryti, kai šeimos gydytojas neduoda siuntimo pas gydytoją specialistą, kodėl nuo kiekvienos vykdomos veiklos mokant PSD įmokas, negaunama geresnių sveikatos priežiūros paslaugų, kodėl tapo brangesnis cukrinio diabeto gydymas ir kt. Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai siūlė keisti daugeliui, anot jų, nepriimtiną tvarką, kai pacientas gali registruotis tik pas tą pirminio lygio paslaugas teikiantį ginekologą ar odontologą, kuris dirba vienoje komandoje su jo šeimos gydytoju.
Susitikimo dalyviai sakė esant neteisinga, kai lankaisi pas puikų šeimos gydytoją, o jo komandoje dirba senas, naujovėms neimlus, nemaloniai bendraujantis ginekologas ar odontologas, ir vien dėl šio specialisto esi priverstas keisti šeimos gydytoją.
 
      Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus, taip pat daug dėmesio skyrė PSD principams ir esmei, dantų protezavimo, kompensuojamo ligonių kasų lėšomis, tvarkai išaiškinti, pabrėžė, kad medicininė reabilitacija skiriama ne už darbo stažą, nuopelnus ar mokėtų PSD įmokų dydį, bet siekiant atstatyti prarastą darbingumą, sugrąžinti sveikatą, nors dar daug gyventojų yra įsitikinę kitaip.
 
      S. Paulauskienė prisiminė atvejį, kai teisę į gydymąsi sanatorijoje turinti pacientė prašė ligonių kasos bent kartą gyvenime leisti jai į sanatoriją vykti kartu su vyru, nes esą vienu metu sanatorijoje jie dar nėra ilsėjęsi. GAS vedėja pabrėžė: šioje situacijoje žmona ir vyras turėtų susirgti arba būti operuojami vienu metu ir abiejų liga arba po operacijos esančios komplikacijos turėtų būti tokios, dėl kurių skiriama reabilitacija. Tiesa, vyrui kartu su žmona ilsėtis sanatorijoje savo lėšomis nedraudžiama.
 
      Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras ėriškiečiams išdėstė, kokius tyrimus pacientams nemokamai gali skirti šeimos gydytojas, priminė ligonių kasų lėšomis apmokamas prevencijos programas, paragino klausti gydytojo arba gydymo įstaigos administracijos, už ką reikia mokėti, jei mokėti prašoma, paaiškino, kad  pasirinkus brangiau kainuojančią paslaugą, procedūrą, vaistus ar medicinos pagalbos priemones (MPP), reikia mokėti ne visą tos paslaugos, procedūros, vaisto ar MPP kainą, bet kainų skirtumą tarp galimos nemokamos ir siūlomos brangiau kainuojančios paslaugos, procedūros, vaisto ar MPP.
 
      Susitikimo dalyviai nuoširdžiai nustebo išgirdę, kad turi teisę vietoj įrašo ligos istorijoje apie siuntimą į konsultaciją prašyti šeimos gydytojo siuntimo į rankas ir gali patys pasirinkti gydymo įstaigą, į kurią kreiptis konsultacijos.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-11-11
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: