PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pasvalio bibliotekininkai iš naujo atrado sveikatos draudimą
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) šįmet plečia susitikimus su tikslinėmis grupėmis. Pavasarį įstaigos atstovai apvažiavo visus Panevėžio ir Utenos teritorinės darbo biržos skyrius ir dalijosi bedarbiams aktualia informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), o rudenį pradėtas bendradarbiavimas su Panevėžio apskrities viešųjų bibliotekų bendruomenėmis. Ši auditorija pasirinkta neatsitiktinai – būtent bibliotekininkai, ypač rajonuose, yra tie šviesuliai, į kuriuos patarimo kreipiasi gyventojai.
 
      Pirmasis Panevėžio TLK atstovų susitikimas įvyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje. Jo tikslas – bibliotekos ir jos padalinių darbuotojams išsamiai paaiškinti, su kokiomis problemomis dėl PSD gali susidurti dirbantieji, netekusieji darbo ar kitokį socialinį statusą turintys asmenys ir kaip tas problemas spręsti, taip pat supažindinti su sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka, paskatinti domėtis mokėjimais gydymo įstaigose ir kt.
 
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė akcentavo PSD nenutrūkstamumo svarbą visų kategorijų apdraustiesiems, gyvenantiems Lietuvoje, kalbėjo apie asmenų, turinčių 30 m. būtinąjį darbo stažą, draudimo garantijas, Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimo būtinumą vykstant į užsienį, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros galimybes, tėvų, auginančių nepilnamečius vaikus, sveikatos draudimo sąlygas, medicininės
    
      Bibliotekos darbuotojai ligonių kasos atstovams uždavė įvairių jiems aktualių klausimų: koks gali būti kainų skirtumas gydantis Lietuvoje ir užsienyje, ar pasirinkus brangiau kainuojančią paslaugą arba vaistus, reikia mokėti visą tos paslaugos, vaisto sumą, ar yra bendra siuntimų į konsultacijas išrašymo forma, ar siuntimai į reabilitaciją yra normuojami, kodėl, jei dirbi pagal sutartį ir turi verslo liudijimą, dukart reikia mokėti PSD įmokas, ar reikia mokėti už ortopedinius įtvarus vaikams, ar esant studentu ir jaunuoju ūkininku, reikia mokėti PSD įmokas, ar išėjus nemokamų atostogų administracijai leidus, neprarandamas PSD ir kt.
 
      Bibliotekos darbuotojai nuoširdžiai stebėjosi, kiek jų turimas žinias praturtino susitikimas su ligonių kasos atstovais ir kaip buvo naudinga susitikimą organizuoti. Taip pat pripažino, kad nemaža dalis jų iki šiol turėtos informacijos, susijusios su sveikatos draudimu ir sveikatos priežiūra, pasirodė esanti netiksli, o ir gydymo įstaigų medikai, anot bibliotekos bendruomenės, ne visada teikia teisingą informaciją.
 
      Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė paprašė Panevėžio TLK atstovų padėti išspręsti visiems pasvaliečiams aktualų klausimą dėl pacientų priėmimo pas Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro gydytojus talonuose nurodytu laiku. Dauguma bibliotekininkų tvirtino suprantantys, jog ne visada gydytojai gali pakviesti į kabinetą pacientą tiksliai talone nurodytu laiku, tačiau kai nuolat priėmimai vėluoja valanda ir daugiau, kenčia dirbantys pacientai.
 
      Bibliotekininkės skundėsi, kad toje pačioje gydymo įstaigoje, anot jų, taikoma praktika pas ginekologą besilankančioms moterims liepti nusipirkti vienkartinių paklotų, net nurodoma, kur jų galima įsigyti.
 
      Panevėžio TLK atstovai šią informaciją perdavė savo įstaigos vadovams ir Kontrolės skyriui.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-11-02
Jūsų nuomonė
Jei dėl COVID-19 pandemijos ir įvairių suvaržymų, nuotolinio mokymosi namuose ar kitų priežasčių jaustumėte didelę emocinę įtampą, ar žinote, kur galite kreiptis emocinės pagalbos?
Taip, į gyvenamojoje savivaldybėje esantį Psichikos sveikatos centrą, savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pagalbos galiu prašyti telefonu, internetu, parsisiųsti programėlę „Pagalba sau“ ir kt.
Ne
Tokia pagalba man neaktuali
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: