PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Diskutavo pacientai, medikai ir ligonių kasos atstovai
 
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai su pacientų organizacijų atstovais susitinka nuolat. Siekiant glaudesnio ir abiem pusėm naudingo bendravimo, taip pat bendradarbiavimo,  susitikimas surengtas ir šįmet, birželio antrąją savaitę. Jame diskutuota apie prevencinių programų naudą, sanatorinį gydymą, priemokas, aptarti kiti pacientams rūpimi klausimai. 
 
      Panevėžio mokslo ir  technologijų parke organizuota jau tradicine tapusi pacientų ir ligonių kasos atstovų diskusija buvo kiek kitokia nei įprastai: šį kartą joje dalyvavo ir medikai – medicininės reabilitacijos skyrimo detales pacientams aiškino Panevėžio miesto poliklinikos direktorė Irena Čeilitkienė, pasitikrinti dėl vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų ragino šeimos medicinos srities Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji krašto specialistė Panevėžio kraštui Irena Brogaitė.  
 
      Panevėžio apskrities pacientų atstovai ne tik išklausė medikų pateiktą informaciją, Panevėžio TLK specialistų patarimus dėl prevencinių programų, reabilitacijos, pacientų teisių ir apmokėjimo už sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir buvo aktyvūs diskusijoje, pateikė savo nuomonę ir klausimų. Nemažai pasiūlymų, kaip būtų galima pacientų, medikų ir ligonių kasos specialistų bendradarbiavimą padaryti efektyvesnį ir kitų minčių išsakė viena aktyviausių pacientų organizacijų atstovių, Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė Lina Bužermanienė. Ji taip pat trumpai apžvelgė savo patirtį dalyvaujant komisijos dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) korupcijos indeksų nustatymo veikloje.
 
      Anot L. Bužermanienės, ši patirtis, kai teko kartu su Panevėžio TLK atstovu būti „vienoje valtyje“ bei tikrinti 3 Panevėžio apskrities gydymo įstaigas – Respublikinę Panevėžio ligoninę, Rokiškio psichiatrijos ligoninę, Panevėžio priklausomybės ligų centrą – ir vertinti, ar jos patenka į ASPĮ, turinčių korupcinio pobūdžio apraiškų, sąrašą, buvo gana įdomi. Pranešėja pažymėjo, kad, jos manymu, pacientų organizacijų atstovams šioje komisijoje turėtų būti leista tikrinti įstaigas pagal visus numatytus kriterijus, gal net pasiūlyti prisidėti prie tų kriterijų kūrimo.
 
      L. Bužermanienė pastebėjo, kad gydymo įstaigose neretai prašoma pacientų mokėti už paslaugas, dažnai informacija pacientams pateikiama pernelyg formaliai, sunkiai suprantama teisės aktų kalba. Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė ragino ir kitus pacientų atstovus būti aktyviais, daug kur dalyvauti, pareikšti pastabas, siūlymus, nes viešumas, jos įsitikinimu, daug ką gali pakeisti.  
 
      Diskusijos dalyvius domino, kaip išrašomi kompensuojamieji vaistai gydantis ligoninėje, kodėl reabilitacija ne visada skiriama diabetikams, kodėl daug reabilitacijos procedūrų yra mokamos, ar kas nors tikrina sanatorijų veiklą, kodėl Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre procedūroms pacientai neregistruojami telefonu, jiems nesuteikiama galimybė primokėti už geresnę ortopedinę avalynę, o ligonių kasos neskiria daugiau lėšų kompensuojamiesiems klausos aparatams, klausė, ar numatoma į prevencinių programų sąrašą įtraukti kitų ligų, nuo kurių miršta daug žmonių, ir kt.
 
      Pacientų atstovams stengtasi atsakyti į klausimus, asmeniškai paaiškinti su jų gydymu susijusius dalykus.
 
      I. Čeilitkienė atkreipė dėmesį: daugėja gyventojų, patyrusių traumas, insultus, sergančių vėžiu, kuriems reabilitacija yra būtina, kad galėtų susigrąžinti darbingumą, tad sergantiesiems lėtinėmis ligomis siuntimų į reabilitaciją tenka laukti eilėje. Gydytojos teigimu, siuntimų į reabilitaciją tvarką iš tikrųjų reikėtų koreguoti: iš ligų, kuriomis sergant gali būti skiriama medicininė reabilitacija, sąrašo vertėtų išbraukti, pavyzdžiui, antsvorį ar lengvesnio laipsnio sąnarių ligas tam, kad užtektų ligonių kasų skiriamų lėšų visiems sunkiems ligoniams, kuriems reabilitacija padeda atstatyti sutrikusias funkcijas ir suteikia galimybę vėl dirbti. 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

2015-06-12
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: