PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aukštosios mokyklos bendruomenei apie PSD aiškinta plačiai
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė susitikimą su Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentais ir dėstytojais.
 
      Aukštosios mokyklos bendruomenė pageidavo sužinoti, kodėl kiekvienam gyventojui svarbu turėti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), kokią naudą jis suteikia, kokie yra jo principai, į ką atkreipti dėmesį studentams, baigusiems studijas, dirbantiesiems, keliaujantiesiems. Taip pat prašyta supažindinti su pacientų teisėmis į ligonių kasų apmokamą sveikatos priežiūrą ir PSD garantijomis, Privalomojo sveikatos draudimo fondo paskirtimi ir kt.
 
      Susirinkusiesiems į susitikimą pirmiausia buvo parodytas filmas, trumpai pristatantis Panevėžio TLK ir jos veiklą.
 
      Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto bendruomenei pristatė bendruosius PSD aspektus: kuo šis draudimas paremtas, kas yra apdraustieji PSD, kokios gyventojų kategorijos draudžiamos valstybės lėšomis, aiškino, iš ko susideda Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos ir išlaidos, kaip šio biudžeto lėšos paskirstomos TLK ir ASPĮ, kiek ir kas sumoka PSD įmokų, koks Panevėžio TLK biudžetas ir kiek sutarčių pasirašyta.
 
      Apie pacientų teises ir PSD kalbėjusi Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė auditoriją informavo, kokios yra pacientų teises ginančios institucijos, kas įeina į Pacientų teisių katalogą, paaiškino draudiminių įvykių išlaidų kompensavimo tvarką, kalbėjo apie mokamas paslaugas ir priemokų už PSDF kompensuojamas paslaugas teisėtumą, pristatė žalos PSDF biudžetui atlyginimo aspektus.
 
      KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto bendruomenei taip pat pristatytos studentų PSD aktualijos: kuriam laikotarpiui studentai draudžiami valstybės lėšomis, iš kur ligonių kasos gauna duomenis apie studentus, kuo reikia pasirūpinti baigus studijas ir kt.
 
      Nors į susitikimą su ligonių kasos atstovais atėjo nedidelė dalis aukštosios mokyklos bendruomenės, atvykusieji ligonių kasos atstovams uždavė daugybę klausimų.
     
      Susirinkusiuosius domino, kaip su PSD susijusi Valstybinė mokesčių inspekcija, kas atsitiktų, jei asmuo būtų paguldytas į ligoninę, kuri neturi sutarties su Panevėžio TLK, ar kompensuojamuosius vaistus galima atsiimti kitame mieste, ar Panevėžio TLK sutaupo lėšų, jei vaistai atsiimami ne Panevėžyje, kodėl Sveikatos draudimo įstatymas numato prievolę mokėti PSD nuo visų darbo veiklų, kodėl reabilitologai skiria daug mokamų procedūrų, ar teisėti yra smulkūs primokėjimai, ar privačios gydymo įstaigos teikia paslaugas tomis pačiomis teisėmis, kaip valstybinės, kodėl ne visos teisėsaugos institucijos informuoja žalą PSDF biudžetui padariusius gyventojus, kad ją galima atlyginti dalimis ir kt.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-05-22
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: