PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dietologo paslaugos bus apmokamos PSDF lėšomis
 
      Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Dietologijos ambulatorinių specializuotų paslaugų teikimo reikalavimų aprašą. Pagal jį, su šeimos gydytojo siuntimu gydytojo dietologo ambulatorinės paslaugos bus apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Iki šiol už dietologo konsultacijas PSDF lėšomis buvo apmokama tik stacionaruose besigydantiems pacientams, o už ambulatorines paslaugas pacientai privalėjo mokėti patys.
 
      Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi, kaip ir kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Tarp darbingo amžiaus asmenų (16–64 metų) mirties priežasčių pirmą vietą taip pat užima išeminės širdies ligos. 2012 m. nuo šių ligų mirė 19 proc. darbingo amžiaus vyrų ir 12,1 proc. darbingo amžiaus moterų. Kraujotakos sistemos ligos sąlygoja 30,8 proc. darbingo amžiaus žmonių mirčių bei yra nereta neįgalumo priežastis, kas didina tiek sveikatos tiek ir socialinės priežiūros išlaidas.
 
      Širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimas didele dalimi susijęs su neoptimalia mityba, fizinio aktyvumo stoka, antsvoriu bei nutukimu. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenys ir tarptautiniai moksliniai tyrimai rodo, kad profilaktinių priemonių dėka, šalinant su mityba ir gyvenimo būdu susijusius rizikos veiksnius, galima išvengti 80 proc. širdies ligų, insulto ir antrojo tipo diabeto atvejų bei 40 proc. vėžio atvejų.
 
      Lietuvoje vyrauja konservatyvios mitybos tradicijos – valgyti daug, riebiai, vartoti daug druskos ir cukraus, tuo tarpu gyventojų fizinis aktyvumas ir kalorijų eikvojimas yra žemas. Pagal sočiųjų riebalų (gyvulinių) suvartojimą Lietuva yra ketvirtoje vietoje ES. Todėl būtina intensyviau skatinti gyventojus keisti gyvenimo būdą, mitybą, būti fiziškai aktyvesniems.
 
      Keisti gyvenseną rizikos grupės asmenims padės gydytojo dietologo teikiamos ambulatorinės paslaugos. Iki šiol dietologų paslaugas gyventojai turėjo apmokėti patys. Kadangi jos nėra pigios, žmonės vengdavo kreiptis į specialistus, pasikliaudami ne visuomet patikima informacija, platinama viešojoje erdvėje. PSDF lėšomis apmokamoms gydytojo dietologo ambulatorinėms konsultacijoms šeimos gydytojai, vaikų ligų gydytojai ar gydytojai specialistai galės siųsti pacientus, kuriems diagnozuotas metabolinis sindromas, endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos. Gydytojas dietologas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, ne tik pateiks rekomendacijas dėl mitybos, bet ir stebės dietinio gydymo eigą, prireikus jį koreguos.    
 
      Dietologijos ambulatorinių specializuotų paslaugų teikimo reikalavimų aprašas įsigalios nuo gegužės 1 d. 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

2015-03-16
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: