PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Sveikiname visus Valstybės dienos proga.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Patys pirkdami kelio ir klubo sąnarių protezus žmonės permoka kelis kartus
 
      Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ragina žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti kelio ir klubo sąnarių endoprotezų, kurie reikalingi jų judėjimui palengvinti, o rinktis tuos, kuriuos Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) perka ir kompensuoja Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Juolab, kad VLK duomenimis, šiemet skirta 20 proc. daugiau lėšų šiems gaminiams kompensuoti.
 
      Ministrė R. Šalaševičiūtė pataria prieš apsisprendžiant įsigyti kelio ar klubo sąnario endoprotezą savo lėšomis, pirmiausia pasidomėti, kokios yra jų kainos, perkant iš privačių bendrovių, ir sužinoti, kiek už tokius gaminius moka ligonių kasos.
 
      „Suprantama, kad žmonės juos perka ne šiaip sau, o todėl, kad išties reikia, nes nebegali vaikščioti be operacijos. Tik svarbu būti budriems ir neskubėti mokėti, juk endoprotezus galima gauti nemokamai, reikia tik kreiptis į gydymo įstaigą, užsirašyti į eilę, pasirinkti norimą gydymo įstaigą, kur eilės trumpesnės, o sulaukus operacijos datos – operuotis. VLK perkami endoprotezai yra kokybiški, patvarūs, modernūs, tad kodėl reikėtų leisti savo pinigus? Juk savo santaupas galima panaudoti ir kitaip“, – įsitikinusi ministrė R. Šalaševičiūtė.
 
      VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, kai žmonės patys perka endoprotezus, kuriais keičiami nusidėvėję, už juos ženkliai permoka.
 
      „Tai paaiškėjo atlikus išsamią analizę dokumentų, kuriuos žmonės pateikia prašydami kompensacijos už cementinius klubo sąnarių protezus, kuriuos jie įsigijo savo lėšomis, norėdami pagreitinti operaciją ir nelaukti eilėje kompensuojamų endoprotezų. Yra susidariusi situacija, kai žmogus turi mokėti 2 ar 3 kartus brangiau už kelio ir klubo sąnarių protezus, kai juos perka savo lėšomis, kai tuo tarpu VLK centralizuotai juos perka atitinkamai mažesnėmis kainomis“, – teigia N. Bernotienė.
 
      Žmonėms reikėtų žinoti, kad nepaisant to, jog  jie įsigis brangiai kainuojantį endoprotezą, kompensuojama bus tik tokia gaminio kaina, kokią VLK moka pati juos pirkdama. Pavyzdžiui, jei žmogus identišką gaminį įsigijo iš privačios bendrovės už 1753,62 eurų, jam kompensuota bus tik 878,50 eurų. Tai yra jis patirs 875,12 eurų arba beveik 50 proc. nuostolį.
 
      Be to, pastebima tendencija, kad didžiuosiuose miestuose besioperuojantys pacientai tokius pat gaminius perka brangiau nei tie, kurie operuojasi mažesniuose miestuose.
 
      VLK primena, kad žmonės, norėdami gauti nemokamą kelio ir klubo sąnario endoprotezą, turi laukti VLK sudarytoje eilėje pagal gydymo įstaigą, kurioje jie išreiškė norą atlikti tokią operaciją. Tokiais atvejais nei sąnario keitimo operacija, nei gydymas, nei endoprotezas nieko nekainuoja – visos išlaidos dengiamos PSDF lėšomis. Na, o jei žmogus nenori laukti eilėje, šį procesą jis gali pagreitinti – keisti gydymo įstaigą ir laukti nemokamo sąnario endoprotezo ten, kur eilės yra trumpesnės.
 
      Pastebėta, kad ne visi pacientai priima atsakingą sprendimą dėl sąnario keitimo operacijos: VLK atlikta analizė rodo, kad net 40 proc. pacientų, užsirašiusių į eilę dėl operacijos naudojant nemokamą endoprotezą, apsigalvoja, kai sulaukia savo eilės, ir operaciją atideda. Tai trikdo ne tik medikų darbą, bet ir riboja kitų pacientų, kuriems tikrai reikalinga sąnarių keitimo operacija, galimybes gauti tokią paslaugą greičiau ir palengvinti savo judėjimą.
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2015-02-12
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: