PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ministrė R. Šalaševičiūtė ragina aktyviau naudotis prevencinėmis programomis

 

      Kasmet vasario 4-ąją, minėdami Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, prisiminkime, kokia pavojinga sveikatai yra ši liga ir pasirūpinkime savo bei savo aplinkinių sveikata. Onkologiniai susirgimai, kurių skaičius nuolat auga, yra viena opiausių visuomenės sveikatos problemų tiek Lietuvoje, tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ragina gyventojus nelikti abejingais savo ir savo artimųjų sveikatai, kreiptis į savo šeimos gydytoją ir nemokamai išsitirti pagal Lietuvoje plačiai vykdomas prevencines programas.  
 
      „Vėžys – tai pavojinga ir klastinga liga, – teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. – Mūsų šalyje mirtingumas nuo onkologinių ligų pagal mirties priežastis yra antroje vietoje, todėl ne vienerius metus yra aktyviai vykdomos prevencinės programos. Jums reikia tik kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris suteiks visą informaciją apie galimybes pagal gimdos kaklelio, krūties, priešinės liaukos ir storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programas išsitirti savo sveiktą“.
 
      Pasak ministrės, prevencija yra labai efektyvi, ankstyvoji ligų diagnostika padeda užkirsti kelią ligai, išsaugoti žmogaus sveikatą ir darbingumą, nereikia kreiptis į specialistus dėl tolesnio gydymo, taupomas gydytojų darbo laikas, išvengiama didesnių gydymo išlaidų.
Pagrindinis PSDF biudžeto lėšomis finansuojamų prevencinių programų tikslas – sumažinti žmonių sergamumą piktybiniais navikais, širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirtingumą nuo šių ligų ir siekti, kad jos būtų kuo anksčiau diagnozuotos.
 
      Džiugina šių programų rezultatai – vis dažniau diagnozuojamas ankstyvosios stadijos vėžys, kuomet pacientams pavyksta sėkmingai pasveikti. Kaip pavyzdį galima pateikti tai, kad moterų iki 64 m. mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio per dešimt metų, nuo prevencinės programos įgyvendinimo pradžios, sumažėjo beveik trečdaliu.
 
      Nuo 2004 m. finansavimas iš PSDF prevencinėms programoms ženkliai išaugo. 2004 m. Lietuvoje pradėta įgyvendinti pirmoji prevencinė programa dėl gimdos kaklelio vėžio, kurios įgyvendinimui skirta 1,2 mln. eurų. Nuo 2009 m. jau vykdomos visos 6 prevencinės programos, kurioms buvo skirta 8,5 mln. eurų, 2014 m. – virš 12,3 mln. eurų, 2015 m. numatyta apie 13 mln. eurų. Be to, finansavimas šioms programoms per ekonominę krizę irgi buvo užtikrintas pagal poreikį.
 
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
2015-02-05
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: