PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Didėja pasitikėjimas sveikatos priežiūra ir ligonių kasomis
 Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
     
      Pasitikėjimas mūsų šalies privalomojo sveikatos draudimo sistema ir ligonių kasomis didėja. Net 78 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad jų teisė į sveikatos priežiūrą yra užtikrinta ir žino, kad už jiems suteiktas gydymo paslaugas nereikės mokėti patiems, nes ligonių kasos sumokės Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
      Tai rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ tyrimas, atliktas Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užsakymu.
 
      Aštuoni iš dešimties (78 proc.) gyventojų yra įsitikinę, kad jų teisę sveikatos priežiūrą mūsų šalyje yra visiškai ar iš dalies užtikrinta. Net 70 proc. apklaustųjų žino, kad Lietuvoje veikia privalomasis sveikatos draudimas, kurio įmokas moka visi gyventojai ir už tai šie žmonės didžiąją dalį gydymo paslaugų gali gauti nemokamai. Tai žinančių žmonių skaičius per metus išaugo 4 procentiniais punktais.
 
      Lietuvos gyventojai vis labiau pasitiki ligonių kasomis ir jas vertina geriau nei daugelį kitų šalies institucijų.
 
      „2014 metų gruodį vykusi apklausa parodė, kad pusė (50 proc.) suaugusių šalies gyventojų pasitiki ligonių kasomis, o jomis nepasitiki tik trečdalis (33 proc.). Šis rodiklis – labai aukštas, o tai reiškia, kad pasitikėjimas ligonių kasomis, lyginant su kitomis šalies institucijomis, yra gana didelis. Per metus 6 proc. punktais išaugo ir šiuo metu gyventojų dalis, žinanti, kokias funkcijas atlieka ligonių kasos, ji siekia 71 proc.“, – teigia bendrovės „Baltijos tyrimai“ direktorė Rasa Ališauskienė.
 
      R. Ališauskienės teigimu, per pastaruosius kelerius metus padaugėjo žmonių, žinančių, kad PSDF lėšomis yra apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos – įvairūs tyrimai, gydymas poliklinikose ir ligoninėse. Daugėja ir žinančių, kad yra apmokamos pagal prevencines programas suteiktos paslaugos, kurios leidžia vėžį ir kitas klastingas ligas diagnozuoti ankstyvojoje stadijoje ir sėkmingai pasveikti.
 
      „Vis daugiau žmonių (38 proc.) tvirtina žinantys, kad ligonių kasos PSDF lėšomis apmoka ir specialias judėjimą lengvinančias priemones – kelio, klubo, peties, alkūnės ir čiurnos sąnarių endoprotezus, kuriais operacijų metu yra pakeičiami susidėvėję natūralūs. Daugėja ir žinančių, kad nemokamai galima gauti ir pagalbines judėjimą lengvinančias ortopedijos priemones – kojų, rankų, dubens, krūties protezus, kojų rankų, stuburo ar kaklo įtvarus. Šių priemonių žinomumas per metus išaugo nuo 16 iki 31 proc.“, – tvirtina R. Ališauskienė.
 
      Vis daugiau gyventojų žino, kad PSDF lėšomis yra apmokamos reabilitacijos, dantų protezavimo vaikams ir suaugusiems paslaugos. Taip pat, kad yra dengiama visa arba dalis brangiai kainuojančių vaistų kainos, kai pacientai juos perka vaistinėse – per metus žinančių apie tai skaičius išaugo nuo 30 iki 37 proc. Daugėja žinančių, kad yra kompensuojamos klausą ir regėjimą gerinančios priemonės, pavyzdžiui, klausos aparatai, koachleriniai implantai, kuriuos pacientai gali gauti nemokamai.
 
      Daugėja ir pacientų, žinančių, kad ligonių kasos gydymo įstaigas aprūpina labai brangiais vaistais ir medicinos pagalbos priemonėmis, kurios yra naudojamos žmonėms gydyti bei kompensuojamos PSDF lėšomis. Vis daugiau žmonių pasinaudoja galimybe nemokamai išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri garantuoja nemokamą būtinąją pagalbą lankantis Europos šalyse.
 
      Įdomu tai, kad didžioji dauguma gyventojų, dalyvavusių šiame tyrime, atsakė, kad naudotųsi nemokamomis konsultacijomis VLK interneto svetainėje, jei tokia paslauga būtų teikiama ir norėtų gauti kur kas greičiau informacijos aktualiais klausimais.
 
      Šis tyrimas atliktas 2014 m. pabaigoje, jo metu apklausti 1096 gyventojai.
 
Diagrama: Pasitikėjimas šalies institucijomis. „Baltijos tyrimai“
  

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius 
  
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2015-02-03
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: