PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nauja žinia į Jungtinės Karalystės aukštąsias mokyklas šįmet įstojusiems studentams. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ligonių kasos specialistai kviečia mokytis gaivinti žmogų
 
      Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) sausio 30-ąją lankėsi Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina Stankevičiūtė. Kaimynystėje įsikūrusio biuro atstovė ligonių kasos darbuotojus pakvietė išbandyti specialią liemenę, imituojančią springimą ir išmokti teisingai atlikti Heimlicho manevrą, daromą gelbėjant paspringusį žmogų.
 
      „Dirbantys žmonės dažnai neturi laiko ramiai pavalgyti, todėl skubėdami netyčia gali užspringti. Ne ten patekęs kąsnis kvėpavimo takus gali užtverti visiškai arba iš dalies. Jeigu žmogus kosti, gali įkvėpti oro, vadinasi, jis užspringęs iš dalies. Bet jeigu žmogus nebegali įkvėpti oro ir neišleidžia jokio garso – būtina mokėti suteikti skubią pagalbą, nes be deguonies galima išbūti vos kelias minutes“, – daugeliui žinomą dalyką priminė Panevėžio miesto savivaldybės VSB specialistė.  
 
      Viešnia pademonstravo, kokius veiksmus reikia atlikti, kai valgant užspringstama pačiam ar taip atsitinka šalia esančiam žmogui. Kiekvienam Panevėžio TLK darbuotojui pasiūlyta užsidėti specialią liemenę ir, sugniaužus kumštį skrandžio lygmenyje, o kita ranka jį apkabinus (Heimlicho metodas), atlikti staigų judesį, kuris pašalintų užspringimo priežastį.
Per praktinę užduotį paaiškėjo, kad įsivaizduoti, kaip reikia gelbėti paspringusį žmogų, yra viena, o pabandyti tai teisingai padaryti, kita – išstumti kvėpavimo takų svetimkūnį ne visiems pasisekė iš pirmo karto.
 
      Pasak Panevėžio TLK darbuotojų, tokia pamoka buvo naudinga jau vien dėl to, kad visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pristatė naujausias ne tik užspringusio asmens gelbėjimo, bet ir kitas žmogaus gaivinimo rekomendacijas – kaip elgtis gaivinant skenduolį, kaip stabdyti kraujavimą ir pan. Specialistės pateikti pavyzdžiai parodė, koks yra svarbus psichologinis pasiruošimas gelbėti gyvybę, ir kad tai turėtų mokėti ne tik medikai. Ligonių kasos darbuotojai ragina ir kitas įstaigas, įmones ar organizacijas mokytis gelbėti žmogaus gyvybę.   
 
      Panevėžio miesto savivaldybės VSB specialistai Panevėžio TLK lankosi ne pirmą kartą. Įstaigos glaudžiai bendradarbiauja jau kelinti metai: dalijasi patirtimi ir informacija, dalyvauja kolegų organizuojamose konferencijose, seminaruose, kituose renginiuose. Pernai visuomenės sveikatos biuro specialistai ligonių kasos darbuotojus mokė mankštos, skirtos dirbantiesiems prie kompiuterių, pratimų, pristatė kūno kompozicijos analizatorių, dalyvavo TLK organizuotame susitikime su Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais ir kt.
 
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2015-01-30
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: