PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
VLK ir Lenkijos ligonių kasų atstovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą
 
      Valstybinėje ligonių kasoje prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijos ligonių kasų (Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ) atstovai. Susitikimo metu aptartos sveikatos priežiūros aktualijos, ypač daug dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) direktyvos dėl gydymosi ES šalyse klausimams aptarti.
 
      NFZ atstovės – Tarptautinių ryšių departamento direktorė Agnieszka Tyc, Tarptautinio bendradarbiavimo ir koordinavimo skyriaus vedėja Elzbieta Czyzowska ir Europos Sąjungos projektų vadovė Katarzyna Wiktorzak – su VLK vadovais ir specialistais aptarė Lenkijos ir Lietuvos ligonių kasų veiklos aktualijas.
 
      Laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius pabrėžė giminingų institucijų bendradarbiavimo svarbą rūpinantis pacientais, užtikrinant, kad jie laiku gautų reikiamą gydymą, už kurį gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos. „Abiejų šalių institucijos turi tuos pačius tikslus, tad naudinga nuolat dalintis patirtimi ir keistis informacija. Tikiuosi, kad šis vizitas stiprins sėkmingą įstaigų darbą“, – pabrėžė G. Kacevičius.
 
      NFZ Tarptautinių ryšių departamento direktorė A. Tyc teigė, kad toks dialogas tampa dar svarbesnis abiems šalims įgyvendinant ES direktyvą, pagal kurią apdraustieji gali laisviau vykti gydytis į ES šalis.
 
      VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotojos Vaidos Momkuvienės teigimu, ši direktyva Lietuvoje įgyvendinta laiku, todėl mūsų apdraustieji su gydytojo siuntimu gali gydytis pasirinktoje ES šalyje. Susimokėję už gydymą savo lėšomis ir pateikę reikiamus dokumentus teritorinei ligonių kasai, jie gali gauti nustatytą kompensaciją. Ji taip pat atkreipė dėmėsi, kad tokių atvejų nėra daug, nes žmonės neskuba gydytis svetur ir mieliau renkasi Lietuvos  sveikatos priežiūros specialistų teikiamas paslaugas.
 
      Tuo tarpu Lenkijoje, kaip teigė A. Tyc, ši ES direktyva įgyvendinama vėluojant metus. Lenkijos pacientai, norintys vykti į kitas šalis gydytis ligoninėje ar kai reikalingi brangūs ne ligoninėje atliekami tyrimai (pavyzdžiui, magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos), pirmiausia turi gauti vaivadijos ligonių kasos direktoriaus leidimą. Be to, leidimas neišduodamas, jei pacientui reikia gydymo paslaugų, kurios neteikiamos ir neapmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis Lenkijoje, arba, kai reikalingas gydymo paslaugas galima suteikti Lenkijoje laiku.
 
      Taip pat VLK atstovai svečiams iš Lenkijos pristatė, kaip kompensuojamos Lietuvos pacientų gydymosi užsienyje išlaidos. Lenkijos ligonių kasų atstovės pažymėjo, kad Lenkijos pacientai domisi sanatorinio gydymo ir reabilitacijos galimybėmis Lietuvoje.
 
      Abiejų šalių atstovams buvo įdomu sužinoti apie naujausias sveikatos apsaugos srityje vykdomas reformas. Pavyzdžiui nuo kitų metų Lenkijoje įsigaliosiančią naują tvarką dėl pacientų greitesnio ištyrimo ir gydymo, kai įtariamas onkologinis susirgimas.
 
 
VLK Ryšių su visuomene skyrius  
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2014-12-18
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: