PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai
 
      Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“, kurios ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė (penkiakovininkė), pasaulio ir Europos čempionė Donata Vištartaitė (irkluotoja), pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė) bei Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas Vladislavas Sosnovskij (penkiakovininkas).Šios sporto žvaigždės kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.
 
      Tuo tikslu surengta speciali meninė fotosesija. Jos metu šie sportininkai, pasitelkdami įvairias menines ir medicinines priemones, žiniasklaidai ir visuomenei pasakojo, kaip svarbu nuolat rūpintis savo sveikata, kad netektų varstyti gydymo įstaigų durų dėl rimtų sveikatos problemų. Būtent šios fotosesijos metu duotas startas socialinei akcijai „Aplenk ligą“, kuri truks keletą mėnesių. Prie jos vėliau prisijungs ir kiti sportininkai.
 
      Akcijos „Aplenk ligą“ iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK), partneris – Vilniaus miesto „Centro poliklinika“, kur vyko ši fotosesija.
 
      Laikinai VLK direktoriaus pareigas einančio Gintaro Kacevičiaus teigimu, taip netradiciškai siekiama paskatinti žmones nuolat rūpintis savo ir artimųjų sveikata, sveikai gyventi ir nepamiršti laiku apsilankyti pas gydytojus.
 
      „Mūsų bendras tikslas – kilnus. Mes siekiame išsaugoti kuo daugiau gyvybių, užbėgti už akių vienai klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžiui, sugrąžinti šypsenas į tų žmonių veidus, kurių artimieji sėkmingai pasveiko. Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pasinaudotų valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Kviečiame aktyviau naudotis ir kitomis paslaugomis gydymo įstaigose, už kurias sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bei nemokėti iš savo kišenės“,- tvirtino G. Kacevičius.
 
      LTOK prezidentė Daina Gudzinevičūtė tvirtino, kad šis projektas – savotiška sportininkų duoklė šaliai. „Džiugu tai, kad sportininkai prie visuomenės stiprinimo prisideda ne tik rodydami sportiškumo pavyzdį, bet ir dalyvaudami tokiuose projektuose bei skatindami į rūpinamąsi sveikata pažvelgti ir prevenciškai“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.
 
      VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, fotosesijos metu įamžinti savo pasiekimais Lietuvą garsinantys sportininkai ir toliau kvies žmones rūpintis savimi ir artimiausiais.
 
      „Bus sukurti vaizdo klipai, kurie bus transliuojami didžiųjų miestų viešajame transporte, interneto erdvėse, gydymo įstaigų vaizdo ekranuose. Taip pat bus sukurta speciali fotografijų paroda, kuri keliaus per visą Lietuvą – po aukščiausias šalies institucijas, gydymo įstaigas, socialinius partnerius. Tad sportininkų skelbiama žinia gyventi sveikai bus skleidžiama labai plačiai“, - pasakojo N. Bernotienė.
 
      Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras tiki, kad tokios akcijos padės populiarinti prevencines programas.
 
      „Mes savo ruožtu taip pat parodėme iniciatyvą ir nuo naujų metų suteikiame gyventojams galimybę Centro poliklinikoje profilaktiškai sveikatą pasitikrinti ir šeštadieniais. Pacientų patogumui planuojame vieną šeštadienį per mėnesį ar kartą per ketvirtį sudaryti galimybes apsilankyti poliklinikoje pas atitinkamus gydytojus ir pasitikrinti pagal prevencines programas, taip pat gauti dietologo bei burnos higienisto paslaugas“, - teigė K. Štaras.
 
 
      Lietuvoje vykdomos prevencinės programos
 
Programa
Programa skirta
Programos priemonės
Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinė programa
     Moterims
  nuo 25 iki 60 m.
Kartą per 3 metus pacientei atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Krūties vėžio prevencinė programa
      Moterims
    nuo 50 iki 70 m.
Kartą per 2 metus pacientei atliekamas mamografinis tyrimas, gavus šeimos gydytojo siuntimą, gydymo įstaigoje, turinčioje mamografijos įrenginį. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios
diagnostikos  programa
  Vyrams nuo 50 iki   75  m. ir vyrams nuo 45  m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu
Kartą per 2 metus pacientui atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientas sveikas, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Storosios žarnos
vėžio ankstyvosios
diagnostikos programa
   50–74 m. žmonėms
Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei tyrimo atsakymas neigimas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas– šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė
programa
  Vyrams nuo 40 iki  55  m. ir moterims nuo 50 iki 65 m.
 
Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Prireikus jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti,  jei reikia  – skiriamas gydymas.
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis
finansavimo programa
     Vaikams
  nuo 6 iki 14 m.
Vaikų krūminius dantis silantais – specialia apsaugine medžiaga nuo dantų ėduonies, gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai.
 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2014-12-15
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: