PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
A. Sasnauskas tiki, kad teisingumą pavyks rasti
 
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas apeliacine tvarka skųs Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą. A. Sasnauskas tvirtina nepadaręs jokio nusižengimo, tik gynęs pacientų ir ligonių kasų darbuotojų interesus, ir tiki, kad Lietuvoje, kuri yra teisinė valstybė, pavyks rasti tiesą.
 
      A. Sasnausko teigimu, jis ir jo vadovaujama institucija dirbo ir dirba skaidriai, laikydamasi įstatymų, visada siekia užtikrinti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos (PSDF) būtų naudojamos efektyviai, neauginant kaštų būtų suteikiama vis daugiau ir efektyvių paslaugų, ieškoma būdų mažinti eiles, nuperkami vis didesni kiekiai pacientų gydymui reikalingų medicinos priemonių, vaistų.
 
      Jo iniciatyva įdiegtos naujovės, mūsų šalyje veikiančios jau keletą metų, jau duoda konkrečių teigiamų rezultatų. Pavyzdžiui, praėjusiais metais viešųjų pirkimų būdu sezoninės gripo vakcinos buvo nupirkta net 25 proc. pigiau nei ankstesniais metais, kas leido įsigyti didesnį jų kiekį ir nemokamai paskiepyti daugiau žmonių. Be to, jau antrus metus sėkmingai vykdomos derybos su vaistų gamintojais dėl vienetinių vaistų kainos Lietuvai ir tik po to šie gaminiai perkami viešųjų pirkimų būdu. Būtent ši naujovė vien per dvejus metus jau leido sutaupyti beveik 14 mln. litų, kurie yra panaudojami didesniam inovatyvių vaistų kiekiui įsigyti. Yra perkami vaistai neišnešiotiems kūdikiams, vėžiui ir kitoms sudėtingoms ligoms gydyti.
 
      Todėl, A. Sasnausko nuomone, vykstančiais pokyčiais vaistų rinkoje yra nepatenkintos farmacijos kompanijos, kurios negali valstybei parduoti vaistų brangiau ir mažesniais kiekiais.
 
      „Eidamas šias pareigas daug kam buvau nepatogus, nes laikydamasis teisės aktų neleisdavau priiminėti vienokių ar kitokių sprendimų, dėl kurių būtų neracionaliai naudojamas PSDF biudžeto lėšos. Ligonių kasoms yra svarbūs pacientų interesai, todėl visada su komanda siekėme užtikrinti, kad PSDF lėšomis pacientai gautų maksimalią naudą, nes šiame fonde yra žmonių pinigai. Todėl jie turi būtų naudojami efektyviai, skaidriai, turi padėti žmonėms pasveikti, gelbėti jų gyvybes, o ne tapti suinteresuotų grupių taikiniu“, - tvirtina A. Sasnauskas.
 
      A.Sasnauskas įsitikinęs, kad susidariusi situacija yra provokacija, suinteresuotų grupių bandymas gauti daugiau PSDF lėšų, o jam pasipriešinus šiems interesams sulaukta būtent tokios reakcijos. Nepaisant to, jis tiki, kad teisingumas triumfuos ir teisybę pavyks rasti.
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2014-11-19
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: