PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Lietuva pagirta už aktyvų ES direktyvos įgyvendinimą
 
      Briuselyje vykusiame Europos Komisijos (EK) organizuotame Europos valstybių nacionalinių kontaktinių centrų (NKC) atstovų susitikime Lietuva sulaukė pagyrimų už Europos Sąjungos (ES) direktyvos, pagal kurią mūsų kraštiečiai gali laisviau vykti gydytis į užsienį, aktyvų įgyvendinimą ir periodinį viešinimą, aiškinant žmonėms apie šią naujovę.
 
      Tokia nuomonė išsakyta EK Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato surengtameNKC atstovų koordinaciniame susitikime. Jame buvo aptarta, kaip kiekvienai Europos valstybei sekasi įgyvendinti šią direktyvą, kaip užtikrinama paciento teisė į tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, kaip žmonėms pasakojama apie naujoves. Taip pat aptartos ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.
 
      Įdomu ir tai, kad šiame susitikime pristatyti Londono ekonomikos mokyklos atlikto mokslinio tyrimo rezultatai, kurio tikslas – įvertinti, kokia informacija, teikiama NKC interneto svetainėse daugiausia įtakoja pacientų apsisprendimą gydytis svetur.
 
      „Taigi, anot tyrimo, pagrindinės priežastys vykti gydytis į kitas šalis buvo noras gauti neprieinamą gydymą savo šalyje, gauti geresnės kokybės arba žinomo mediko gydymo paslaugas, taip pat už visa tai mokėti pigiau. Pacientų pasirinkimą lemia tiek šios priežastys, tiek tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugų kompensavimo tvarka. Pavyzdžiui, pacientai, kurių šalyse gydymas brangesnis, linkę dažniau vykti gydytis svetur“, – pasakojo Vaida Momkuvienė, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja.
 
      V. Momkuvienės teigimu, taip pat aptartos ir tendencijos, kad gretimai išsidėsčiusių šalių gyventojai dažniausiai renkasi gydymo paslaugas kaimyninėje arba savo šalyje. Pavyzdžiui, Baltijos šalių piliečiai mieliau gydosi vietoje, neišvykdami už savo valstybės ribų. Taigi žmonės pirmiausia gydosi savo gimtajame krašte, o tik po to renkasi kaimynines šalis. Iš Baltijos šalių mažiausiai gydytis svetur vyksta latviai, po to seka mūsų kraštiečiai, o pirmauja estai. Štai nuo pernai metų gruodžio kaimynai estai gavo 43 pacientų prašymus kompensuoti gydymą Suomijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, kai tuo tarpu mūsų šalies ligonių kasos nuo pernai metų  spalio gavo tik 27 tokius prašymus kompensuoti gydymą Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje ir kt. ES šalyse).
    
      „Kalbant apie Lietuvą, gydytis į užsienį išvyksta mažai pacientų dėl to, kad mūsų šalyje sveikatos priežiūros sistema yra gera, gyventojai ja pasitiki, neabejoja mūsų medikais, paslaugų kokybe. Kita svarbi priežastis, kodėl žmonės mieliau gydosi savo krašte yra ta, kad po sudėtingų operacijų ar gydymo procedūrų yra kur kas geriau pabusti ir jėgas atgauti netoli namų, artimųjų, o ne už tūkstančių kilometrų. Kita vertus, visiems žinoma, kad užsienyje gydymo kainos yra gerokai didesnės nei Lietuvoje. Senosiose ES narėse paslaugų įkainiai, lyginant su Lietuvos, gali skirtis ne tik kelis, bet ir iki 10 kartų. Juk gavęs gydymo paslaugas svetur, žmogus pirmiausia privalo sumokėti savo lėšomis visą gydymo kainą, o tik vėliau turi teisę kreiptis į teritorines ligonių kasas dėl išlaidų kompensacijos bei atgauti dalį tam išleistų pinigų“,– sakė V. Momkuvienė.
 
      VLK primena, kad praėjusių metųspalio 25 d. visoje ES įsigaliojo minėtos ES direktyvos nuostatos. Pagal ją, gydytojų siuntimus turėję žmonės ir paslaugas gavę svetur, turi teisę kreiptis į teritorines ligonių kasas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje ir prašyti kompensuoti patirtas išlaidas. Žinoma, tai daryti gali tik apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu.
 
      Svarbu žinoti ir tai, kad bet kurios šalies pacientas visą informaciją gali gauti įsteigtuose nacionaliniuose kontaktiniuose centruose (Lietuvos Tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinio kontaktinio centro interneto svetainės adresas http://www.lncp.lt) .
 
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius  
 
Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2014-10-01
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: