PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
PSD įmokas rekomenduojama mokėti laiku ir savarankiškai
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) ragina gyventojus, kurie gauna pajamas pagal autorines, atlikėjo, sporto veiklos sutartis, ūkinių bendrijų ir individualių įmonių savininkus privalomojo sveikatos draudimo įmokas (PSD) mokėti laiku ir savarankiškai. Tai svarbu, nes uždelsus gali nutrūkti draustumas ir kilti keblumų gydymo įstaigoje, kai prireiks gydymo paslaugų, apmokamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė teigia, kad dažniausiai su problema, kai nutrūksta draustumas, susiduria gyventojai, turintys prievolę savarankiškai mokėti PSD įmokas, priskirtas administruoti „Sodrai“.
 
      „Tai žmonės, dirbantys pagal autorines, sporto atlikėjų sutartis, vykdantys individualią veiklą (išskyrus su verslo liudijimais), individualių įmonių savininkai, ūkinių bendrijų tikrieji ir mažųjų bendrijų nariai, žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikėjai. Kai šie draudžiamieji PSD įmokas kas mėnesį moka patys, problemų nekyla, tačiau dažnam atrodo patogiau, kad įmokas iš sąskaitos nuskaičiuotų jas administruojanti įstaiga. Tuomet ir susiduriama su problema“, – tvirtina S. Paulauskienė.
 
      Anot jos, iš pradžių gyventojai džiaugiasi, jog kas mėnesį iš jų sąskaitos nuskaitomos PSD įmokos, tačiau nuvykę į gydymo įstaigą piktinasi, kai sužino, kad yra nedrausti. Aiškintis situacijos tenka vykti į ligonių kasą. Kad nereikėtų gaišti laiko tokiems vizitams, S. Paulauskienė rekomenduoja PSD įmokas savarankiškai susimokėti patiems ir nelaukti, kol jos bus „Sodros“ nuskaitytos automatiškai.  
 
      „Svarbu žinoti, kad „Sodra“ atlieka ne tiesioginio debeto, bet skolų išieškojimo funkciją, todėl jei žmogus iki einamojo mėnesio pabaigos pats nesumoka PSD įmokos, jau kitą mėnesį praleista įmoka gali būti nuskaičiuojama iš jo asmeninės sąskaitos kaip skola. Ligonių kasa duomenų apie  išieškotas įmokas nerenka ir draudimo laikotarpių skolų neadministruoja, todėl jei asmuo  nesilaiko įstatymu nustatytos tvarkos ir savarankiškai nesumoka PSD einamąjį mėnesį, jis savaime įgyja nedraustojo statusą. Tvarkyti draudimo laikotarpius tokiais atvejais teritorinė ligonių kasa gali tik gavusi „Sodros“ patvirtinimą apie nuskaitytas įmokas: gyventojai, iš kurių priverstinai išieškotos įmokos, turi pateikti pažymą iš jas išieškojusios įstaigos, kad už PSD yra neskolingi“, – aiškina S. Paulauskienė.
 
      Gyventojų aptarnavimoskyriaus vedėja pataria, kaip išvengti keblumų mokant PSD įmokas: jei nepatogu savarankiškai kas mėnesį jas mokėti, bijoma pamiršti tai atlikti laiku, t. y. iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos, galima sudaryti tiesioginio debeto sutartį su banku. Tuomet bankas Jūsų nurodytu laiku atliks užsakytą paslaugą ir patiems rūpintis PSD įmokų pervedimu nereikės. Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre pagal duomenis apie asmens sumokėtas įmokas privalomojo sveikatos draudimo laikotarpiai bus sugeneruoti automatiškai, o gyventojas, nuvykęs į gydymo įstaigą, turės apdraustojo statusą ir galės gauti sveikatos priežiūros paslaugų, kurios apmokamos PSDF biudžeto lėšomis.
 
      S. Paulauskienė rekomenduoja nelaukti paskutinės mėnesio dienos ir PSD įmoką geriau mokėti iki einamojo mėnesio 25 d. Tai daryti pataria todėl, kad duomenys apie sumokėtą įmoką ligonių kasų registrą garantuotai pasiektų iki mėnesio pabaigos.  
 
      Visų gyventojų, vykdančių individualią veiklą, Panevėžio TLK prašo pasitikrinti savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.vlk.lt (skyrelyje „Ar esate draustas?“) arba Panevėžio TLK interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt (skyrelyje „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“). Jei kiltų neaiškumų, prašome kreiptis į ligonių kasą asmeniškai arba telefonu 8 700 88888.
 
      Pagal dabar galiojančią tvarką, žmogus, sumokėjęs PSD įmoką už einamąjį mėnesį, tą mėnesį turi teisę į valstybės garantuojamas sveikatos priežiūros paslaugas. PSD įmokas kas mėnesį privalo mokėti visi gyvenamąją vietą Lietuvoje deklaravę žmonės. Dalies gyventojų sveikatos draudimo įmokas administruoja „Sodra“, kitos dalies – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos. Abi įstaigos taiko priverstines skolos išieškojimo priemones gyventojams, vengiantiems mokėti PSD.   
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-10-01
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: