PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sėkmingos derybos dešimtadaliu sumažino ligoninėms perkamų vaistų kainą
 
      Ligoninės turės daugiau galimybių pacientams skirti jų gydymui būtinų vaistų, nes originalių ir patentų saugomų vaistų gamintojai sutiko savo produkciją Lietuvai tiekti žemesnėmis kainomis. Tarpinstitucinė derybų komisija pasiekė, kad centralizuotai perkamų ir vienetinių vaistų kainos Lietuvai vidutiniškai sumažėja 10,5 proc.
 
      Tokie rezultatai paaiškėjo pasibaigus deryboms, kurias vykdo Tarpinstitucinė derybų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos, VLK ir kitų atsakingų institucijų atstovų. Tokios derybos, kai valstybė derasi su originalių vaistų gamintojais, vyksta jau antrus metus.
 
      „Džiugu yra tai, kad ši naujovė jau pasiteisino. Skaičiuojant pastarųjų 2 metų rezultatus, galime pasidžiaugti, kad bendras pasiektas ekonominis efektas per 2013 ir 2014 m. yra 13,74 mln. litų. Kitaip tariant, tiek lėšų sutaupyta, o už jas vėl bus perkami pacientams reikalingi vaistai, tik jų nupirkti galėsime atitinkamai daugiau ir pagelbėti galėsime atitinkamai daugiau pacientų“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
 
     Ministrės R. Šalaševičūtės teigimu, sutaupytos lėšos visų pirma bus skirtos įsigyti didesnį kiekį sunkiomis ligomis sergančių pacientų gydymui reikalingų vaistų – onkologiniams ligoniams, neišnešiotiems naujagimiams ir kitoms sunkioms ligoms bei diagnozėms gydyti. Už šiuos vaistus bus sumokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus Algio Sasnausko teigimu, nupirkus šiuos vaistus centralizuotai, jie yra nedelsiant paskirstomi gydymo įstaigoms.
 
      Anot A. Sasnausko, įdiegti tokią naujovę – tiesiogines derybas perkant vienintelio gamintojo gaminamus vaistus – buvo siūlyta prieš kelerius metus, tačiau realiai ją įgyvendinti pavyko tik praėjusiais metais, dabartinei Vyriausybei šią priemonę išskyrus kaip prioritetinę.
„Daugelyje Europos Sąjungos šalių perkant vaistus, skirtus gydymui ligoninėse, yra vykdomos ekonomiškai efektyvios derybos. Džiaugiamės, kad pavyko sėkmingai įgyvendinti seniai brandintas idėjas, kurios leidžia per metus sutaupyti dar daugiau PSDF biudžeto lėšų, o jas panaudoti pacientams gydyti ir padėti pasveikti didesniam žmonių skaičiui. Neabejotinai, tai yra svarbus laimėjimas“, – sako A. Sasnauskas.
 
      Ankstesnė tvarka, kuomet šie vaistai būdavo perkami nesiderant dėl jų kainos Lietuvai ir be pirminių derybų su vienetinių vaistų gamintojais, buvo ekonomiškai neefektyvi. Perkant bet kokius medicinos gaminius, ypač vaistus, viešųjų pirkimų būdu, kai nėra konkurencijos tarp gamintojų, nėra galimybių sumažinti vaistų kainas. 
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
2014-09-25
Jūsų nuomonė
Jei dėl COVID-19 pandemijos ir įvairių suvaržymų, nuotolinio mokymosi namuose ar kitų priežasčių jaustumėte didelę emocinę įtampą, ar žinote, kur galite kreiptis emocinės pagalbos?
Taip, į gyvenamojoje savivaldybėje esantį Psichikos sveikatos centrą, savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pagalbos galiu prašyti telefonu, internetu, parsisiųsti programėlę „Pagalba sau“ ir kt.
Ne
Tokia pagalba man neaktuali
Dažniausiai užduodami klausimai
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: