PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Laikinai stabdoma galimybė ESDK gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Gydymo paslaugas norintys gauti muzikos atlikėjai turi mokėti PSD įmokas
 
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai, dalyvaudami festivalio „Vilnius Music Week 2014“ konferencijoje, atkreipė muzikos atlikėjų ir jų vadybininkų dėmesį į privalomojo sveikatos draudimo (PSD) naudą. Taip pat priminė, kad meno kūrėjai, kaip ir visi kiti, turi nepamiršti pasirūpinti savo PSD, kuris kiekvienam žmogui suteikia saugumą – galimybę pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis tada, kai jų labiausiai reikia.
 
      Suprantama, rūpesčių muzikos atlikėjams nestinga. Vis dėlto pasirūpinti sveikatos draudimu – ir jiems privalu, nes tai visų žmonių pareiga. Apdraustaisiais PSD laikomi tie, už kuriuos mokamos arba kurie patys moka nustatyto dydžio PSD įmokas. Muzikantas, norėdamas sužinoti, ar yra draustas, jis tai gali patikrinti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „Ar esate draustas?“.
 
Draustiems muzikantams – gydymo paslaugos kompensuojamos  
 
      Didžiulis privalumas yra tai, kad gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims, gavusiems šeimos gydytojo siuntimą, daugeliu atvejų pirminės ambulatorinės, stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos teikiami nemokamai.
 
      Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Be to, jei reikia paciento gydymui, dengiamos ir kompensuojamųjų vaistų, medicinos pagalbos priemonių, ortopedijos technikos priemonių įsigijimo išlaidos. Na, o žmogus, kuris nėra draustas PSD, turėtų gydytis savo lėšomis – jam nemokamai būtų teikiama tik būtinoji medicinos pagalba.
 
Keliaujant po užsienį – saugiau
 
      VLK Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Linos Bušinskaitės teigimu, apsidraudus PSD, ramiau turėtų būti ir tiems žmonėms, kurie lankosi Europos Sąjungos (ES) šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine bei Šveicarijoje. „Ypač tai turėtų būti aktualu muzikantams, jų vadybininkams, kurie dažnai keliauja po užsienio šalis koncertuodami. Taigi būnant svečioje šalyje ramiau jausis ir muzikantai, jei jie bus drausti PSD. Jie irgi gali nemokamai gauti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri garantuoja nemokamą būtinąją pagalbą, kai jos prireikia už Lietuvos ribų. Ją galima išsiimti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinėse kasose, o kortelė išduodama neįtikėtinai greitai – per keliolika minučių, jei nėra didelio gyventojų srauto“, - tvirtino L. Bušinskaitė.  
 
      Be to, yra ir naujovių, susijusių su gydymosi paslaugomis užsienyje. Štai nuo praėjusių metų spalio 25 d., Lietuvoje įgyvendinus ES direktyvos nuostatas, mūsų kraštiečiai gali vykti laisviau gydytis į Europos šalis.
 
      Anot L. Bušinskaitės, svarbu žinoti, kad išvykstant visuomet svarbu turėti šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą konkrečiai gydymosi paslaugai užsienyje. Taip pat verta išsiaiškinti, kiek kainuoja konkreti gydymo paslauga svetur, kuri reikalinga pacientui, pavyzdžiui, tam tikra operacija. Tai svarbu žinoti, nes PSDF lėšomis bus kompensuojama tik lietuviška kaina, t. y. tik tiek, kiek kainuoja analogiška paslauga mūsų šalyje. Tuo tarpu likusią gydymo kainos dalį žmogus turės padengti pats. Be to, senosiose ES šalyse gydymo kainų skirtumai yra 10 ir daugiau kartų didesni, lyginant su Lietuvos gydymo kainomis.
 
Gydymas gali kainuoti brangiau nei apsidrausti PSD
 
      VLK Teisės skyriaus vyr. specialistės Martynos Smatavičiūtės teigimu, žmonės kartais nesupranta draustumo svarbos. „Apskaičiavę, kokios yra gydymo išlaidos ir kiek išleidžiama PSD įmokoms, pastebėtume nemažą skirtumą. PSD įmokoms per metus savarankiškai įmokas mokantis žmogus (kas mėnesį mokantis 90 Lt) išleidžia 1080 Lt ir taip užsitikrina teisę gauti medicinos pagalbos paslaugas nemokamai. Tuo tarpu nedraustam asmeniui išlaidos gydymo įstaigoje gali siekti ne vieną tūkstantį litų“, - tvirtino M. Smatavičiūtė.
 
      Kokio dydžio įmokas turi mokėti muzikos atlikėjai? M. Smatavičiūtės teigimu, tai priklauso nuo muzikos atlikėjo veiklos formos: vieni jų yra įsigiję verslo liudijimą, kiti – užsiima individualia veikla pagal pažymą, dar kiti – gauna pajamų pagal autorinę sutartį.
 
PSD įmokos muzikos atlikėjams: kas, kiek, kam, kokia tvarka turi mokėti?
 

Veiklos forma
Mokama suma
Mokesčių administratorius
Mokesčio mokėjimo tvarka
Pagal verslo liudijimą
Kas mėnesį moka fiksuotas 9 proc. minimaliosios mėnesinės algos dydžio PSD įmokas. Šiuo metu minimali mėnesinė alga – 1000 litų, todėl PSD įmoka – 90 litų.
VMI
Mokama kas mėnesį iki to mėnesio paskutinės dienos
(yra tam tikrų lengvatų*)
Individuali veikla pagal pažymą
Kas mėnesį moka 9 proc. dydžio PSD įmokas nuo sumos, nuo kurios skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos.
Sodra
Mokama kas mėnesį iki to mėnesio paskutinės dienos (yra išimčių**)
Pagal autorines sutartis
9 proc. dydžio PSD įmokas nuo sumos, nuo kurios skaičiuojamos socialinio draudimo įmokas, sumoka draudėjas, t.y., kūrinio užsakovas. Už laiką, kai atlikėjas negauna autorinio atlyginimo, jis PSD turi mokėti savarankiškai. Jei nemokama – draustumas nutrūksta.
Sodra
 
* Gyventojams, kurie patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą ir (ar) gauna su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, PSD įmokos skaičiuojamos proporcingai išduoto verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui, t. y. PSD įmokos mokamos tik už tas kalendorinio mėnesio dienas, kurios nurodytos įsigytame verslo liudijime (t. y. kuriomis galioja verslo liudijimas). Dienos įmoka apskaičiuojama proporcingai.
 
**Tuo atveju, jei šie žmonės patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą ir (ar) gauna su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų (dirba pagal darbo sutartį, yra valstybės tarnautojai, ir kt.), gali įmokų kas mėnesį nemokėti. Tokiu atveju jie turi perskaičiuoti už praėjusius kalendorinius metus mokėtinas PSD įmokas ir ne vėliau kaip iki gegužės 1 d. sumokėti per praėjusius kalendorinius metus sumokėtos PSD įmokų sumos ir mokėtinos PSD įmokų sumos skirtumą.
 

 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
 
Gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2014-09-09
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: