PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Laikinai stabdoma galimybė ESDK gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Studijuoti atvykstantys jaunuoliai negali būti verčiami rinktis šeimos gydytoją

      Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) į didmiesčius studijuoti atvykstantiems jaunuoliams primena, kad jie gali savarankiškai apsispręsti, ar jie nori keisti gydymo įstaigą, jei taip – kurioje poliklinikoje prisirašyti ir kokiam šeimos gydytojui patikėti rūpintis savo sveikata. Tai daryti jie gali niekieno neverčiami, objektyviai įvertinę turimą informaciją apie gydymo įstaigas ir šeimos gydytojus.
 
      VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė atkreipia dėmesį, kad studentai kaip ir visi kiti žmonės gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią ar jam patogiau pasiekiamą pirminės sveikatos priežiūros įstaigą – polikliniką.
 
      „Jaunuoliai gali rinktis tiek valstybinę, tiek privačią gydymo įstaigą ir čia prisiregistravę gauti  reikiamas gydymo paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tokia pasirinkimo laisvė negali būti ribojama. Žinoma, jei jaunuolis pageidauja, jis ir toliau gali likti prisiregistravęs prie savo šeimos gydytojo mieste, iš kurio yra atvykęs. Tik tokiu atveju jam gali būti sudėtingiau gauti reikiamas paslaugas mieste, kuriame studijuoja“, - tvirtina D. Berūkštienė.
 
      D. Berūkštienės teigimu, į kitas vietoves studijuoti atvykusiems jaunuoliams neretai iškyla klausimų, ką daryti, kur kreiptis norint profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, pasikonsultuoti su gydytoju, gauti reikiamų patarimų ar gydymą rimčiau susirgus ir nemokėti už gydymo paslaugas.
 
      „Pasitaiko atvejų, kad jaunuoliai,  nežinodami to, jog gali laisvai rinktis gydymo įstaigą ir turėdami klaidingą informaciją, neretai nusivilia prireikus medicinos paslaugų. Pavyzdžiui, būdami neprisiregistravę pas gydytoją tame mieste, kur studijuoja, jie gali ilgiau užtrukti varstydami poliklinikų duris, kol gaus reikiamas paslaugas. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad gydymo įstaigos piktnaudžiaudamos paprašo susimokėti, nors dieninių skyrių studentams gydymas yra nemokamas, nes juos valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu“, - teigė D. Berūkštienė.
 
      VLK primena, kad tiek studentai, tiek visi kiti pacientai gali savarankiškai keisti gydymo įstaigą ir prisiregistruoti prie kitos poliklinikos. Neretai jaunuoliams kyla klausimų, ar reikia mokėti už prisirašymą pasirinktoje gydymo įstaigoje. Primename, kai jaunuolis atvyksta mokytis į kitą vietovę arba grįžta į nuolatinę gyvenamąją vietą baigęs mokslus ir pasirenka kitą gydymo įstaigą, gydymo įstaigai  jis turi sumokėti 1 lito mokestį (už prisirašymo dokumentų tvarkymą).
 
      Svarbu žinoti ir tai, kad pacientai, kurie nusprendžia anksčiau nei po šešių mėnesių pakeisti gydymo įstaigą ir prisirašyti kitoje, už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicininės dokumentacijos persiuntimą pasirinktai įstaigai turi mokėti 10 litų mokestį. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad toks mokestis netaikomas tiems jaunuoliams, kurie studijuoja dieniniuose skyriuose.
 
      Praėjusiais metais į VLK kreipėsi Lietuvos studentų sąjunga, informuodama, jog aukštųjų mokyklų studentai yra klaidingai informuojami, kviečiant juos prisirašyti tam tikrose gydymo įstaigose. Kaip problemą studentai tuomet įvardijo tai, jog prisirašius tam tikrose įstaigose, kuriose suteiktas paslaugas ligonių kasos kompensuoja PSDF lėšomis, žadama taikyti lengvatas. Pavyzdžiui, kad nereikės lankyti kūno kultūros paskaitų, galios „dvigubas sveikatos draudimas“, t. y. naujoje ir toje gydymo įstaigoje, kurioje jis buvo prisirašęs pagal nuolatinę gyvenamąją vietą, nemokamai bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir kitos paslaugos.
 
      Todėl VLK ragina studentus būti budriais ir kritiškai vertinti siūlymus prisirašyti gydymo įstaigose, apsispręsti objektyviai įvertinus visą turimą informaciją.
 
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
 
Gyventojai rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
 
 
2014-09-01
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: