PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Rugpjūčio 1 d. turėjusios įsigalioti naujos mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos įsigaliojimas atidėtas

      Rugpjūčio 1 d. turėjusi įsigalioti nauja sveikatos apsaugos ministro patvirtinta Mokamų asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka turėtų įsigalioti tik 2014 m. lapkričio 1 d. Atsižvelgdama į tai, kad gydymo įstaigoms nepakako laiko tinkamai pasiruošti įgyvendinti tvarkos apraše numatytų reikalavimų, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė atnaujinto tvarkos aprašo įsigaliojimą atidėjo. Pateikiame informaciją, kokie pasikeitimai lauks pacientų ir gydymo įstaigų nuo lapkričio 1 d.
 
      Esminis pasikeitimas pirminės asmens sveikatos priežiūros srityje – visos paslaugos, priskiriamos šeimos gydytojo normai, privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems gyventojams turi būti teikiamos nemokamai. Jei gydymo įstaiga sudariusi sutartį su ligonių kasa, pacientų negali būti prašoma mokėti už mėgintuvėlius, pirštines, kraujo paėmimą ar kitas tyrimams ir gydymui reikalingas priemones ar paslaugas. Mokamai, kaip iki šiol, bus atliekami tam tikri profilaktiniai sveikatos tikrinimai, kurių išlaidos nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
      Mokėjimai ir toliau bus leistini pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose odontologinės priežiūros paslaugas: už vaistus, vienkartines priemones, odontologines ir kitas medžiagas, sunaudotas odontologinės priežiūros paslaugų teikimui. Nuo tokių mokėjimų bus atleisti tik vaikai, bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų moksleiviai, kol jiems sukanka 24 metai, taip pat socialiai remtini asmenys, pateikę socialinės paramos skyriaus pažymą. 
 
      Kaip teigia Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Jonas Narbutas, įsigaliojus ministro įsakymu patvirtintai tvarkai, pacientams bus svarbu žinoti, kad poliklinikos ir ligoninės nebegalės pacientams siūlyti mokamų vaistų, tyrimų, procedūrų ir pan. nepasiūliusios paslaugų, kurios nieko nekainuotų, t. y. nemokamos alternatyvos. Taip pat iš ligonių, pasirinkusių brangiau kainuojančius vaistus, tyrimus, medicinos pagalbos priemones (MPP), procedūras, paslaugas ar kt., įstaigos negalės imti visos kainos – tik skirtumą tarp nemokamos ir mokamos paslaugos, procedūros ar priemonės. Prieš teikiant brangiau kainuojančias paslaugas, skiriant brangiau kainuojančius vaistus, MPP, medžiagas ar procedūras, pacientas pasirašytinai turės būti supažindintas su nemokamų ir brangiau kainuojančių paslaugų, procedūrų ar gydymo priemonių skirtumais – kaina, kiekiu, pranašumu ir pan. Gydymo įstaiga turės užtikrinti, kad pacientas savo pasirinkimą medicinos dokumentuose patvirtintų raštu.  
 
      „Kitaip tariant, gydytojas neturės teisės liepti pacientui nueiti, pavyzdžiui, į vaistinę ir nusipirkti vaistų. Jei pacientas pasirinks mokėti už vaistą, kainų skirtumas tarp galimo nemokamo vaisto ir siūlomo brangiau kainuojančio turės būti apskaičiuojamas ir mokamas gydymo įstaigoje. Nauja tvarka yra aiškiau išdėstyta ir labiau gina pacientų interesus, taip pat reglamentuotas paciento pasirašymas raštu. Kartu su tvarka bus patvirtintos ir mokamų ASP paslaugų, už kurias gydymo įstaigos teisėtai gali prašyti susimokėti, kainos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad šios kainos skirtos valstybinėms gydymo įstaigoms (privačios gydymo įstaigos turi teisę pasitvirtinti savo mokamų paslaugų kainas)“, – pastebi J. Narbutas.  
 
      Panevėžio TLK informuoja, kad naujas dokumentas, kurio įsigaliojimas atidėtas, aiškiai apibrėžia, kuriais dar atvejais pacientui reikės mokėti už šalies nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų teikiamas ASP paslaugas: kai pacientas, leidus gydančiajam gydytojui, pageidauja gauti papildomas, t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas paslaugas, medžiagas, tyrimus, medikamentus, MPP, procedūras; kai norės gauti paslaugą ne eilės tvarka, o ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas teikianti įstaiga turės galimybes suteikti daugiau paslaugų, nei numatyta sutartyje su teritorine ligonių kasa; kai neturėdamas asmens sveikatos priežiūros įstaigos  (ASPĮ) gydytojo siuntimo (jei teisės aktuose nėra numatyta papildomų sąlygų), pacientas savo iniciatyva kreipsis dėl stacionarinės ar specializuotos ambulatorinės ASP paslaugos (konsultacijos, stacionarinio gydymo, procedūros, tyrimo ir pan.) suteikimo. Tačiau kreipiantis be siuntimo ir susimokėjus už konsultaciją, jei gydytojas specialistas nustatys, kad pacientas kreipėsi pagrįstai, toliau ASP paslaugos bus teikiamos ir apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų bendra tvarka.
 
      Naujoje tvarkoje numatyta: kai paslaugų pageidaujama ne eilės tvarka, jų suteikimas negali pabloginti eilės tvarka laukiančiųjų padėties. Todėl įstaiga, suteiksianti paslaugas be eilės, turės turėti iš PSDF biudžeto lėšų apmokamų ASP paslaugų kiekvienos darbo dienos teikimo planą-grafiką su jame nurodytu tokių paslaugų skaičiumi, ir šį planą-grafiką skelbti viešai; turės užtikrinti, kad visi į paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto lėšų, laukimo eilę užregistruoti ir atvykę pacientai gaus numatytas paslaugas numatytą dieną nustatytu laiku; pacientas, pageidaujantis gauti paslaugą ne eilės tvarka, turės būti pasirašytinai supažindintas su jo teise ir galimybe paslaugą gauti nemokamai eilės tvarka, nurodant paslaugos teikimo datą. Panašias sąlygas turės atitikti ir ASPĮ, teikiančios stacionarines slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-07-31
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: