PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Balandžio 7-ąją minime Pasaulinę sveikatos dieną
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Nemokamai dėl storosios žarnos vėžio jau galima išsitirti visoje Lietuvoje

      Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol dėl storosios žarnos vėžio pagal mūsų šalyje vykdomą prevencinę programą žmonės nemokamai galima išsitirti jau visoje Lietuvoje. Ši galimybė atsirado, kai nuo š. m. liepos 1 d. minėta prevencinė programa buvo praplėsta ir yra pradedama vykdyti Telšių, Marijampolės ir Utenos apskrityse.
 
       Todėl dabar gyventojai, kurių amžius nuo 50 iki 75 metų, kartą per dvejus metus turi galimybę nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pagal šią programą suteiktų paslaugų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
       „Žmogus, norintis nemokamai išsitirti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gydytojui paskyrus, jam būtų atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas ir tyrimas jam bus kartojamas po dviejų metų. Jei teigiamas – turi būti atliekama kolonoskopija ir, prireikus, biopsija, kad būtų galima objektyviai įvertinti sveikatos būklę“,– tvirtina Daiva Berūkštienė, VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja.
 
      Gavusieji siuntimus kolonoskopijai atlikti, gali kreiptis į bet kurią polikliniką ar ligoninę, sudariusią sutartį su ligonių kasa dėl šios paslaugos teikimo. Pacientai, kuriems minėto tyrimo metu buvo imta biopsija ir diagnozuoti ikivėžiniai susirgimai ar storosios žarnos vėžys, siunčiami į specializuotas gydymo įstaigas, kuriose atliekami visi reikalingi tiriamieji ir gydomieji veiksmai, kad pacientas pasveiktų.
 
      D. Berūkštienės teigimu, išsitirti nemokamai – verta, nes prevencinėje programoje numatyti tyrimai padeda išaiškinti ne tik šią ligą, bet ir nustatyti ikivėžinius storosios žarnos pakitimus, kuriuos gydant užkertamas kelias vėžiui. Juolab, kad ankstyvojoje stadijoje ligos simptomai beveik nepastebimi, jie nėra specifiniai.
 
      Storosios žarnos vėžys dažnai diagnozuojamas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kasmet nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius vis didėja. Todėl svarbiausias minėtos programos tikslas – nustatyti ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos. Svarbu žinoti, kad vėžį diagnozavus ankstyvojoje stadijoje, pacientą galima sėkmingai išgydyti.
 
      Per pirmąjį 2014 m. ketvirtį šioje programoje informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose rezultatų įvertinimo paslaugų suteikta daugiau nei 52 tūkst., tai net 53 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Be to, šiemet minėtu laikotarpiu beveik dukart daugiau išduota siuntimų atlikti kolonoskopiją.
 
      Tikimasi, kad ši programa netruks įsibėgėti ir Telšių, Marijampolės bei Utenos apskrityse.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius  
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Daugiau informacijos apie šalyje vykdomas prevencines programas, finansuojamas iš PSDF biudžeto, rasite VLK interneto svetainėje www.vlk.lt.
 
Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
2014-07-01
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: