PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Spręstos molėtiškiams aktualios sveikatos priežiūros problemos

 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistus antrąkart į susitikimą pakvietė Molėtų rajono pacientų organizacijų atstovai. Aktyviausi Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos (ŽNS) ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Molėtų viltis“ nariai norėjo išgirsti naujausias aktualijas, susijusias su privalomuoju sveikatos draudimu ir ligonių kasų veikla, sužinoti atsakymus į daugybę su medicinine reabilitacija susijusių klausimų, taip pat išgirsti apie ortopedinių gaminių kompensavimo tvarką, skiepus ir kt.
 
      Susitikimą jo organizatoriai pradėjo nusiskundimais aptarnavimu gydymo įstaigose. Molėtų krašto ŽNS pirmininkė Marytė Baliūnaitė teigė, kad Molėtuose pacientai ne visada sulaukia deramo medikų elgesio, dėl to nebeaišku, kur, nutikus bėdai, ligoniams reikia kreiptis – į ligoninės priėmimo skyrių ar polikliniką.
 
      M. Baliūnaitė pateikė pavyzdį, kaip į Molėtus atvykęs vilnietis susižalojo pirštą ir buvo siuntinėjamas nuo vieno gydytojo pas kitą, iš ligoninės priimamojo į polikliniką, kol sulaukė būtinosios pagalbos.
 
      Kita molėtiškė, auginanti sutrikusio intelekto vaiką, skundėsi, kad vien dėl siuntimo į konsultaciją tenka su neįgaliu vaiku ilgiausiai laukti bendroje eilėje pas šeimos gydytoją, nors vaikams, turintiems sunkią negalią, reikėtų sudaryti galimybes į gydytojo kabinetą patekti greičiau.
 
      Pacientų organizacijų atstovai tikino, kad sujungus Molėtų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) ir Molėtų šeimos sveikatos centrą, geresnio paslaugų prieinamumo jie nepajuto. Atvirkščiai, eilės pas kai kuriuos gydytojus dar pailgėjo.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė, išklausiusi molėtiškių problemas, pažadėjo susisiekti su gydymo įstaigomis ir pasiaiškinti situacijas, taip pat paragino gyventojus, jei problemos kartotųsi, nebijoti kreiptis į Savivaldybės gydytoją, nes Savivaldybė yra gydymo įstaigų steigėja ir taip pat gali padėti spręsti su asmens sveikatos priežiūra susijusias problemas.
 
      Daugiausia klausimų pacientų organizacijų atstovai turėjo apie medicininę reabilitaciją. Jie teiravosi, kada galima taikyti reabilitacinį gydymą, kaip apmokamos reabilitacijos paslaugos vaikams ir suaugusiesiems, kas turi pasiūlyti sanatorijas, į kurias galima vykti ir pan.
Su ligonių kasos specialistais aptarus reabilitacijos klausimus, diskutuota apie prevencijos programas, priežastis, dėl kurių Utenos apskrityje vis dar nevykdoma storosios žarnos vėžio prevencijos programa, aiškintasi, kokie skiepai ir kam gali būti skiriami nemokamai, kalbėta apskritai apie jų svarbą.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė priminė dantų protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, tvarką ir įsidėmėtinus dalykus, informavo apie eilėje šios paslaugos laukiančių molėtiškių skaičių, patarė, kaip elgtis, jei protezavus dantis tampa nepatogu jais naudotis ir kt. 
Susitikimo organizatoriai padėkojo ligonių kasos atstovams už atvykimą ir sakė, jog susitikimas buvęs naudingas. Bendrą aktualiausią informaciją jo dalyviai žadėjo perduoti kolegoms, negalėjusiems dalyvauti susitikime.
 
      Po susitikimo su Molėtų gyventojais Panevėžio TLK atstovai tą pačią dieną apsilankė VšĮ Molėtų r. PSPC ir pacientų organizacijų išsakytas skundus aptarė su šios įstaigos direktore Egle Bareikiene. Įstaigos vadovė pažadėjo spręsti šeimos gydytojo paslaugų prieinamumo, sunkią negalią turinčių vaikų priėmimo be eilės, su medicininės reabilitacijos dokumentų tvarkymu susijusius klausimus.      
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-05-02
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: