PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Privalomojo sveikatos draudimo aktualijas išgirdo daugiau registratūros darbuotojų
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė susitikimą su Panevėžio miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) registratūrų darbuotojais, kad informuotų juos apie   sudėtingesnius gyventojų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) atvejus.
 
      Tai jau antras toks susitikimas su ASPĮ darbuotojais – pirmasis vyko VšĮ Panevėžio miesto poliklinikoje. Abu susitikimus paskatino Gyventojų aptarnavimo skyrių (GAS) pasiekusi informacija, kad, atsiradus neaiškumų dėl PSD, pacientai gydymo įstaigų darbuotojų ne visada nusiunčiami į ligonių kasą. Kartais jie be reikalo siuntinėjami į mokymo ar kitas įstaigas prašyti pažymų, kurios draudimui patvirtinti nėra reikalingos.
 
      GAS vedėja Sigita Paulauskienė ASPĮ darbuotojus pirmiausia informavo, kaip veikia ligonių kasų Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras (Registras), kokią informaciją jame mato teritorinių ligonių kasų GAS specialistai, taip pat pažymėjo, kad informacija gaunama iš Gyventojų registro, „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų (SADM), Darbo biržos, Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro.
 
      Anot. S. Paulauskienės, 2014 m. kovo 31 d. duomenimis, iš viso Lietuvoje buvo 3 mln. 26 tūkst. apdraustųjų PSD, įskaitant ir užsieniečius, atvykusius į mūsų šalį. Nedraustų asmenų skaičius – 243,5 tūkst. Panevėžio TLK veiklos zonoje (Panevėžio ir Utenos apskrityse) prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) prisirašę 375,4 tūkst. PSD draustų gyventojų, neapsidraudusių PSD yra 29,5 tūkst.  
 
      GAS vadovė paaiškino, jog asmenų nedraustumo priežastys yra įvairios: vieni iš viso nemoka PSD įmokų, kitų draustumas nutrūksta nesumokėjus laiku kurio nors mėnesio įmokos, o toliau mokant PSD skolos kodais atgaline data, kaip neretai pasitaiko dirbantiesiems pagal autorines sutartis. Treti augina vaikus, bet nesikreipia į ligonių kasą, kad patvirtintų vieno iš tėvų apsisprendimą būti draustam valstybės lėšomis pagal tėvų, auginančių vaikus, kategoriją. Dar viena grupė asmenų registruojasi Darbo biržoje, tačiau neatkreipia dėmesio, jog negavo bedarbio statuso. Pasitaiko, kad gyventojas atskuba į gydymo įstaigą tiesiai iš Darbo biržos ar Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, tvirtina, jog yra apdraustas, tačiau Registre jo draustumas nerodomas. To priežastis, pasak S. Paulauskienės, paprasta – Darbo biržos, SADM duomenų perdavimas į Registrą gali užtrukti keletą dienų. Todėl užsiregistravus į Darbo biržą ar gavus (pratęsus) neįgaliojo statusą, tą pačią dieną vykti pas gydytojus nereikėtų. Jei moksleiviai ar studentai išbraukiami iš mokymo įstaigos sąrašo, jei užsienyje studijuojantieji nepateikia ligonių kasai pažymos iš mokymo įstaigos, patvirtinančios, kad yra tos įstaigos studentai, jų pavardės tarp apdraustųjų nebus.   
 
      Panevėžio TLK atstovė paaiškino, kaip registratūrų darbuotojams elgtis, kai į įstaigą kreipiasi ES arba kitų šalių piliečiai, pateikė kitose ES šalyse galiojančių Europos sveikatos draudimo kortelių (ESDK) pavyzdžių ir kaip atskirti, kurios kortelės yra ESDK.
 
      Registratūrų darbuotojai kėlė klausimą, kad trūksta informacijos apie prisirašymą prie šeimos gydytojo ir kompensuojamųjų vaistų pasų (KVP) galiojimą. Anot jų, tiems, kurie grįžta iš užsienio ir deklaruoja gyvenamąją vietą Lietuvoje, ypač aktualu žinoti, kad reikia iš naujo prisirašyti PASPĮ ir pasiimti naują KVP.    
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-04-25
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: