PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Stebėtojų taryba lauks audito gydymo įstaigose rezultatų
     
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu ketveriems metams sudaryta nauja Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų taryba. Pirmajame šios tarybos posėdyje buvo renkami nauji jos vadovai – pirmininkas ir pavaduotojas.
Stebėtojų tarybos nariai į pirmininko postą delegavo Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narę Reginą Mitrienę, į pirmininko pavaduotojo – Zarasų rajono savivaldybės tarybos narį Virginijų Smalskį. Už šių politikų kandidatūras nubalsavus vienbalsiai, pasvalietė ketveriems metams pirmininko vairą perėmė iš uteniškio Raimundo Čepuko, zarasiškis jos pavaduotojo – iš Panevėžio rajono savivaldybės atstovo Gintaro Noreikos.
 
      Naujajai tarybai pristatytos 2013 metų TLK privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ir finansinės ataskaitos, 2014 metų TLK išlaikymo išlaidų sąmata ir TLK pareigybių sąrašas. Ataskaitas pristatęs Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjas-vyr. buhalteris Visvaldas Vilkas pateikė tarybai informaciją, kaip keitėsi Panevėžio TLK išlaidos, skirtos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, kompensuojamiesiems vaistams, medicininei reabilitacijai apmokėti, kiek ir kokiu pagrindu gauta papildomų lėšų, kaip jos paskirstytos įstaigoms. Kalbėta apie Panevėžio TLK išlaikyti skirtas lėšas, koks yra įstaigos pareigybių sąrašas ir kt. Stebėtojų taryba, uždavusi keletą klausimų, pritarė pateiktoms ataskaitoms, išlaidų sąmatai ir pareigybių sąrašui. 2013 metų PSDF biudžeto vykdymo ir finansinės ataskaitos bus skelbiamos Panevėžio TLK interneto svetainėje.
 
      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas tarybą supažindino su asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) ir ligonių kasos 2014 m. sutarčių sudarymo aktualijomis: pateikė informaciją apie TLK ir vaistinių sutarčių sudarymą ir vykdymą, pranešė, kad šiemet su ASPĮ pasirašyta 216 sutarčių. Taip pat paaiškino, kokios paslaugos bus apmokamos, kurių rajonų pacientai pagal išlaidas jų gydymui yra brangiausi, kurių – pigiausi, informavo, kad vidutinė vieno 2013 m. stacionare (Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse) gydyto ligonio kaina yra 1720 Lt, taip pat atkreipė dėmesį, kad vidutinė vieno universitetinėse ligoninėse gydyto ligonio kaina pernai buvo daug didesnė – 2982 Lt. Kilus diskusijai dėl ligoninėms taikomos skirtingos balo vertės, pagal kurią apskaičiuojamos įstaigoms skiriamos lėšos, J. Narbutas pabrėžė, kad balo vertė labiausiai atspindi ligoninės specialistų gebėjimą koduoti pacientų ligas, todėl įstaigoms ji yra skirtinga.
 
      Daugiausia diskusijų tarp stebėtojų tarybos narių kilo pristačius 2013 m. ASPĮ finansinės veiklos rezultatus. Sutarčių skyriaus vedėja Vita Tinterytė informavo, kad 28 ASPĮ praėjusius metus baigė turėdamos neigiamą finansinį rezultatą (analizuotas PSDF biudžeto lėšų panaudojimas). Jei, anot vedėjos, įstaigų ligonių kasai pateikiami duomenys tikrai tikslūs, penkioms ASPĮ ateityje gali grėsti nemokumas.
 
      Ši žinia šiek tiek išgąsdino stebėtojų tarybą. Buvęs jos pirmininkas R. Čepukas stebėjosi, kad vis daugiau įstaigų klimpsta į skolas bei klausė, ar tai nėra sisteminė problema.
 
      V. Vilkas paaiškino, jog ligonių kasos pateiktų finansinių rodiklių, atspindinčių tik PSDF biudžeto lėšų panaudojimą, negalima vertinti vienareikšmiškai. Būtina atlikti išsamią įstaigų finansinę analizę, apimančią iš visų šaltinių ASPĮ gautas lėšas bei jų panaudojimą. Tik tada galima daryti galutines išvadas apie ASPĮ finansinę būklę. Tačiau ligonių kasos pateikta informacija vis tiek yra ženklas steigėjui, kad reikia pasidomėti savo įstaigų finansine situacija.
J. Narbutas pastebėjo, kad nuostolingos ASPĮ veiklos priežasčių reikėtų teirautis pačiose įstaigose, bet kai kurie dalykai yra akivaizdūs: pavyzdžiui, pernai pajamos sumažėjo 23 ASPĮ, bet tik 16 sumažino sąnaudas, be to, įstaigos neskuba vykdyti struktūrinių pokyčių. Pasak Panevėžio TLK direktoriaus, ligonių kasa analizuoja tik tą ASPĮ veiklos dalį, kuri finansuojama iš PSDF biudžeto lėšų, o steigėjams (savivaldybėms) ASPĮ teikia pilnas finansines ataskaitas už visą įstaigos veiklą ir šiose ataskaitose finansinis rezultatas dažnai yra teigiamas.
 
      Po ilgų diskusijų, kaip sužinoti, ar tikrai ASPĮ dirba nuostolingai, taip pat žinodama, kad ligonių kasų stebėtojų tarybos turi teisę nemokamai gauti ASPĮ vykdytų auditų duomenis, Stebėtojų taryba nusprendė įpareigoti Panevėžio TLK kreiptis į nuostolingą veiklą rodančių ASPĮ steigėjus ir paprašyti jų pateikti kiekvienoje ASPĮ vykdyto finansinės veiklos audito išvadas, steigėjų sprendimus ir pasiūlymus įstaigos finansinei veiklai gerinti.        
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-04-24
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: