PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
VLK atidaryta fotografijų paroda „Iš meilės tėčiui“
      Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradėta eksponuoti keliaujanti fotografijų paroda „Iš meilės tėčiui“, kurios tikslas – paskatinti vyrus nemokamai išsitirti dėl prostatos vėžio bei dar kartą priminti tėvams, seneliams, kokie jie reikalingi savo vaikams, savo šeimai ir kaip svarbu, kad jie kuo ilgiau būtų sveiki, o susirgę gautų reikiamą gydymą ir kuo greičiau pasveiktų. Tokiu būdu, pasitelkus meną, vyrai skatinami labiau rūpintis savo sveikata.
 
      Nuotraukų autoriai fotomenininkai Antanas Sutkus, Tomas Kauneckas, Saulius   Paukštys, Greta Skaraitienė, Arūnas Mėčius, Agnė Šileikytė, Dalia Bielskytė, Giedrė Šapokaitė – Vanagienė, Martynas Ambrazas. Visi fotografai parodai darbus kūrė nemokamai. Nuotraukose lenktynininkas Benediktas Vanagas, krepšininkas Arvydas Macijauskas, aktorius Jokūbas Bareikis, aktoriai Gediminas ir Ainis Storpirščiai, rašytojas Mykolas Sluckis ir kt.
 
      VLK direktorius Algis Sasnauskas, atidarydamas parodą džiaugėsi, kad ji atkeliavo į jo vadovaujamą instituciją, kuri koordinuoja Lietuvoje vykdomų prevencinių programų įgyvendinimą. Susirinkusiems svečiams jis akcentavo, kaip svarbu yra tai, kad šios programos padeda diagnozuoti klastingą ligą – vėžį – ankstyvojoje stadijoje ir išgelbėti daugybę gyvybių. 
 
      Ši paroda nepalieka abejingų, verčia susimąstyti, ar per darbus, rūpesčius, nepritrūkstama laiko pabūti su artimaisiais, ar laiku juos paraginame pasitikrinti sveikatą. „Kadaise nuo šios ligos mirė mano tėvas, o ir aš pats išgyvenau šią ligą“,– teigė parodos iniciatorius Gediminas Žižys, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas. „Moterys, priminkite savo vyrams, broliams, tėvams apie galimybę nemokamai pasitikrinti, nesivaržyti, kad artimas žmogus kuo ilgiau būtų šalia, kad susirgęs gautų tinkamą gydymą ir pasveiktų“,– parodos atidaryme kvietė G. Žižys.
 
      „Vyrai mūsų šalyje gali pasinaudoti trimis prevencinėmis programomis. Pati vyriškiausia programa skirta kovai su prostatos vėžiu. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims nemokamai atliekami specialūs tyrimai, kurie padeda dar ankstyvojoje stadijoje nustatyti vėžį, kai jį pagydyti yra kur kas daugiau galimybių, nei nustačius vėlyvojoje stadijoje. Be to, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientai ankstyvoje šių ligų fazėje ilgai nejaučia jokių jų simptomų“, – tvirtino Viačeslavas Zaksas, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius, aktyviai prisidėjęs kuriant Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą.
 
      Ši programa mūsų šalyje pradėta vykdyti nuo 2006-ųjų. Ji skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų ir vyrų nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, susirgimų prevencijai. Dažniausiai juo suserga minėto amžiaus vyrai, todėl ši programa pirmiausia skirta jiems. Pagal šią programą žmogus nemokamai gali pasitikrinti vieną kartą per dvejus metus. Pernai dėl šios ligos pasitikrino daugiau kaip 107 tūkst. mūsų šalies vyrų.
 
      Norintiesiems pasitikrinti atliekamas kraujo tyrimas, kuris parodo prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei nustatytas PSA kiekis viršys normą, šeimos gydytojas pacientą siųs konsultuotis pas urologą ir atlikti prostatos biopsiją. Padidėjęs PSA kiekis leidžia tik iš anksto nuspėti prostatos vėžį, o prostatos biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti prostatos vėžio diagnozę. Urologo konsultacijas ir priešinės liaukos biopsijos paslaugą teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios ambulatorines urologijos paslaugas.
 
      Fotografijų paroda „Iš meilės tėčiui“ VLK veiks iki gegužės pabaigos, o vėliau bus perkelta į Seimą.
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius 
 
Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
2014-04-03
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: