PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Su medikais diskutuota, kaip pagerinti gyventojų sveikatos priežiūrą
     
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK), sveikatos apsaugos ministrui pavedus, į pasitarimą pakvietė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiuosius specialistus Panevėžio kraštui, kitų svarbių sričių medikus ir savivaldybių gydytojus. Susitikimo tikslas – išklausyti gydytojų nuomonę sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams užtikrinimo, sergamumo mažinimo, eilių ir pacientų srautų optimalaus valdymo, sveikatos išteklių taupymo, prevencijos programų įgyvendinimo, asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo tolygesnio apkrovimo klausimais.
 
      Suteikus žodį medikams, kalbėta apie karščiausias šių dienų aktualijas.
 
      VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vyriausiasis gydytojas Ivanas Dorošas pasakojo apie Panevėžio regiono specifiką, investicijų plėtrą, klasterių kūrimą, kai aukščiausio lygio medicinos specialistai, pasirašius kelių įstaigų bendradarbiavimo sutartis, pagal priskirtą geografinę zoną  kasdien konsultuos ligonius arčiausiai jų namų esančiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, mokys ir patars vietos gydytojams, kaip taikyti inovatyvią tam tikrų ligų diagnostiką, stebėseną. Anot I. Dorošo, klasterinė veikla turėtų pakeisti situaciją, nes tai bus efektyvesnis bendradarbiavimo modelis tarp skirtingo lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigų, o pacientai iš gretimų rajonų turės būti iš karto vežami į tas gydymo įstaigas, kuriose jiems bus skubiai teikiamos reikiamo lygio medicinos specialistų paslaugos. Kad Respublikinė Panevėžio ligoninė taps Panevėžio krašto klasteriniu centru, jos vadovas negarantavo – šiuo metu, anot jo, kaip tik skaičiuojamos klasterinės veiklos sąnaudos ir tik nuo jų priklausys, ar tai bus įmanoma.
 
      Kardiologijos srities vyriausioji krašto specialistė Panevėžio kraštui Irena Skripkauskienė pabrėžė širdies ir kraujagyslių ligų gydymo laiku aktualumą, pasidžiaugė, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė pasirašė sutartį su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis, todėl Panevėžio krašto pacientams intervencinės radiologijos paslauga teikiama nepertraukiamai visą parą. Gydytoja kalbėjo apie būtinybę per švietimo įstaigas skleisti informaciją, kaip atpažinti pagrindinius infarkto požymius, nes, anot jos, yra daug atvejų, kai dėl šios ligos į gydymo įstaigą patenkama pavėluotai.
 
      Panevėžio TLK vadovas pastebėjo, jog pavėluota pagalba gali būti suteikta, kai GMP paciento iš karto nenuveža į reikiamą gydymo įstaigą. J. Narbutas sakė žinąs, kad, pavyzdžiui, Molėtų GMP darbuotojai rimtus pacientus vis dar be reikalo pirmiausia užveža į savo miesto gydymo įstaigą, nors žino, kad joje reikiamos pagalbos nebus galima suteikti. Savivaldybių gydytojų prašyta atkreipti į šią problemą dėmesį ir pareikalauti GMP darbuotojų taip nesielgti.  
Respublikinės Panevėžio ligoninės II neurologijos skyriaus vedėjas Linas Masiliūnas taip pat pabrėžė, kaip svarbu laiku suteikti pagalbą neurologinėmis ligomis sergantiems pacientams ir išmokti atpažinti pirmuosius insulto požymius. Medikas pasidžiaugė, kad 2013 m. ligoninei pavyko šiek tiek sumažinti mirštamumo nuo insulto procentą. Jis pernai buvo mažesnis nei 2012 m. ir toks pat, kaip šalyje – 14,5 proc.
 
      Odontologijos srities vyriausioji krašto specialistė Panevėžio kraštui Santa Miežinienė apžvelgė srities, kurioje dirba, specifiką, pabrėžė gydytojų odontologų amžiaus vidurkio senėjimą ir jaunų specialistų valstybinėse įstaigose trūkumą, pasidžiaugė, kad reikalavimas tėvams prieš mokslo metus nuvesti vaikus pas odontologą galbūt padės išsaugoti mažųjų pacientų dantis ir surinkti daugiau tikslių duomenų apie jų būklę. S. Miežinienė pastebėjo, kad vaikams nemokamai krūminių dantų silantavimo paslaugą teikia 16 valstybinių, bet tik 8 privačios odontologijos įstaigos, nors Panevėžio krašte net 88 proc. odontologijos įstaigų yra privačios. Gydytojai pasiteiravus, galbūt yra saugiklių, neleidžiančių daugiau šios paslaugos teikti privačioms įstaigoms, J. Narbutas atsakė manąs, kad odontologija tapo pernelyg komercine sritimi ir tai yra pagrindinė priežastis.
 
      Pasitarimo organizatoriai susirinkusiesiems pristatė 2014 m. sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis sudarymo aktualijas, taip pat apžvelgė Panevėžio TLK biudžetą.
Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pažymėjo, kad 2014 m. Panevėžio TLK biudžetas, palyginti su 2013 m. pradiniu biudžetu, didėja 28,7 mln. Lt arba 5,8 proc. Tačiau palyginti su 2013 m. galutiniu biudžetu, jis didėja tik 2,8 mln. Lt arba 0,6 proc. A. Čiplienė detalizavo biudžeto didėjimą pagal atskiras paslaugas, įvardijo priežastis, dėl kurių vyksta biudžeto pokyčiai: mažėjantis prirašytų gyventojų, taip pat statistinis gyventojų skaičius, balo vertės padidėjimas, nebefinansuojamos sveikatos priežiūros mokyklose ir savivaldybių visuomenės sveikatos programų rėmimo programos.
 
      Medikus domino lėšų skyrimas kompensuojamiesiems vaistams, jie klausė, ar nebus mažinamos lėšos, skirtos prevencijos programoms, domėjosi, kaip nustatomas gyventojų, galinčių dalyvauti šiose programose, skaičius, teiravosi, kuris – prirašytų, statistinis ar apdraustų gyventojų skaičius – turi įtakos planuojant biudžetą.
 
      Gydymo įstaigų atstovams atsakyta į klausimus. Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas  pabrėžė, kad šiemet 1-am prirašytam gyventojui skirtos lėšos didėja beveik 90 Lt, ir priminė, kad Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojai yra patys „brangiausi“, nes vieni seniausių pagal amžių. Direktorius informavo, kiek lėšų tenka 1-am gyventojui pagal savivaldybes, koks apsilankymų pirminės sveikatos priežiūros įstaigose ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) iškvietimų skaičius, slaugos ir kt. paslaugų vartojimas, pasidžiaugė, kad Panevėžio mieste populiarios dienos chirurgijos paslaugos ir apgailestavo, kad TLK veiklos zonoje paguldymų į ligoninę skaičius bene didžiausias šalyje, o tai nėra gerai. Kaip šį skaičių sumažinti, pasak J. Narbuto, diskutuota su Biržų, Kupiškio, Visagino ligoninių, kurios paguldo daugiausia pacientų, vadovais.
 
      Ligonių kasos vadovas taip pat pažymėjo, kad Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojai yra vieni didžiausių ambulatorinių specializuotų paslaugų vartotojų – konsultacijas jiems teikia 72 specialybių gydytojai konsultantai ir iš jų 31 specialybės konsultantai suteikia paslaugų daugiau už šalies vidurkį. Tai sudaro 62,8 proc. šalies vartojimo vidurkio. Panevėžio TLK direktorius apgailestavo, kad, nepaisant tokio didelio šios paslaugos vartojimo, teisės aktai įpareigoja pasirašyti sutartis su naujais ambulatorinių paslaugų teikėjais.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-04-01
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: