PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Problemos dėl gyventojų privalomojo sveikatos draudimo aptartos su registratūros darbuotojomis
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) gauna skundų dėl to, kad atsiradus neaiškumų dėl privalomojo sveikatos draudimo, pacientai gydymo įstaigų darbuotojų ne visada nusiunčiami į ligonių kasą. Kartais jie be reikalo siuntinėjami į mokymo ar kitas įstaigas prašyti pažymų, kurios draudimui patvirtinti nėra reikalingos.
 
      Atsižvelgdama į tokius skundus, Panevėžio TLK organizavo susitikimą su didžiausios Panevėžio miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigos – VšĮ  Panevėžio miesto poliklinikos – registratūros ir kitomis už pacientų informavimą atsakingomis darbuotojomis.
 
      Susitikime dalyvavusi Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pabrėžė, kad daugiausia neaiškumų, skyriaus duomenimis, pasitaiko dėl moksleivių, gyventojų, prisiregistravusių Darbo biržoje, taip pat niekur nedirbančių nėščiųjų.
Išspręsti sveikatos draudimo problemas, anot S. Paulauskienės, greičiausiai gali teritorinė ligonių kasa, kuriai patikėtas draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu įskaitos tvarkymas. Poliklinikos darbuotojoms patarta nesiimti aiškinti pacientui, kodėl įstaigos informacinėje sistemoje nėra patvirtintas jo sveikatos draudimas, bet iš karto nukreipti asmenį į teritorinę ligonių kasą arba pačioms su ja susisiekti. Išimties atvejai yra nedirbančios nėščiosios, nes šios moterys pirmiausia turi gauti pažymą, nurodančią, kada suėjo 28 nėštumo savaitės, ir su ja atvykti į ligonių kasą. Pažyma reikalinga todėl, kad Sveikatos draudimo įstatyme teisė į privalomąjį sveikatos draudimą valstybės lėšomis nustatyta moterims nuo 28-os nėštumo savaitės. Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja pastebi, kad praktikoje dažnai gydytojai išduoda pažymas, kuriose nepažymi, kada nėščiajai suėjo toks laikas. Atsakingų poliklinikos darbuotojų paprašyta užtikrinti nėščiosioms išduodamų pažymų tikslumą ir teisingumą.
 
      Taip pat paprašyta registratūroje perspėti kitus neapdraustus pacientus, kad į ligonių kasą ir gydymo įstaigą jie nevyktų su Darbo biržos išduota atmintine tikintis, jog ši atmintinė patvirtins asmens teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis ir leis gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas – tokios atmintinės nėra pagrindas įrašyti nedirbantį asmenį į draudžiamųjų registrą ir nemokamai registruoti jį pas gydytoją. Privalomasis sveikatos draudimas įsigalioja tik tada, kai asmeniui suteikiamas bedarbio statusas. Ligonių kasa ir gydymo įstaigos duomenis apie bedarbio statusą įgijusius asmenis iš Darbo biržos gauna automatiniu būdu, tik Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą jie pasiekia ne iš karto – šiek tiek užtrunka, kol Darbo birža patikrina įsiregistravusiojo teisę į bedarbio statusą. Būtent dėl šios priežasties, kaip teigia S. Paulauskienė, vykti į polikliniką tą pačią dieną, kai registruojamasi Darbo biržoje, nereikėtų, žinoma, jei pacientui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba.
 
      Nors pastebėta, kad pastaruoju metu labiausiai skundžiamasi dėl moksleivių siuntinėjimo į mokyklas pažymų, susitikime dalyvavusios Panevėžio miesto poliklinikos darbuotojos patikino to nedarančios ir žadėjo į moksleivių draudimo problemą atkreipti dėmesį. Slaugytojos skundėsi, kad ne visada iš karto informacinėje sistemoje patvirtinamas ne tik bedarbių, bet ir neįgaliojo pažymėjimą gavusių asmenų, ką tik įregistruotų naujagimių sveikatos draudimas. Problemų kyla dėl asmenų, atvykusių iš užsienio šalių, sveikatos draudimo ir jų registravimo pas gydytojus, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas mokančių asmenų, kai bent vieną mėnesį pamirštama šią įmoką sumokėti ar įmokos išskaitomos iš banko sąskaitos už praėjusį laikotarpį.
 
      Panevėžio TLK atstovė paaiškino, kuriais atvejais užsienio šalių, taip pat ir sveikatos draudimo Lietuvoje neturintys mūsų šalies gyventojai gali būti registruojami pas gydytojus, pabrėžė, jog žinotina, kad sveikatos draudimas suteikiamas tik tada, kai PSD įmokos mokamos už einamąjį mėnesį, o pamiršusieji sumokėti už vieną mėnesį, bet tvarkingai mokantieji toliau gali kreiptis į ligonių kasą, kur jų įmokų užskaitymo problema bus išspręsta.
 
      S. Paulauskienė pažymėjo, kad duomenų perdavimas, patvirtinant asmens privalomąjį sveikatos draudimą, keletą dienų gali užtrukti, kai juos ligonių kasai perduoda Darbo birža, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Gyventojų registras ar kt. įstaiga, todėl gavus neįgaliojo statusą arba jį pratęsus, užsiregistravus Darbo biržoje, pradėjus mokėti PSD įmokas savarankiškai, įregistravus individualią veiklą, gyventojams patariama prieš registruojantis pas gydytoją visada pasitikrinti, ar jų sveikatos draudimas jau įsigaliojo. Tai galima padaryti internetu – apsilankius Panevėžio TLK interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt, paskambinus bendruoju ligonių kasų tel. 8 700 88888 arba atvykus į ligonių kasą ar pas jos atstovą rajone.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-03-28
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: