PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sveikatos sektoriuje – prioritetas nemokamoms gydymo paslaugoms
      Mūsų šalies sveikatos sektoriaus laukia nemažai permainų, kai kurios iš jų bus įgyvendinamos dar šiais metais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas skatinant žmones aktyviau naudotis teise nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir nemokėti už jas iš savo kišenės. Bus tobulinamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros kompensavimas, stiprinama gydymo įstaigų kontrolė, siekiant užtikrinti efektyvų ir teisėtą lėšų naudojimą.  
 
      Apie tai kalbėta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovų susitikime su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu, kurio metu išsamiai aptartas VLK 2014 metų veiklos metinis planas.  
 
      Ministras V. P. Andriukaitis atkreipia dėmesį, kad bus priimami reikalingi sprendimai tam, kad sveikatos apsaugos sistema veiktų sklandžiai. „Praėjusiais metais atliktas sveikatos apsaugos sistemos auditas nubrėžė aiškias kryptis, jų laikomės ir šiais metais. Dėmesys profilaktikai ir prevencijai, kompensuojamų vaistų sąrašo peržiūrėjimas, medicinos prieinamumas ir kokybės gerinimas toliau vystant klasterių sistemą – visi šie darbai, kaip ir teisės aktų pataisos, įgyvendinančios Konstitucinio Teismo valią, yra mūsų darbotvarkėje“, - sakė V. P. Andriukaitis.
 
      VLK direktoriaus Algio Sasnausko teigimu, itin daug dėmesio šiais metais bus skiriama veikloms, kurios skatintų žmones aktyviau naudotis teise gydymo paslaugas gauti nemokamai, nes už tai  sumoka ligonių kasos. Žmonės ir toliau bus skatinami aktyviau dalyvauti vėžio prevencijos programose ir nemokamai pagal jas išsitirti. Kuo anksčiau pavyksta diagnozuoti šią klastingą ligą, tuo daugiau galimybių pasveikti.
 
      Siekiant užtikrinti efektyvesnį PSDF lėšų naudojimą, bus stiprinama gydymo įstaigų kontrolė. Dėmesys šiai sričiai tik didės. Susitikimo metu sutarta, jog artimiausiu metu bus apsispręsta, kokios institucijos galėtų kontroliuoti skirtingus gydymo įstaigų veiklos aspektus.
Tai pat planuojama toliau tobulinti gydymo paslaugų apmokėjimą. Ir toliau vyks laipsniškas perėjimas prie apmokėjimo sistemos už pacientams suteiktas stacionarines ir dienos chirurgijos paslaugas pagal giminingų diagnozių grupes. Tobulindama šių paslaugų kainų nustatymą, VLK pradės įgyvendinti pilotinį projektą kai kuriose šalies ligoninėse, kuriose bus įdiegta dalinė paciento lygio sąnaudų apskaita.
 
      Bus tobulinamos elektroninės paslaugos pacientams, kurios leis jiems gauti dar daugiau informacijos internetu, per savo el. bankininkystę, apie jiems suteiktas gydymo paslaugas, jų kainas. Taip tikimasi mažinti korupciją sveikatos sektoriuje. Informuotas pacientas linkęs mažiau mokėti už paslaugas, kurios jau apmokėtos, taip pat padeda atskleisti atvejus, kai informacinėje sistemoje pateikiami netikslūs duomenys apie jam suteiktas paslaugas.   
VLK veiklos plane įtvirtintos ir kitos priemonės, skirtos didinti gydymo paslaugų prieinamumą pacientams, gerinti jų kokybę, užtikrinti teisėtą ir efektyvų PSDF lėšų naudojimą.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
2014-03-06
Jūsų nuomonė
Jei dėl COVID-19 pandemijos ir įvairių suvaržymų, nuotolinio mokymosi namuose ar kitų priežasčių jaustumėte didelę emocinę įtampą, ar žinote, kur galite kreiptis emocinės pagalbos?
Taip, į gyvenamojoje savivaldybėje esantį Psichikos sveikatos centrą, savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pagalbos galiu prašyti telefonu, internetu, parsisiųsti programėlę „Pagalba sau“ ir kt.
Ne
Tokia pagalba man neaktuali
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: